Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • (ex)Cat

    senior tag

    hi

    Vmi olyasmi telefont szeretnék, ami megfelel az alábbi feltétlekenek. Létezik? vagy ha nem is mindnek, de nagyrészének.

    - lehessen bt-s GPS-t használni hozzá és legyen olyan navi program, ami ismeri Magyarországot és fut is rajta. (ok, tudom, hogy kicsi a kijelző, de a semminél jobb)
    - súly: max. 120-130gr de jobb lenne ha kevesebb
    - kijelző: min: 320x240 de persze a több mindig jobb. :)
    - (mini) SD kártya bővíthetőség legalább 2GB-ig
    - wifi, bt, hspda
    - relatív jó készenléti idő
    - relatív gyors kezelhetőség (menüpontok elérhetősége)
    - előny, ha szétcsúsztatható (pusztán csak mert, az ilyet szeretem jobban :) )
    - viszonylag jó zenelejátszó képesség
    - kamera.... hát, nem elsőrangú szempont, de azért legyen benne. autofóksuz előny!
    - szövegszerkesztő
    - könnyen szinkronizálható pc-vel (nevek, dokumentumok)
    - miniUSB
    - előny ha Nokia

    A sorrend fontossági sorrend is!

    Szóval nem tudom.. olvasgattam elég sok jelenlegi telefonról, de nem igazán leltem olyat, amire ezekből minden illett volna. Persze kiegyeznék vmi kompromisszumos megoldással is, de fontos lenne a navi program futtatása és a inkább 120gr alatti súly.. meg persze a többi is. :D

    [Szerkesztve]

  • (ex)Cat

    senior tag

    válasz Daweee #744 üzenetére

    Köszi a válaszokat!

    Az N95-ről nagyon sok rosszat olvastam, elsősorban a gyenge anyagminőség, máspdsorban pedig a nagyon gyenge készenléti idő tekintetében. No és persze nem utolsó szempont, hogy nagyon drága.

    Az N80 baromi nehéz. Valamiért amúgy ez nem is annyira tetszik, de főleg a súly az ami elriaszt. Jó, tudom, hogy ez baromság, ha ilyesmit akar venni az ember, de egyszerűen utálom, ha úgy érzem lszakad tőle a zsebem.

    Az E65 tetszene, de nem tudom, valóban van olyan navi program, ami megy vele? Volt már ilyen irányú próbálkozás, teszt, bárhol, bárkinek?

    A 6290 a wifi hiánya miatt nem, mert ez fontos, hogy legyen.

    Szóval összességében az E65 az ami nyerő lehet, csak jó lenne találni vmi infót, hogy valóban mennek-e a navi szoftverek és ha igen, akkor melyik. (főként, hogy milyen magyar vonatkozású térképek vannak, mert ugye ha az nincs, akkor nem sokra megyek velük)

  • (ex)Cat

    senior tag

    Nézegettem amiket javasoltatok.

    A P1i nem lenne rossz, de gyakorlatilag nem, vagy alig ud többet így első ránézésre mint az E65, bár az érintőképernyő jó buli, de nem feltétlenül szükséges számomra, ráadásul - bár még sose próbáltam - de nehézkesnek tűnik számomra a bill. kezelése.

    Az N95 még mindig képben van, de jelenleg fő csapásirány az E65, habár a nokiaprogramoknál nem olvastam túl jókat a navigációs működésről. (késik, nem jó szöveget olvas fel, nagyon nehézkes a telepítés - persze lehet ezek egyedi problémák, meg végülis igaz lehet, hogy navigációhoz használjunk célszoiftvert, de én pont azért szeretném ezt, mert a telefon mindig nálam van)

    Szóval E65 vagy N95. Előbbi mellett szól a méret, a készenlét (nekem a design is jobban tetszik) és az ár, utóbbi mellett meg a tudás.

    Egyébként (szvsz) a P1i kegyetlenül szép. Csak mi a fenének kellett ilyen hülye billentyűzetet alátenni?

Aktív témák