Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Unteroff

    aktív tag

    Üdv!

    Szeretnék egy vírust eltávolítani, és az általa okozott kárt visszaállítani, ha lehetséges, de nagyon jó lenne, ha valahogy meg lehet csinálni.

    No szóval, anyám kapott egy e-mailt, valami portugál nyelven, hozzá csatolva egy fájl. Én már kapásból törlöm az ilyet, anyám viszont letöltötte... No és ilyen jött ki: "your personal files are encrypted by ctb-locker" ablak, ami 90 órán keresztül számol vissza, és hogy távolítsak el egy pár fájt, stb. meg a hátteret is átállította.
    Ez valahogy sikerült eltüntetni (ütemezett feladatoknál és egy háttér visszaállítás), de nem hiszem, hogy ezzel vége van.
    A legnagyobb gond mégis az okozott kár. Minden dokumentum, képfájl átállított így: xyz.JPG.rpjfstm. Vagyis az összes file kiterjesztést nagybetűvel kiírja a file nevében, illetve mindegyik .rpjfstm kiterjesztést kap. Nem ismeri fel, google-ban se találtam semmit. Ha pedig simán kitörlöm az utolsó részt, akkor hazavágja az egész file-t. Sajnos nagyon sok dokumentum van rajta, de nem aggódtam eddig, mert ha valami nem volt jó (vírus), akkor simán csökkentett módban leszedtem róla az adatot.

    Hogy tudnám megoldani a problémát és milyen vírus ez? AVG Free-t használok de nem találta meg, illetve egy Spyhunter-t is találtam, de meg kell venni, hogy le is szedje róla.
    Előre is köszönöm a választ! :R

    Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

Új hozzászólás Aktív témák