Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alpi.

    addikt

    válasz NyalokAA #451 üzenetére

    Jahh, 6 magos Zen3 sajna nem elég minden helyzetben a 60 fps-hez (sem). Azért jellemzően tudja, de valóban vannak pontok, ahol 50 köré leesik. (1-2 mélypontnál 50 alá is picit, de az tényleg ritka)
    Viszont egy tipp, ami nekem nagyon bevált ! Limitert célszerű beálítani, mivel anélkül az esetek nagyon nagy részében cpu limiten fut. Elfogy a cpu. 80-90%(+) terhelés mellett. Amikor ennyire nagy a terhelés, erősen sérül a frame time konzisztencia. Az ok, hogy lesz itt-ott 70-80, akár 90 fps-ünk, de a hullmázó frame time miatt ez nem ad olyan érzetet (közel sem), mint egy "könnyedén", simán renderelt 80 fps. A játék egyébként nagyon szép, egyenletes frame időket tud, ezt nem lehet elvitatni tőle ! Kifejezetten jó ebben ! Miután belőttem 60 fps-re a vsync-et (nálam annyin megy a minitor / TV, szóval ez a fajta limiter volt a célszerű, de bármilyen limiter ugyan így fog működni.) nagyságrendekkel jobb lett az élmény. Ok, ahol beesett 60 alá, ott pont nem változott semmit, viszont az összes többi helyzetben gyönyörű, sima 60-at kaptam. Ami sokkal, sokkal jobb volt, mint egy össze-vissza ugráló 80.

    [Itt jól lehet látni, mennyire megborítja a dolgot ha nagyon magas cpu terhelés.] SMT off-al ment a teszt, így hamarabb és talán fokozottabban is jelentkezik a dolog. SMt-vel jóval később fordult át kellemtlen helyzetbe. :)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

Új hozzászólás Aktív témák