Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    Sziasztok!

    Lett (lesz) új gépem. Az idő eljárt a 4 évet lehúzott, moddolt Codegányom felett is, és ha már eddig nem volt baj, hát ne is legyen később sem alapon gyorsan cserélem is. :DDD

    Amit szeretnék, az mindenképpen FSP. FSP, de melyik. Az első HSz. tele van FSP-vel.

    "FSP (modell: ATX-300PNF, ATX-350PNF, ATX-400PNF)
    FSP Bluestorm (modell: FSP350-60THN-P, FSP400-60THN-P, AX500-A)
    FSP Bluestorm 2 (modell: BS2-350, BS2-400, BS2-500)
    FSP ZEN (modell: FSP300-60GNF)
    FSP Green PS (modell: FSP350-60GLN, FSP400-60GLN)
    FSP Epsilon (modell: FX-600GLN, FX-700GLN)"

    Melyikről mit érdemes tudni? Melyik az, amia többinél csicsában nyújt csupán többet, melyik az, ami ténylegesen. Gondolom az alapszolgáltatású modell az első sorban található 3 példány. Az Epsilon az, amit magam is kizártam, nekem nem kell 600W, egy 350W-ot tudó bőven elég ehhez:

    - Abit Fatal1ty AN9 32x (nVidia nForce 590 SLI)
    - AMD Opteron 1214 @ 3,4GHz & 1,55V
    - ATI X1900XT - alap órajel, 1,4V --> 1,2V csökkentett fesz.
    - 2 modul DDR2 (1GB Kingmax Mars 1066 x 2)
    - 2 HDD
    - 2 ODD.

    Tehát már csak típuson belüli altípus választás előtti nehézségekkel vagyok megáldva. :D Hatásfok szempontjából a Green a legokosabb választás? Előre is köszi.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz VaniliásRönk #3495 üzenetére

    Nagyon érdekes. Nemrég vettem meg a Kingmax 2 * 1G 1066 RAM-om. Barátom E6550-e mellett i965 chipsettel nem ment 1066-ot. A RAM a BIOS-ban By SPD. Egy AM2-es X2 mellett még az időzítéseken is tudtam finomítani 1066-on. :DDD

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz stol #3521 üzenetére

    Hmmm, még egészen táp kinézete is van. :C

    #3517: Köszi a javaslatot. Az ára mindegyiknek belefér. Leginkább a hatásfok érdekel engem. Melyik a legkedvezőbb? Amúgy a csatlakozókiosztása mitől is ilyen szerencsés, ha szabad megkérdeznem. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz EQMontoya #3524 üzenetére

    - Tisztában vagyok vele, hogy kurvára nem az a topik. De épp ezt olvastam, és az előttem szóló, már rég OFF hozzászólására írtam. Talán én is azért tettem offba.

    - Kurvára, bocsánat, nem használom többet, meghagyom neked ;] . Szóval nagyon tisztában vagyok vele, lévén ősidők óta IMC-vel rendelkező (jelen esetben ez még K8) procit használok. Amúgy a nem IMC-s prociknál a RAM kezelés pedig a chipset dolga. Az, hogy függő-e, vagy sem, lényegtelen. Nem is állítottam, hogy az lenne. Két tényt írtam csupán le, megerősítve az előttem szólót: Ebben nem ment, abban ment.

    - Ha szeretnéd folytatni: RAM-os topik, itt ne offoljunk.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz stol #3520 üzenetére

    Szia!

    Sokat nézegettem, GreenPowert, meg BluestormII-t is, de mégis ez ragadott magával: [Bluestorm]
    És az árcédulája is legalább annyira szimpatikus. :C Ráadásul az első javallat is ez volt. Tetszik. Már bele is szerettem...

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz stol #3618 üzenetére

    Neee, ne menj! Szeretünk. :DDD

    Achill3us: Q6600. Ebből a cikkből: cikk.
    Egy HDD eszik ~10W, felső hangon. Tehát csak lehet valami abban, ha stol csak 400W-ot javasol, viszont minőségi márkából. nem mindegy, hogy mekora kihasználtsággal megy a táp, hatásfok szempontjából a teljes terhelést közelítő terhelés a legideálisabb. És lehet, hogy manapság nem ártana már gondolni a környezetre sem, hogy legalább ne feleslegesen vesszen el az energia. Stb...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz stol #3640 üzenetére

    stol írta: Papíron 15A-t, gyakorlatban akár 20-25A-t is, mivel 40A-es 12V-os ági diódája van.
    Más az elmélet és más a gykorlat.
    Próbáld ki a 400-as ZEN-t, mivel ott már nem többágas de áramváltón közösített a kimenet, hanem egy a 12V-ra épülő szekunderköri főág található meg, amiből kapcs.-üzemű stabokkal állítják elő a többi kissebb feszt.

    Ezzel azt akarod mondani, hogy a ~300V primerköri egyenfeszültségű kapcsolótáp kisfeszültségű kimenetén csak egyszer 12V van, amit stabilan tartanak és szűrnek, stb, és megy is a 12V tápsínre. Továbbá ebből leszen még a +5 és a +3,3 is. Magyarán szólva, ha nem terhelem le az 5V és 3,3V kimeneteket, akkor a 12V-ot túlterhelhetem (valamelyest), hogy a primer kör még a névleges teljesítményen üzemeljen? Nincs tehát benne sokmegcsapolásos nagyfrekvenciás trafó, meg egyéb, régi megvalósítású tápokban látni? Mert akkor logikus is, hogy azért a jó hatásfok, mert szinte csak a +12V van terhelve, a főtrafó viszont sokkal egyszerűbb kialakítású. Második ok: Minél nagyobb feszültségen történik az egyenirányítás, annál kisebb a veszteség, a kisebb áram miatt, meg a félvezetőátmenet feszültségesésének az egyenirányított feszültségel vett kisebb hányadosa miatt.

    Helyes-e a gondolatmenetem, és javíts ki, ha nem. Ugye jól értelmeztem a leírtakat? Mert ha igen, akkor a ZEN a 12V-on aránytalanul sokat zabáló konfigok mekkája. :DDD

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Zoli bácsi #3669 üzenetére

    Szinte biztos, hogy négyszög, vagy jobb esetben kváziszinusz. A rossz hír az, hogy amit kiírtak, valóban igaz. Az aktív PFC nem működik (megfelelően), ha a bemenő feszültség nem szinusz alakú.

    A te esetedben egy passzív PFC-s (ennek nem ennyire gond a bemenő jelalak) táp javallott. Például egy 350, vagy 400W-os FSP FSP-350W jó választás. De ha az adataidnál levő konfighoz kell, akkor még a 300W-os is túl nagy. FSP-300 és FSP-300W_2. :DDD

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Zoli bácsi #3672 üzenetére

    Szia!

    A 400W FSP nagyon jó választás. Árban is egész jó, nem sokkal több, mint az ipon-ban. Én szénné tuningolt Opteronhoz + Fatal1ty KN9 32x + 2G 1066 Kingmax + X1900XT-hez fogok egy 350-es FSP-re benevezni. :)
    Amúgy stol is ezt javasolná szerintem, sőt, szinte 100%, és neki azért lehet hinni, nem egy táp ment át a keze között. Sőt, én is csak ezért javasolom. :DDD

    HGyu

    Szerk.: Amúgy ugye már biztosra tudjátok, leteszteltétek, stb, hogy a táp a ludas?

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Rabbitf_24 #3898 üzenetére

    Még kettőt is. :DDD

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz old gray #3897 üzenetére

    Éppen 350W-ot tud leadni, rá ugyanis nem kétszeres értéket írnak. Sőt, stol szerint még a 400W sem fekteti meg. bővebben: link

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz old gray #3903 üzenetére

    Szten Márs jól mondja. Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy amit te hittél, az abban nem igaz, hogy az a 350W, ami a tápra van írva névleges teljesítmény gyanánt, az elviekben a teljes, gép felé leadható teljesítményt jelenti.
    Az már más kérdés, hogy ez valós (nevesebb márkák), vagy akár a valós érték n-szerese (Codegen, Q-Tec és társaik). Ahol n eleme: [1 ; 3]. :DDD

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Jajj, most mi lesz velem. Iponéknál elfogyott a Bluestorm 350-60 THN/THN-P. :O

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Kloden #3963 üzenetére

    Az nagyon jó táp ám, nyugodt lehetsz. Ha nem is a leghalkabb, a legtovább talpon maradók egyike. Stabil jószág minden tekintetben.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz pitman #4254 üzenetére

    Épp fentebb írják, hogy a Chifi szintén nem a leghalkabb. A te tápod ez lesz: FSP ATX300-PNF. [link]. Épp most írja Venember83, hogy ha nem is a leghalkabb, de egyáltalán nem is hangos! Az ára pedig kecsegtető.
    Megbízhatóság: stol regélni tudna erről szerintem. :R

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Csákk #4341 üzenetére

    :C :C

    Az ICS Mediaban épp 10 napja rendeltem meg az FSP Bluestorm 350-60THN/THN-P tápomat. Még mindig nem telefonáltak, pedig 1-2 napot mondtak határidőre. :(
    Még a végén kénytelen leszek 400-as Bluestormot venni. Hú, hogy fog örülni a gépem a túlméretezett tápnak.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Mennyire szabad belemenni egy használt, de majdnem két év garanciával rendelkező FSP Bluestorm 350W megvásárlásába? Én nem érzek félelmet, és nem táplálok semmi negatívat ezzel kapcsolatban. :DDD

    Az ára is kedvező, 6e HUF.

    :C

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Sziasztok!

    Az első minőségi tápom: FSP400-60THN-P. Egy Bluestorm egyes. A passzív PFC miatt vettem, habár nincs szünetmentesem semmiféle, de úgy vagyok vele, hogy egy tekercsben kevesebb dolog tud elromlani. :)
    A táp két fő feszültsége atomstabil. 5,05V-5,01V, valamint 12,12V-12,07V. Üresjárat és teljes (CPU, VGA, HDD-k és ODD egyszerre) terhelés alatt. Természetesen mérőműszerrel mérve.

    Nagyon elégedett vagyok vele. 1,65V-on tartósan hajtotta az Opteron 1214-et, pedig az nagyon sokat eszik relatíve. A 2*1MB cache belekortyol a tápba. A hangja nem hallatszik a ventijének, van több más ventillátor is a gépben, azok elnyomják.

    Két észrevétel:
    1 - nagyon meleg a táp fémháza. Tipikusan a szekunder borda környékén. Ez gondolom teljesen normális, és azért van így, mert a házhoz a hűtőborda hozzá van csavarozva, és átveszi a hőt. A hőmérsékletet olyan 45-50°C-ra becsülöm. A kézfejem bőrét már süti, de a tenyér oldaláról történő tapintással még kényelmesen elviselhető.
    2 - mikor CPU, vagy videokártya terhelés történik, vagy a kettő együtt, akkor a táp hangot ad. Ez nem az időben késleltetve jelentkező golyóscsapágyas venti felbrummogása, ahogy gyorsul, hanem azonnal hallani. Viszont hallgatózásra árulkodik! Ugyanis a mozdonyok, trenszformátorok mellett hallható jellegzetes 50Hz (azaz 100Hz, mert a lemezek rezgése negatív félhullámban is ugyanúgy történik) hangja. Én a passzív PFC termetes tekercsének lemezelésére gondolok, hogy a növekvő áramterheléskor erősödik a vasmagban a fluxus, ezáltal a lemezek mechanikai terhelése is. És ezt hallani általam.
    Zavarni nem zavar, csak nem találkoztam még ilyen jelenséggel. Talán mert eddig nem volt PPFC-s tápom. :D

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz venember83 #9162 üzenetére

    Viszont az első generációs mellett meg ott van érvként a passzív PFC. Szinte elpusztíthatatlan. (Na meg néhány szünetmenteshez ugyebár jobban passzol.)
    Továbbá az THN-P belű. Stol legendákat zeng róla. :R

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz stol #9778 üzenetére

    Nálam Codegány járt hasonlóan. Ezt anno le is írtam a mélyvizes topicban. [link]

    Azzal a különbséggel, hogy nekem nem halálozott el. Engedelmeddel kölcsönvettem egy képedet, és raktam rá egy piros ellipszist. Na, nekem ott volt égett a tekercs, és nem úgy ám, mint a te képeden a toroid, hanem mattfeketére. Nem volt azon már szigetelőzománc, sem égett, sem semmilyen. Csak réz-oxid. :D Pedig 4 ventillátor hűtötte, keresztbe-kasul. Lehet, ennek köszönhetem, hogy működött, kondistól, mindenestől...
    Feszemelt Opteron 1214: 3300MHz@1,55V, 2*1MB cache, feszemelt R580 GPU. Feszemelt nF590SLI chipset...
    Már nem szolgál az a táp, egy kis P2-es gépet boldogít öreg napjaira. :K

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Traxx #10354 üzenetére

    És egyre több mindenre... Most fejlesztgetek gépet, és egy 400W BlueStorm I. vitt egy 3,2GHz-en járatott Opteron 1214-et (@1,5V). Zabált a 2M cache, és a 90nm. 1,55V-on két venntillátorral a Ninján is túlhevült.
    Továbbá X1900XT (amitől a hétvégén köszönök el), szintén a maga 90nm-ével. Kisebbfajta kazán. A HD3850 jóval kevesebbet fogyaszt. Egy Brisbane mag szintén.
    Az új Intel csodákról fogyasztás terén meg inkább ne is emlékezzünk meg, mert mintha ott sem lenne. :DDD

    Tehát én úgy fogalmaznék, hogy egyre inkább elég ismét a _minőségi_ 400W mindenre, sőt, még 300W is.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #10464 üzenetére

    Nana!

    Ne feledd, egy 3-3,5 ezres táp puszta feszültség alatt léte veszélyezteti az X ezres konfigod egészének hibátlan mivoltát. :DDD

    Egy 300W névleges teljesítményű FSP ATX-300-PNF pedig még kicsit többet is le tud adni, bruttó 6 ezer alatt van az ára, 100 000 óra MTBF (meantime between failures, meghibásodások közt eltelt idő) a gyártó által megadott érték, továbbá a kimenetei megfelelően túláram-, és túlfeszültségvédettek!

    Azt meg hadd ne kelljen még hozzátennem, hogy ha kicsit elszemezgetsz ezen adatokkal, a bal válladra döntöd a fejed elmélkedés közben, könnyen rájöhetsz magad is, hogy ez a táp még az elkövetkezendő n darab géped is kiszolgálja (főleg ha ez az előnyös TDP csökkenési tendencia folytatódik, vagy akár csak megáll a mostani szinten). Így mennyibe is került átlagosan? Konfigonként mondjuk 2000,- netalán 1500,-??

    Ehelyett mit látok? Itt értetlenkedsz a topikban, feleslegesen húzod a témát. Mellesleg bizonyos mondatok alanyát (régi konfig, új konfig) oly módon természetesen használod, hogy a gyanútlan érdeklődő, esetleg segítő szándékkal hozzászólni vágyó fórumozó ijedten hőköl hátra üresen tátongó adatlapod látványától. Egyeseknek 3 konfig adatait is sikerül oda bepréselni.

    Csaba_20_: megelőztél. Amúgy teljesen igazad van. Nekem most csordult túl a pohár címbusza, elnézve a topik 3-4 utóbbi napját. :DDD

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz 04ahgy #10467 üzenetére

    Lejárt a mod ideje :( , pedig még be akartam illeszteni. Sebaj.

    "Még mindig nem tudja valaki, hogy milyen légszállítású ventit érdemes venni? (Hány CFM??)"

    147CFM légszállítású, 12cm lapátátfogási távolságú, 9 lapátos, dupla golyóscsapágyazású ventillátornál alább se add! ;]

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz p3a5c4 #10489 üzenetére

    A CoolerMaster tápok összességében jók, az első hozzászólás alapján, igaz konkrétan nem szerepel, ajánlható.

    Azonban ha az aláírásodban szereplő konfighoz kellene, akkor szó szerint elég egy feleakkora, szintén minőségi táp is. :DDD Jóval kevesebből megúsznád, és a géped is ugyanolyan biztonságban lenne. Az ötlet az LC Power lecserélésére pedig mindenképpen támogatott. kár lenne azért a finom prociért, RAM-ért és alaplapért...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Toika #11878 üzenetére

    Újabb szavazat az FSSP-re. Bőven fogja bírni...

    PlayPunk @ #11877: Itt is az FSP-t venném, de kérdés, mire kell? Ha egy átlagos, vagy kicsit jobb, egy VGA-s csúcsgéphez, elég egy 400W-os FSP is. Ha Quad lesz benne, akkor meg egy Corsair VX450, az egyben hagyott izmos 12V-os ága miatt.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz anonymus89 #11900 üzenetére

    FSP márkából teljesítményileg a 350W-os bőven elég. Esetleg a 400W-os. Ennél nagyobb felesleges.
    Corsair-ok inkább a nagyobbak (VX450 körüli) javallottabbak, főleg a Quad-ot szeretik nagyon.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Poroly #12000 üzenetére

    Feléből is megúszhatod. Mind a CPU, mind a VGA új technológia, és nem fogyaszt sokat. Emberi tuninggal egy FSP ATX-400PNF elég neki, vagy egy 400W-450W Bluestorm. Esetleg, ha nagyobb tuningot akarnál, a Corsair VX450 (méltán) slágertáp az egy, nagy terhelhetőségű 12V-os ága miatt.
    A Chieftec tápok hangjára egyébként is többen panaszkodnak, meg ilyen nagy is felesleges.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz nyunyu #13899 üzenetére

    Újabban engem is. És csak nő az áram ára. De nekünk bezzeg atom nem kell, ami tiszta, olcsó enerdiaforrás...

    Szóval egy 350W-os FSP-vel vagyogatok el én magam is. A tuningosokat persze megértem.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz fer #16604 üzenetére

    Megerősítem Hawk1979 válaszát, BS1. Itt ketyeg egy ugyanilyen a gépemben. Az, hogy passzív PFC, az ne zavarjon. Különbség csak annyi, hogy ezt tekercs végzi, az aktív PFC-t meg chipek. Namármost a túlfeszültség egy tekercset kevésbé tesz tönkre, mint egy aktív áramkört.

    Mellesleg bizonyos szüntementesekkel sem fér össze az aktív PFC.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz fer #16616 üzenetére

    Butaság. A PFC alapvetően nem változtatja meg a táp hatásfokát, csak csökkenti a hálózatból felvett (egyébként nemkívánatos) meddő teljesítményt. Ezt a feladatot mindkét PFC (különféle egyedi tulajdonságok mellett) megfelelően ellátja.

    Egyébként csak az első hozzászólást kellene elolvasni: "A hatásfok nem keverendő a PFC áramkör által a táp 1-hez közelítő teljesítménytényezőjével!"

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Kombat #16618 üzenetére

    Valóban, kissé elhamarkodtam a válaszadást. :U

    Személy szerint, ha elektronika, akkor mindig az elnyűhetetlenebbet választom... Ezért kardoskodtam annyira a BS1 mellett. Abban viszont megegyezhetünk, hogy alig néhány %-ot térnek el hatásfokilag. Nekem ennyit megér az a hatalmas, egész bemenőkör elé szerelt induktivitás.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz MmDorian #16647 üzenetére

    Először is, ne kiabálj velünk nagybetűvel, hogy sürgős! Ez nem tápvásárlási ügyfélszolgálat, nem is MSN, nem is chat, hogy azonnal válaszoljanak. Ez fórum. Aki úgy érzi, hogy releváns választ fog tudni adni, majd ad is rá. Ráadásul fél órán belül beírtad teljesen ugyanazt. Ez kimeríti a hozzászólásvadász-ranghajhász magatartást, amit itt szintén nem szívlelünk.

    Másrészről a 450W-os Saga megfelelőnek tűnik. Nem sokban különbözik a PNF-ektől, amiknek kellően erős a +12V-os ága.

    Tehát ha FSP-t akarsz mindenképpen, akkor a 400-500W-os BlueStorm, BlueStorm II.-t javasolnám, a 400W-os PNF-et, vagy amit te is kinéztél, a 450W-os Saga-t.

    Viszont a Corsair VX-450 az egyetlen, izmos +12V-os ága miatt a jócskán kortyoló VGA és a Quad proci (X4) mellé bölcsebb választás lehet. depo-n Kicsit több csak, mint 12ezer, de megéri azt a +1500Ft-ot.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz fer #16664 üzenetére

    Nem. A PFC-nek csak a meddő áramhoz van köze, te azt nem tudod érzékelni. A zavarok a nem kispórolt, és egyébként sem alulméretezett primerköri szűrőtekercsek és szűrőkondenzátorok beépítése miatt van. Nem termel vissza a hálózat fele zavarokat a táp, ezért nincs a TV-n sem zavarjeltől eredő fodrozódás.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz horvathpeter #17174 üzenetére

    Kicsit túlméretezett táp, tehát kisebb is elég lenne, de modularitását, és korrekt belső felépítését tekintve jó választás. Én áldásom adom a frigyre. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz fOriginal #17229 üzenetére

    Hát, ellenérzésem van. Sem a Ninja, sem két Ninja, sem HR-03GT nem tud lehűteni olyan gépet, ami 400W-ot eldisszipál. Még együttesen sem. Egy teljesen passzív gépbe, most nem akarok nagyot mondani, de egy 300W-os FSP Zen-t javasolnék. És elölre egy 5-7V-ról járatott, beszívó, 12cm-es extrahalk venti, ugyanilyen hátra is kifújóra. Persze csökkentett feszültségről az is.
    A Zen konstrukciója igen jól kidolgozott, hatásfoka nagyon magas. És nem lehet hallani 30cm-ről, ugyanis teljesen passzív. Az ZEN ára mellett bőven marad kereted a két extrahalk ventire, amik az alacsony fordulat miatt még 30cm-ről sem lesznek hallhatók.

    Ha ellenvéleményed van, írd be, mi lesz a konfig, és jobban meg tudjuk mondani a tutit.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz szkorhetz #17339 üzenetére

    Biztosan elbírná. Giga táp = FSP bél. Nem hogy elbírná, meg sem izzadna nagyon. Ajánlott kategória.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz géza363 #17603 üzenetére

    Támogatom az előttem szólót! Egyébként mindhárom táp a bőven ajánlott kategória, azt vedd, amelyik szimpatikusabb. A PCIE tápcsatikra viszont figyelj oda, nem árt, ha van nyolctűs is, hisz említetted a jövőbeni újabb VGA-t.
    Másrészt, igaza van Dyno-nak, mert a kisebb is elég, tuninggal is. Viszont a nagyobbak talán később pörgetik fel a ventilátorukat, azaz csendesebbek. Ha nem nagy a különbség árukat tekintve, én elgondolkodnék!

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Berci8 #18230 üzenetére

    Igen. Azt, hogy szar! Nem ajánlott táp. 8800-ért kapsz egy normál FSP-t, ami átlagos gépekhez bőven elég.

    Pl.: FSP-ATX400PNF - nincs 8000Ft, és egy ötösöm lenne rá, hogy a valós leadott teljesítménye 12V-os ágon, és összességében is meghaladja a 650W-os LC Powerét! Továbbá korrektül el van látva védelmekkel. És nem szokás a hangos tápok közé sorolni.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Sziasztok!

    Testvérem gépében a Tristar tápot lecseréltem egy használtan, 2500Ft-ért vásárolt FSP ATX350-60 THA(-P) tápra. A -P utótag ottlétében nem vagyok biztos. 12V-os ágai 10 illetve 15A-t adnak le, az adattábla szerint. Szétszedtem kiporolni. A PFC tekercse nagyobb volt, mint a 400W-os BlueStorm I. tápomnak, holott ez csak 350-es!

    Nem nagyon leltem a google-ben infókat erről, de gondolom rokon lélek lehet a THN szériával. Ti mit tudtok erről a tápról? Ilyesmi, hogy jól jártam-e az üzlettel, meg hogy jó táp, mert FSP, nem érdekel, mert ezt magamtól is tudom. :D És a tápokhoz jobban hozzáértők válaszoljanak, ha kérhetem. Stol jár még erre? Stol-t akarom. ;)

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz zerosen #19008 üzenetére

    Ehhez elegendő a VX450 is! 12V-on nagyon bika, ide az kell, semmi más. :D

    Ha lesz CF, akkor a 450-es már lehet kevés. Habár. Ha a tesztjét kikeresed, láthatod, hogy atomtuning CPU (nagy szivárgási áramú), és két HD2900XT crossfire konfigot is kiszolgált már! [link]
    A te konfigurációd is körülbelül annyit ehet majd.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Embör001 #19286 üzenetére

    Bőven elég, a belseje úgyis FSP. Ráadásul minőségi táp, olcsón.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Traxx #23641 üzenetére

    Tényleg leszedték. Hova tűnhettek? Most a legolcsóbb, minőségi táp 8000 felett kezdődik, még az iPonban is. :O

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz CptMisi #23645 üzenetére

    Mindkét táp teljesen korrekt, mindkettő ajánlott vétel. Mind a Bluestorm II 400W-os, mind a Gigabyte Superb 460 az FSP ATX-400PNF aktív PFC-vel felszerelt, kicsit javított hatásfokú belsejét kapták.

    A Bluestorm szép kék, kötegelt, UV aktív kábelekkel és csatlakozókkal rendelkezik, 400W névleges teljesítményű, melyet tartósan, stabilan le is tud adni. A ventilátora halk, azonban egyes fórumozók kisebb fordulatoknál morgó csapágyhangra panaszkodtak, sajnos ez az erős motor és a golyóscsapágyazás kombinációjából következik. Plexis-UV-s gépházakba jó választás.

    A Gigabyte Superb 460 is 400W névleges teljesítményre képes [link], talán a ventilátora valamivel hangosabb. Nincs kék doboza és kábelkötegelése. Ha arra kell, amire egy tápegység való, akkor talán az olcsóbb mivolta nyomhat a latba.

    04ahgy nickű, HGyu aláírású, adatlapon szereplő nevű fórumozó. És ezt írta. Egyébként semmi gond, azért igazítottalak útba, hogy a jó topikot találd meg. Itt egyébként is nagyobb a sürgés-forgás.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz v.tom #23754 üzenetére

    "Kollégánk 24 órán belül felveszi Önnel a kapcsolatot, az adott termékek elérhetőségét illetően."

    Az én e-mailemben ez volt. Tehát még lehet, hogy nem is elérhető a cucc. :( Tuti azt fogják mondani, hogy nem érkezett a nagykerből. :O

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz kem #23900 üzenetére

    A Thermaltake-kel a garancia terén is gondok vannak sajnos, sok a meghibásodás. A tápjai még a régi, erős 3,3V és 5V elrendezést követik. A virtuális ágakra osztás nekik sikerült a legkevésbé, egy 520W-os TT tápon láttam már 3 ágat is, és a védelem nagyon éles beavatkozású. Ez magyarra fordítva azt jelenti, hogy a táp, habár túlterhelést nem szenved a valóságban, mégis egy izmosabb VGA (pl. 8800GT) alatt lekapcsol.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz kkrisi #24600 üzenetére

    Tök egyformák. :D

    Ugyanaz a bele mind a kettőnek. A Gigabyte egy kicsit merészebb, mert az elnyűhetetlen PNF bélre rá merte írni, hogy 460W, de az csak csúcsteljesítmény. Rajta is van, hogy tartósan 400W. :D

    Mindegy melyiket veszed. Az igazi PNF kb. egy árban is van vele. Sok árlistán a PNF szerepel, de az valójában PNR vagy CRG.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz venember83 #24602 üzenetére

    Még a NYÁK is ugyanaz, csupán kicsit nagyobb átmérőjű huzal van a GreenPower, ezáltal a GigaByte Superb trafójában és tekercsein, valamint több Schottky félvezető található benne a normál super-fast rectifier diódák helyett. Tehát igazad van 100%-osan. Viszont egyezik is a kettő, a fentieket leszámítva. :DDD

    Na jó, 1:0 oda. :D

    Mindig is a robosztusság híve voltam, ezért szeretem a PNF-et. Sőt, a fő kedvencem a THN-P. Egyébként a passzív PFC finoman szólva kevesebb hibalehetőséget tartalmaz. :D

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz tomiika #24629 üzenetére

    Új táp, Corsair féle megbízható minőség, a belseje CWT, a VX450-nel szemben kissé gyengébb, a belső felépítése hasonló a VX550-hez, csak gyengébb / kevesebb alkatrésszel, a kisebb leadott teljesítmény miatt. Garancia 5 év helyett csak 3 van rá, de így is másfélszerese az FSP 2 évének. Kábelharisnyás, koromfekete, halk.

    Gariban csak egyszer találkoztam vele, annak is csak annyi volt a baja, hogy cicergett. A júzernek így nem felelt meg.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz venember83 #24633 üzenetére

    Neked, és Dyno @ #24634: Valóban Nemrég keltem, és valamit félreolvastam kicsit. Najó, nemkicsit, nagyon. Egyébként egyre megy, kéretik a hozzászólásomra vonatkozóan a CWT-t szisztematikusan Seasonicra cserélni, a VX550-et pedig VX450-re. :DDD

    A garanciális tapasztalatok ettől függetlenek, és tényleg csak ennyi volt, habár csak az ismerőseim köréből már két ember ilyet használ.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz bartucc #24817 üzenetére

    Már hogyne lenne a régi színvonal? Kicsit kisebb a borda, hamarabb pörög fel a ventilátor. Alulméretezve az a táp sincs, legfeljebb nem olyan extrás, mint a PNF...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Aktív témák