Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regenyid

    tag

    válasz 4D4M #500 üzenetére

    Van hővisszanyerős szellőztetőrendszer kiépítve ami az egész házban non-stop cseréli a levegőt.
    Nem látom ilyen borúsan a helyzetet hogy eladjam a gépet. 37 fokos előremenővel 5 óra alatt van olyan hőmérséklet a házban amit szeretnék. Napi 5 óra üzemidővel átlag 12-18kWh a fogyasztása a gépnek. Ezzel mi a probléma? Túl sok? MIért nem gazdaságos a működés ha akár hányszor ránézek 3.5-5 ös COP-val dolgozik. Látszólag meg sem erőlteti magát a gép. A 200literes HMV tárolót pedig 30 perc alatt visszamelegíti ha nagyobb vízfogyasztás volt.
    Jobb lenne ha napi 10-20 órákat ( folyamatos üzemben ) menne a gép 28 fokos szinte hidegvizet keringetve?

    Azért nem akarom előrébb hozni az fűtési időt mert a ház a benapozástól is szépen felmelegszik és pont akkor menne a fűtés is. A 5 órai időpontban télen már sötét van és általában pont estére fürdés időszakra igényeljük a meleg padlót hogy mezítláb is kellemes legyen. Tudom hogy nappal jobb hatásfokkal dolgozna a gép de szerintem ez költségbe kimutatva már jelentéktelen..

    Még azt had kérdezzem meg nálatok milyen meleg a padló? Lézeres hőmérővel méregetem és nálunk 27 fokos a kő burkolatoknál és 25-26 fokos a laminált padlóknál a hőfok mikor már 5 órája üzemel a gép.

    [ Szerkesztve ]

    www.rdelectronic.hu

Új hozzászólás Aktív témák