Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • SirRasor

    őstag

    Androidos okostelefont keresek netezés és zenehallgatás céljából. Milyet ajánlotok?
    - páromnak Xperia mini (az újabb vasas)-je van, azzal jól lehet, DE kicsi a kijelzője és a felbontás se elégséges (320x480)
    - 4"-os kijelző már túl nagy nekem, akkora telefonok már nem kényelmesek a zsebemben
    - 3.5"-ös ZTE blade-t próbáltam, annak a felbontása is nagyobb és szépen megjelenít mindent, DE gyenge a vasa és nagyon akadozik.
    - használt készülék játszik és max 30-35k a keret.

    Xperia Ray az, ami kb. ideális lenne, de az még 40k alatt nincs nagyon, és inkább 30 felé mennék, nem 35 fölé. Egyéb hasonló jellegű készülékről tudtok?

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz lsebestyen #48305 üzenetére

    Ezt pont elkerültem..Gorilla glas-os és 2 napot bír :Y
    Na keresek egyet olcsón; köszönöm a tippet! :D

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz vzsryl #48308 üzenetére

    Nagyobb, mint 3,5, gyenge a vas, pici a felbontás.

    lsebestyen Live with walkman az majdnem 1:1-ben mini, szóval nem jó :(

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    Egyet mondjatok már meg nekem: néztem, hogy 320x480-as felbontás még pici a netezéshez (szerintem), és 3"-os kijelzőknek kb. akkora van. A mostani legújabb Xperia GO-nak meg 3,5"-ös kijelzője van, elég combos vasa 2 magos 1 ghzs procival ÉS MÉGIS 320x480 a felbontása. MIÉÉÉÉRT? Vagy direkt csinálják, hogy csak a felső kategóriásak legyenek jók mindenre?

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    Sziasztok, van pár érdekes kérdésem:

    A nem felvillanó, hanem folyamatosan világító vakut tényleg azért találták ki, hogy ne pislogjon bele az ember? Xperia Rayem lett, és abban ilyen kamera van.

    Más: Az állítható Mpixel számot az érzékelő máshogy képezi le egyes Mpixel fokozatokban? Akinek zavaros a kérdés:

    A Ray 8 mpixeles kamerával rendelkezik, amit át lehet állítani 2 mpixelre is (azokon belül meg 4:3-asra, meg 16:9-esre, de az nem számít, mert mindegyik esetben a 16:9-eset a 4:3-asból állítja elő, csak alapból nagyobb mpixelű 4:3-asokkal dolgozik)
    Van egy régi szokásom, miszerint a készített képeket (fényképezőnél is, ami 14 mpixeles) photoshoppal letömörítem 1920xY-ra, normális csökkentő algoritmussal, hogy ne 10 megás képeim legyenek, hanem 300-500 kbite közöttiek, mert a képeket nem 500%-ra nagyítva akarom nézegetni, és úgy még teljesen jó a méretük.
    Stabilizált helyzetben készítettem képeket az összes beállítással, és érdekes eredmény lett:
    2 MP az 1224x1632-es képeket eredményez. Ha a 8 MP-en készített képeket letömörítem akkorára, akkor közel azonos lesz a minőség a 2 MP-hez képest, holott ha ugyanezt fényképezővel csinálom, akkor a csökkentés után részletgazdagabb lesz a kép a kisebbre állítotthoz képest. Ebből arra következtetek, hogy teljesen más leképezés történik kisebb felbontásnál, ami - ha nem akarom nagyítgatni, akkor - elég szépnek tűnik.

    Másnak is feltűnt már ez? Mert így teljesen fölösleges legnagyobb felbontáson fényképezni, mert nem lesz szebb a kép. Mintha az érzékelő már nem tudna mit kezdeni az 5-8-11-42 :DDD mpixellel.

    Picit hosszú lett, de nagyon érdekel, hogy mit gondoltok ezekről :)

    [ Szerkesztve ]

    Make Love not war!

  • SirRasor

    őstag

    válasz atillaahun #49008 üzenetére

    Hát igen, már át is állítottam 2 MP-re, így legalább nem kell konvertálgatni a végén.
    A másik meg az, hogy detto ugyanezt tapasztaltam videókészítésnél is. FWVGA felbontáson a legélesebb a kép, nem pedig 720-as HD-n.

    A vaku viszont érdekes, mert ezen semmit se lehet állítani (se fénykép, se videó módban), csak hogy ON vagy OFF. Párom Xperia Mini-jén van rahedli beállítás, és villan is, de gugliban meg azt olvastam most, hogy ez a folyamatos világítás tényleg direkt van a jobb képekért. Hát érdekes :U

    Make Love not war!

Aktív témák