Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vendettahc

    tag

    Sziasztok!

    Valaki rendelkezik esetleg Bosch Compress 3000 AWMS (190 literes tárolóval) + ODU 8 split hőszivattyúval ? Pár napja elkezdett zavarjelzést dobálni, mi szerint a leolvasztás során 60 másodpercnél tovább volt hőmérésékletkülönbség az előremenő és a visszatérő vízhőfok között, emiatt zavarjezlést ad és le is állítja a szivattyút. Amíg nem resetelem a hibát, addig nem is indul el. Utána azonnal. Jeleztem a gépészünknek, kijött, állított rajta (elektromos rásegítés bekapcsolása, megnéztem a szervíz menüt), most ugyanúgy dobja a zavarjelzést 1-2 óránként, cserébe olyankor elektromosan fűt tovább (ami generált is 2 nap alatt 75 kw pluszt az eddigi ~ 25/2nap helyett). Nekem gyanús, hogy ez így nagyon nem jó működés, a szivattyún jégpáncél volt ma reggelre is, a leolvasztás nem tűnik hatákonynak. 70 négyzetméteres kertes ház, végig padlófűtéssel, a garázsba egy nagyon kicsi radiátorral. Melegvíz ECO-ban van, estére 1 órára állítottam komfortra, olyankor 55 fokig melegíti a melegvízet. Termosztát a nappaliban van, a beállított hőmérsékletet szépen eléri.

    Holnap megint hívom a gépészt, hallottam olyat is, hogy túl messze van az osztó a szivattyűtól és mire odaér a víz, hül annyit, hogy nem tudja teljesen leolvasztani. Erre is van gondolom beállítás, hogy mi az a hőfok aminél jöjjön a zavarjelzés, vagy melegebb vízet toljon az előremenőbe, stb. ?!

    Gondoltam megkérdezem, hátha küzdött más is ilyen problémával (H1/5451 kódú zavarjelzés). Köszi előre is a segítséget. :F

  • Vendettahc

    tag

    válasz DUB Inc. #475 üzenetére

    Szia.

    A leolvasztásod sikeres is mindegyik után, nem dobál zavarjezlést/hibát hogy nem sikerült ?

Új hozzászólás Aktív témák