Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz bpmcwap #72005 üzenetére

    Ez tuti valami malware cucc lesz. Kipróbáltad az ajánlott malware kergető megoldásokat? Csökkentett módban kellene egy vizsgálatot lefutattni, vagy a linkelt bootolható víruskereső megoldás is hasznos lehet.

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Cs1csó

    félisten

    válasz bpmcwap #72005 üzenetére

    Szia, volt már hasonló probléma régebben is és megtaláltam az akkori hozzászólásomat: [link]
    Ezt bámásolva és egy apró módosítást téve:

    Futtasd az adwcleaner-t
    Aztán a többi okosságot:
    - Emsisoft Emergency Kit, Hitman Pro, DrWebCureIt, Zemana AM,
    Megjegyzem ha ezeket lefuttattad akkor gyalulhtnád a chrome-ot és manuálisan is töröld a program data , appadata users stb. mappákban local, roaming stb. (sosem tudom hol vannak a fájlajai de ha rejtett mappák megjelenítését bekapcsolod akkor ezeket a helyeket végigzongorázva meg fogod találni)
    HA ezzel megvagy akkor és a fentiek újbóli futtatása sem talál semmit akkor gép restart és telepítsd újra a chrome-ot de fontos! a google fiókba bejelentkezésnél a szinkronizációs résznél válaszd a SZINKRONIZÁLANDÓ ELEMEK KIVÁLASZTÁSA opciót és csak ezt a kettőt szinkronizáld:
    - bejelentkezések jelszakak
    - könyvjelzők
    A többit ne mert lehet ott bújik meg valami huncutság.

    Ezek után - tehát tiszta Chrome telepítése MINIMÁLIS szinkronizációval mert ahogy írtam lehet a szinkronizációban bújik meg valami - jöhet a böngésző beállítása majd tesztelés.

    HA ekkor minden okés akkor örülés és mehetnek fel egymás után a KIEGÉSZÍTŐK de a kiegészítőket is csak az ÁRUHÁZBÓL és csak olyat amit enged a Chrome - tehát nem elavult stb. olyan ami a legfrissebb stabil Chrome mellett is futhat. Sokan csinálnak olyat, hogy régi elavult kiegészítőket felerőszakolják aztán meg csodálkoznak, hogy jönnek az anomáliák.

    Tartalom - reklám - blokkolónak pedig az említett Ublock Origin-t használd.

    Minden egyes kiegészítő telepítés után teszteld a böngészőt.

    Anno sikerült a Chrome szinkronizációból kiirtani a hibás beállítást de nem volt könnyű már meg nem mondom, hogy jutottam el oda, ahol fel voltak sorolva a böngészőhöz kapcsolódó szinkronizált - tehát a felhőben tárolt - adatok, beállítások stb. és ezeket gyakorlatilag a KÖNYVJELZŐK és a jelszavak (ma már erre sem lenne szükségem mert a jelszavakat a BitWarden nevű önálló kiegészítő segítségével tárolom, keresztplatformos, felhős tárolásban) Mást érdemes törölni.

Új hozzászólás Aktív témák