Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Létezik olyan telefon, ami képes futtatni az IGO szoftvereket memókártyáról?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz #16820480 #1025 üzenetére

    És mi a helyzet a Symbian-os oprendszerrel szerelt telefonokkal?
    Van, vagy vajon lesz-e Symbian alapra IGO?
    Egyébként hosszú távon mit lehet várni a ma még kevésbé támogatott S913 = Symbian 9,1 - S60 3rd Edition rendszerű telefonoktól?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Két telefon, és ezáltal két rendszer megvásárlása között vacillálok.
    Az egyik a Samsung Wave ll (a Wave l nem jöhet szóba a magasabb ára, és a kisebb kijelző miatt; bár az Amoled igencsak csábító), a másik pedig a Samsung Galaxy Ace.
    Tudom, hogy ez két külön rendszer, és pont emiatt vagyok bajban.
    A Wave egy erős, tetszetős hardver, az Ace pedig az Android miatt sokkal nagyobb szoftverválasztékkal büszkélkedhet, igaz, jóval gyengébb hardverrel.
    A két telefon ára közel egyforma, de néhol a Wave ll olcsóbb függetlenül, mint az Ace.
    Azonban a Bada-tól félek. Félek, hogy becsődől, zátonyra fut igencsak rövid idő alatt, és ha ez megtörténik, akkor az ilyen rendszerű telefonok sem fognak érni semmit.
    De ha már a Bada. Nézegettem az ingyenes játékokat, és azt vettem észre, már amennyire pár képből levonható a következtetés, hogy a Bada-ra kiadott játékok jelentős részénél jóvabb igényesebb a grafikai megjelenés, mint az Androidos játékoknál. De, milyen sűrűn jelennek meg új játékok Bada-ra?
    Az Androidnál mindenki dicséri az Opera 10 mini böngészőt, és az adattömörítési képességeit, ami jelentősen lecsökkenti a megtekinteni kívánt weboldalak adatmennyiségi méretét. Badára ha jól tudom, nincs ehhez hasonló böngésző, és az Opera sem adta még mobil böngészőjének BADA változatát. Várható egyáltalán Bada-ra Opera mini? Ez a drága, és adatmennyiség terén erősen korlátozott Mobilnet miatt lenne fontos.
    A Bada rendszer ezen kívül miben marad még el az Androidtól?
    A fizetős szolgáltatásokat nem szeretem, ezért az ingyenes játékok megléte, és folyamatos megjelenése az, ami igazán sarkalatos pont számomra.
    A Samsungapps játékkínálatán kívül más játékok is letölthetők a telefonra (pl. Java játékok)?
    Hogy mire használnám a telefont?
    Ami fontos lenne, és amire használnám a játékok, online rádió, és tv (videotárak), GPS navigáció, szövegszerkesztés, World kompatibilis dokumentumok létrehozása, valamint YouTube videók nézése.
    Ezek fényében, melyik telefont, és melyik rendszert ajánlanátok jó szívvel?

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz aggleány #21603 üzenetére

    Pont az Ace az, ami tetszik külsőre, de hardveres gyengeségei miatt félek kiadni érte cirka 60.000.-Ft-ot :U
    A Wave II-vel fordított a helyzett,
    Ott a hardver a meggyőző, de a Bada apps szegényes választéka a visszatartó erő :(((
    Nos ezért vagyok bajban.
    Azért azt én nem szeretném, hogy akadozzanak a telefonon a játékok...

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok ismét!

    Hosszas töprengés után úgy döntöttem, hogy Androidos telefont szeretnék venni magamnak.
    A telefon típusát azonban nem tudom egyedül eldönteni, mivel ami jó, az nem fér bele a keretembe (pl.: SGS), ami meg olcsó, az meg hagy némi kívánnivalót maga után :U
    A kérdésem az lenne, hogy milyen telefont érdemes venni, a lehető legtöbbet nyújtja a pénzemért?
    Hogy mire kell, már felsoroltam régebben, most csak egy dolgot emelnék, ami talán a leghardverigényesebb; ez pedig a Játék!
    Szóval olyan telefont keresek max. 60.000.-Ft-os árig, ami a legerősebb játékra!
    ARMv7 jó lenne, de nem feltétel.
    A Motorola Defy, ami hardverben talán az egyik legjobb lenne ár/érték arányban kiesik, a magyar nyelvű Android hiánya miatt.
    A másik telefon, a Galaxy Ace volt, amit még nézegettem, de közel 2,5x áron adják mint a ZTE Blade-et, és nem tudom, hogy jobb-e annyival, mivel a vas, ha jól láttam, szinte teljesen megegyezik a két telefonban, csak a gyárilag megemelt órajelű CPU-val tud többet az Ace a Blade-nél.
    Ezen két telefonon kívül mi az, ami még számításba jöhet, és jobb ezeknél?
    Ha jelenleg nincs olyan telefon a piacon amit jó szívvel tudnátok ajánlani, akkor mi az, ami a nagyon közeli jövőben (max. 1 hónapon belül) megjelenik, és érdemes lenne rá várni?
    A márka nem számít, a kijelző viszont ne legyen 3,5"-nál kisebb, valamint felbontásban is elfogadható legyen.

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Cyberpunk #21728 üzenetére

    A nem magyar nyelvű rendszer hát nem nagy probléma.

    Már akinek :B
    Én soha nem használtam még okos telefont, és az odáig rendben van, hogy a főképernyős nagyikonoknál tényleg nem szükséges az angol, de beljebb, a menü többi részén szótárazni csak azért, hogy valamit megtaláljak, na azt már nem :(((
    Nekem kb. annyi Angol nyelvtudásom van, mint neked Orosz, szóval én kihagynám, pedig ha Magyar lenne, egyértelműen arra esne a választásom :U

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz premete #21730 üzenetére

    Nekem nem úgy tűnik sem itt, sem pedig itt.
    Ennél mélyebbre meg úgysem ásnám magam, a fenti két menükép számomra bőven betakarja azokat a részek, amikbe még mászkálnék :U

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Megint itt vagyok, és megint itt ötölök egy keveset :B
    Ma voltam egy boltban és vagy fél órát (hála a boltos kedvességének!) nyomkodhattam két telefont; a ZTE Blade-et, és a Galaxy Mini-t. :C
    Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy volt a boltban még egy Galaxy 3, de azt nem nagyon nyomkodtam, lévén képminőségre nekem eléggé hasonlított a Mini és a 3, amik kenterbe verték láthatóságra, kontrasztra, színtelítettségre a Blade-et. :U
    Emiatt a Samsung előnye, fölénye egyértelművé vált számomra de árban nagyon elkeserítő a cég árazása. A kinézett Galaxy Ace, ahogy azt már régebben megemlítettem, közel 2,5x-e a Blade-nek, vagyis szám szerint 24.990.-Ft a Blade, és 60.990.-Ft az Ace.
    A Mini azért volt kb. 5-10 percig a kezemben, mert az a boltos saját használatú, üzleti telefonja volt, amin találtam Angry Brids Rio-t, és el is kezdtem vele játszani.
    A játék töltése lassú volt, az indulásnál a reklámcsíkos rész aktív netes letöltési kisérletei miatt a játék eleinte akadozott, de utána jól, akadás mentesen működött a játék a telefonon. A boltban ilyen telefon készleten nincs, de a picit nagyobb (méretre és felbontásra egyaránt) kijelzővel szerelt Galaxy 3, ami a boltos szerint erősebb is a Mini-nél, kapható készletről. Az ára: 26.990.-Ft lenne, míg a Galaxy Mini ha lenne, a boltban 22.990.-Ft lenne.
    A kérdésem az, hogy mennyivel gyengébb játékokra a Galaxy 3, mint a több, mint duplájába kerülő Galaxy Ace?
    A Blade teljesítményét megüti-e a Galaxy 3, illetve melyik készülék a megbízhatóbb telefon? :F
    Ti, a 3, na jó, 4 telefon közül, melyik választanátok, ha a játék is fontos, a rendelkezésre álló keret is korlátozott, illetve ha navigációra is használnátok, vagyis ha fontos lenne a napos helyeken való olvashatóság is? :o
    Alább felsorolom a 4 telefont, ár szerinti növekvő sorrendben:
    Samsung Galaxy Mini: 22.990.-Ft
    ZTE Blade: 24.990.-Ft
    Samsung Galaxy 3: 26.990.-Ft
    Samsung Galaxy Ace: 60.990.-Ft
    Én most az ára, és a szebb kijelzője miatt a Galaxy 3 felé kacsintgatok, de félek attól, hogy a telefonban nincs GPU, ami azért lehet, hogy hiányozna. De vajon megér pár MHz, 0,3”.al nagyobb kijelző, és egy Adreno 200 GPU 34.000.-Ft-ot? :F

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz molnarpeter #21830 üzenetére

    Szerinted jobb annyival, mint amennyivel drágább? :F
    Bár igaz, a Galaxy 3 ezen a héten esett nagyot árban, a múlt héten, még jó 10.000.-Ft-al drágább volt!
    Vajon az Ace mikor fog hasonló sorsra jutni, hogy valóban érdemes legyen megvenni? :F

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz tjb007 #21833 üzenetére

    Igen, ránéztem, és valóban ki volt pipálva az automatikus fényerő szabályzás... :B
    De ez mit jelent pontosan? Nem a külső viszonyokhoz kellene állítania a fényerőt; vagyis ha világos van, nem kéne nagyobb fényerőt a kijelzőre adnia? :F
    Egyébként meg sem próbáltam a Blade fényerején állítani, a boltos kérése az volt, hogy mivel originale a készülék, ezért semmit ne állítsak el benne, és ezt a kérést maximálisan respektáltam :DDD
    Szóval akkor megint ott tartok, tartunk, hogy nincs jobb telefon a piacon a ZTE-nél (talán a Defy-t kivéve) 100.000.-Ft alatt, mert mind hasonló tudású hardverrel készül, és az ár csak a küllemnek, esetleg a márkának szól? :F

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz picur220 #21834 üzenetére

    A Defy olcsóbb lenne 10.000.-Ft-al az Ace-nál, de a magyar nyelv hiánya miatt cenzúrázva :W
    Szóval hiába erősebb a hardver, inkább nem :(((

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz tjb007 #21839 üzenetére

    Szóval akkor megint ott tartok, tartunk, hogy nincs jobb telefon a piacon a ZTE-nél (talán a Defyt kivéve) 100.000.-Ft alatt, mert mind hasonló tudású hardverrel készül, és az ár csak a küllemnek, esetleg a márkának szól? :F
    A Defy a fent említett okokból kiesik, a Desire, és az SGS pedig mind 100.000.-Ft közelében, bár inkább felette mocorog :U
    Szóval akkor még sincs alternatívája az új telefonok között 50-60.000.-Ft-ig bezárólag?! :F
    Tudom a Defy, de Magyarországon élő, Magyar piacon árult, ráadásul nem iPhone-os egyszerűségű, minőségű, és zártságú rendszernél talán nem túl nagy igény a Magyar nyelv megléte (mellesleg már az iPhone 4 is Magyarított!)! :U
    Vagy igen? :F
    Szóval a Motonak, és a Defynek nya*gem :W

    picur220
    Hol, merre, és mennyiért lenne érdemes nézelődni?
    Az ár is fontos, mert nekem nem egy telefonom ment már tönkre gariidő alatt, vagy nem sokkal utána, ezért max. 30.000.-Ft-ot érne nekem egy SGS használtan (esetleg 40-50-et, ha van rá még legalább 1 év garancia) :U

    (#21842) RazorGTR1

    De az még mindig nem 60.000.-Ft ami a max. max. max. keretem, és pláne nem 25.000.-Ft.
    Ismét kérdezem, 60.000.-Ft alatt (nem 100.000.-Ft, nem 90.000.-Ft, hanem max. 60.000.-FT!; de ha az árkategóriát nézzük akkor lehetne a kérdésben akár 30.000.-Ft is a realitás, és az árkategória miatt) van értelmes alternatívája a Blade-nek? :F

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz r4z #21842 üzenetére

    Még valami, csak már az előzőt nem tudom szerkeszteni:
    90.000.-Ft környékén már laptopot is lehet venni, ami azért szerintem többet ér, mint egy telefon, ezért húztam meg a határt egy Nettop áránál, és innen nem vagyok hajlandó feljebb mozdulni árban, ha fene fenét eszik is!
    Én megértem, hogy jobb egy Samsung Galaxy S, de nem hiszem, hogy egy 2, vagy 4 magos Mobil AMD procival felérne bármelyik telefon is még akkor sem, ha árban, drágábban próbálják az ember arcába tolni a mélyen tisztelt telefongyártó cégek, mint amennyibe egy használható laptop kerül. Viszont még egy Sony Ericsson F305 sem akad ki a játékoktól, sőt, még animált hátteret is futtat, ami egy meglehetősen buta telefon. Ha azt a grafikai szintet, olyan sebességgel hozza egy telefon, az nekem már jó!
    Hogy miért kell okos?
    A GPS miatt, meg miért ne, és ha már van, akkor már játszani is akarok, szeretnék, sőt fogok is rajta, de ha gyengébb, mint egy F305 SE, akkor baromira mérges leszek, az ziher :W
    De félre ne érts, én nem téged szidlak, és értem, valamint ténylegesen köszönöm, hogy próbálasz segíteni, de van egy határ, ami felet én nem érzem értelmét telefont venni.
    De ha már itt tartunk, te, vagy bárki más, el tudná nekem magyarázni, hogy egy telefonba mi kerül annyiba, mint egy laptopban (és pláne, miért éri meg ezt is annyiért megvenni)? :F

    aggleány

    Gio-t még nincs a Vodafone árlistájában, és online rákeresve is 1 helyen láttam 1 éves bolti garanciával 40.000.-Ft-ért, a többi helyen 55-58.000.-Ft környékén mozgott 1-2 év EU garival.
    Így nem érzem, hogy annyit spórolnék az Ace-hez képest :(
    A 40.000.-Ft csábító, de az 1 év bolti gariktól meg félek :U
    Esetleg ha tudsz valahol olcsón, hivatalos 2 éves Samsung garival, akkor köszönettel venném, ha segítenél rátalálni a boltra ;) :R

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz aggleány #21847 üzenetére

    Esetleg pár napos, egy-két hetes, használt, garis belefér?
    Árfüggő a dolog, de elképzelhető, hogy igen :K
    A segítségedet előre is köszönöm, ha találsz valamit,inkább küldj privit, azt biztosan észreveszem :R

    Bdanyy

    Talán a hülye nem vagyok boltban azért figyelnek az ilyen bakikra, és a PakardBell sem olyan gagyi márka :U
    De ez csak egy példa volt :B

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz aggleány #21851 üzenetére

    A 35.000.-Ft jobban hangzott volna :B
    De szólj, ha lesz valami, és megfontolom (bár ha a Galaxy 3 10.000.-Ft-os áresését követi még ebben a hónapban az Ace is a Vodafone-nál, akkor valszeg inkább azt veszem :B) ;)

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz scream #21863 üzenetére

    Hol lehet 65k-ért S-t venni?
    Tényleg érdekel, mert annyiért már elgondolkoznék rajta :B

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz scream #21865 üzenetére

    Köszönöm a linket :R
    Természetesen tied az elsőbbség, te találtad ;)
    Gondold meg, ha van rá keret, annyit talán még megér, ha valóban garis még, és ha legális Samu garival adja. Talán még alkudni is enged, és akkor még jobb lesz az ár :K

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnék egy okostelefont venni, de szeretném a pénzemet a lehető legjobban elkölteni.
    A keret felső határa 60.000.-Ft, de minél olcsóbb, annál jobb.
    A telefont a Vodafone-nál fogom megvenni, a független, bolti garos telókban nem bízom. :(
    3 telefont néztem ki, ill. ennél sokkal többet, de háromra redukáltam a lehetséges jelölteket (a lista ABC sorrendben);
    HTC Wildfire S
    Samsung Galaxy Ace
    ZTE Blade
    Ezek közül melyik a legjobb választás 40% netre, 50% játékra, és alkalmankénti, 10% GPS navigációra?
    Az árak, amiken ezt a telefont meg tudnám venni hűségszerződés hosszabbítással, és az éveim után járó kedvezménnyel (Vodafone):
    HTC: 42.990.-Ft
    Samsung: 58.990.-Ft
    ZTE: 22.990.-Ft
    Ezen telefonok közül melyik éri meg legjobban az árát, ti (te) melyiket vennétek (vennéd) meg és miért?
    Talán fontos, hogy életem első okostelefonját próbálom kiválasztani 0 tapasztalattal. és nem szeretnék csalódni :B
    A segítségeteket előre is köszönöm :R

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    válasz Bdanyy #22506 üzenetére

    Defy lenne, ha Magyar lenne, de 0 Android ismerettel, és -1-es Angol nyelvtudással inkább bevállalok egy gyengébbet, ha az én nyelvemen karattyol :U
    Egyébként a Motorola Defy is benne volt a kiszemelt, és elvetett telefonok között :B

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

  • klepto

    addikt

    Sziasztok!

    Egy gyors, és rövid indoklással megtámogatott választ szeretnék tőletek.
    A párom telefonja haldoklik, és szeretne szerződéshosszabbítással új készüléket vásárolni a T-Mobile-nál. Neki még soha nem volt, és eléggé idegenkedik is az érintőképernyős telefonoktól; az okosoktól meg pláne. Ő buta telefont szeretne, de abból egy valamire való példány 16.000.-Ft lenne. Ellenben van 3 Androidos készülék, ami ennél olcsóbb lenne:
    Samsung Galaxy Mini, és LG P350: 11900.-Ft
    T-Mobile Move: 8900.-Ft
    Nála az ár nagyon számít, ezért minél olcsóbb telefont szeretne, ami elfogadható minőségre.
    Ő hajlik a T-Mobile Move készüléke felé az ára miatt.
    Én az LG-t ajánlottam, a fizikai híváskezelő gombok miatt, mert félek picit, hogy a fizikai híváskezelő gombok hiánya megszokhatatlan lesz számára, ahogy engem is zavar, pedig nekem évekig volt a jelenlegi készülékem előtt is érintőképernyős telefonom.
    A Samsung szintén szimpatikus nekem a kijelző minősége miatt, de ott a fizikai híváskezelő gombok hiánya tart vissza a jó szívvel történő ajánlástól; viszont árban megegyezik az LG-vel, ami azért szerintem kissé csúnyább kijelzővel van szerelve.
    Szerintetek a 3 készülékből melyik lehet a legideálisabb a páromnak?
    A felhasználás kb. 40% telefonálás, 50% rádió hallgatás, és 10% játék (amiből min. 50-60% Angry Birds) .

    [ Szerkesztve ]

    Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Aktív témák