Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szellem.

    Topikgazda

    válasz TFSi #18024 üzenetére

    Szerintem, elég sok mindenben alapvető változásokat kéne eszközölni. Az a problémakör -és ebbe akkor bele is venném a vírusvédelem körét is,- alapvető reformációra szorulna.

    Itt értem ezalatt:
    - Egységes tesztmetodika kialakítása figyelembe véve a különböző megoldások sajátosságait ( ez a mai napig nem történt meg, hiába létezik AMTSO)
    - Marketing bullshit és félelem keltés helyett valós fenyegetésekre és ezáltal megoldásokra koncentrálni.

    Péntek óta belemerültem egy számomra érdekes témakörbe és programba.
    A Webroot megoldása a számomra nagyon szimpatikus kezd lenni. Egy olyan egyedi megoldást tartalmaz, amit már más gyártók részben alkalmaznak. Természetesen nem állítom azt, hogy a Webroot úttörő lenne ebben, hiszen az előfutára nagyon hatékonyan a PrevX volt. Azt sem állítom, hogy az egyedüli és célravezető megoldás az övék lenne, viszont egy teljesen újfajta megközelítést adnak, ami a számomra sok mindent előrevetít.
    Az a számomra tény, hogy a mai hagyományos vírusvédelmi megoldások idejétmúltak. Az adatbázis alapú felismerés, a heurisztika, a HIPS, NIPS, és egyéb megoldások kevesek a mai fenyegetésszámok mellett. Azt nem mondom, hogy hatékonytalanok, mert nélkülük még rosszabb helyzetben lennénk. Az viszont tény, hogy jelen helyzetben a technika elérte a korlátait és új megoldások irányába kell menni.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz TFSi #18024 üzenetére

    Angolul scam, magyarul csalás/okirathamisítás. Amúgy ha már parental control meg adblock létezik, az ilyen oldalakat miért nem teszik hozzá?? Konkrétan veszélyezteti az ügyfél pénztárcáját - illetve ha ilyen szándékkal hozták létre a weboldalt, ki tudja, hogy tiszta-e kártevőszempontból?

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák