Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batman.

    senior tag

    válasz spiky03 #732 üzenetére

    Ez alapvetően nem vízforgató, hanem szűrő. Szűrés közben pedig néha rá kell nézni, rendben van a nyomás. (Fél)automata porszívó a homokszűrőn, összeszed valamit, amire az időzítő lekapcsolja, le is ég a motor.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz spiky03 #737 üzenetére

    Ami fura volt, hogy a szívó résznél nem szívta be a kezem. Az jól van úgy?
    Ennek a porszívózásnál érzed majd a "hátrányát". Ha szükséges lesz, érdemes valahogy leszűkíteni, (ismerős műanyag pezsgődugóval oldotta meg) és egy locsoló tömlőt ráapplikálni,- mivel kisebb a keresztmetszete, így jobban összeszedi a medence aljára lesüllyedő homokot, rovartetemeket, leveleket, egyebet. :K
    Nálunk is elmaradt a csobbanás, én még röviden leteszteltem ebéd előtt, de azóta esett/esik vagy 10 cm eső. :(
    Szerk.:
    (#739) RR-13 Szűrőakna, nem szűrőház, földfelszín felett nem telepíthető. Ne haragudj rám, nem kioktatni akarlak, csak segíteni próbálok, és mindenki szerint pokróc néha a stílusom. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz embe #744 üzenetére

    Arra szerettem volna rávilágítani, hogy ilyen zárt dobozban a földfelszín felett nem szabad a gépészetet üzemeltetni. Illetve, ha árnyékolással, ventilátorokkal megoldott a szellőzés, akkor megfelelő ellenőrzés után esetleg. Aknának szuper, még a dinnye is elfér mellette, és le is hűl majd. :K
    Én értem, de ha valaki "kezdő" és ötletekre, tapasztalatokra vadászik, és "neagyjisten" szó szerint érti, akkor nehogy baja legyen belőle. ;)

    RR-13 , xXxian : akkor emiatt nem aggódom. :R

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz róbert gida #761 üzenetére

    Ez a fajta így néz ki, semmi gond nincs vele.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz axioma #1607 üzenetére

    Kedves axioma!
    Régóta nem írtam a topicba mert, teljesen feleslegesnek érzem. Gyakran végig sem tudom olvasni a "segítő" hozzászólásokat, mert vagy a hozzáértés teljes hiányát tükrözik, vagy úgy írnak le véleményeket mint tényeket. (Tisztelet a kivételnek!)
    De ez részemről nem probléma.
    Örömmel és némi „csodálattal” tölt el, hogy esélytelenül próbálod a társaságot a szó igazi értelmében a fenntarthatóság zászlaja alá terelni.
    Én sajnos nem vagyok olyan erős, mint Te, -ott adtam fel mikor az egyik topiclakó azt próbálta nekem bemagyarázni, (mert én a használt kvarchomokot hozzákeverem a komposzthoz) hogy a használt szűrőüveg leadása a hulladékudvarban az legalább annyira környezetbarát. (üzenem:alólegbecsesebbtestrészét!)
    További erőt, kitartást és egészséget kívánok a sziszifuszi „nevelői” munkádhoz! :R :R :R

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz axioma #1610 üzenetére

    Respect! Mondjuk ezzel a hozzászólással juttattam a légtérbe vagy 20 mg Co2-t, úgyhogy itt be is fejezem. :R

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Vesa #1617 üzenetére

    „Kis medencékhez gyakorlatilag értelmetlen” itt szükséges megemlíteni mi szerinted a kicsi, mert itt mindenki a saját véleménye szerinti kicsire gondol!
    Ami kihagyhatatlanul fontos még a sóbontó témában, hogy a víz rendkívül korrozív lesz tőle, nekem anno mikor próbálkoztam vele „megmarta” a rozsdamentes létrámat. Bizony rozsdásodni kezdett a rozsdamentes. ;)
    Ja és a sós víz nem tesz jót a fűnek, növényzetnek, amikor leengeded akkor a csatornába kell nyomatni.
    #1612Vesa Arra szeretnélek kérni, ha nyilvánosan feltételezel rólam valamit, légy kedves ne beleszőni a marhaság szót, még akkor sem, ha az nem rám érted, és akkor sem, ha csak a véleményedet tükrözi más témában!

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Piftuka #1636 üzenetére

    Jól érzed elsősorban rád gondoltam.
    "[..]Gyakran végig sem tudom olvasni a "segítő" hozzászólásokat, mert vagy a hozzáértés teljes hiányát tükrözik, vagy úgy írnak le véleményeket mint tényeket. (Tisztelet a kivételnek!)[..]"
    - Ez a bejegyzés bárkitől méltatlan lett volna, így ezzel a sejtelmes, de mégis egyértelmű utalgatással...
    Tőled, aki itt korábban annyit segített - nekem is -, különösen méltatlan. :(
    Fenntartom a véleményem!

    "Kezdhetném azzal, hogy míg kis hazánkban mi mindnyájan luxus célokra (medence a hűsöléshez) több ezer tonna vizet használunk el minden szezonban, a világ másik felén lassan kitör a III. világháború a vízért."

    "Nos, én azt mondom, hogy akinek nincsen 37 ezer forintja a medencéjét feltölteni vízzel, annak ne legyen medencéje.
    És aztán szezon végén mossák, teregetik, szárítják a homokot, mert "drága"...
    Meg slagot szívogatnak, és azzal porszívózzák a medence alját, nehogy venni kelljen valami gyári megoldást akár párezer forintért.
    És még lehetne sorolni hosszasan a példákat.... De minek?
    És megdöbbentően általános ez a szemléletmód, és ez vezérel mindent, és még terjesztik is.
    Aztán lám, valaki megpróbálja úgy "eladni", mintha a fenntarthatóság vezérelné ezeket a derék honpolgárokat. Ugyan már!
    Félreértés ne essék... egy nagy multi alkalmazottjaként, a jövedelmemmel finoman szólva sem tartozom "gazdagok" elit körébe, de ennek ellenére büszke vagyok arra, hogy soha nem voltam olyan fillérb*szó, mint a fent említett honfitársaim."
    Elnézést, ha kiragadtam volna a szövegkörnyezetből. Nekem ez ebben a formában elfogadhatatlan, irtózóm tőle!

    Talán egyszer elfogsz jutni oda, hogy megértsd, nem kell fejet hajtani a fogyasztói társadalom előtt!

    Továbbiakban nem fogom látogatni a topicot. Lassan 30 éve "medencézem" de ide nem írok többet. :N

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Új hozzászólás Aktív témák