Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • batman.

    senior tag

    Folytathatjuk itt is, ha túlcsordulnánk a napelemes topic határain.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Devil Smile #27 üzenetére

    Szia!
    Nekem homokszűrőm van kb, 10 éve, semmi másra nem cserélném el.
    A másik opció az a "csodazsák' ami egy szűrőanyagból vart "kispárnahuzat", láttam működés közben, tényleg tiszta vizet csinál. Azért véleményem szerint nagyobb felügyeletet kíván mint a homokszűrő, konkrétan én nem merném magára hagyni, mert ha elenged valami tömítés a vízbe kerül vissza minden kosz. Googleban keress rá.
    Kell hozzá még egy búvárszivattyú is.
    ;)

    [ Szerkesztve ]

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Devil Smile #30 üzenetére

    Csak a saját tapasztalatomra és az másoktól ellesett „tudományra” támaszkodom, -de nem vagyok szakember. A medenceszűrésnél véleményem szerint a következő dolgok a fontosak: (kút vízhez van más is)
    1 megfelelő szűrőközeg (és azt tartalmazó „edény”), itt a felület legyen a lehető legnagyobb, és kiszűrendő anyagnak megfelelő mikronszámú, a szűrőhomok, vagy szűrőüveg a lehető legtökéletesebb a medenceszűréshez. 25 kg homoknak (az enyém 40 kg-os) nagyobb a felülete mint egy focipálya.
    2 megfelelő szivattyú, nem mondom, hogy iwaki magnetic pump-ot vegyél, de ha szembejön elérhető áron akkor tudd: kell neked. A medenceszűréshez nem kell önfelszívó, jó a centrifugál is (sőt jobb). Lehetőleg csendes, ha nem aknában, vagy burkolva lesz (ez esetben kell neki szellőzés!), a szűrés általában nem pár perces dolog, és hétvégén is szükséges. A szomszédok nem tolerálják, ha hangos a szivattyú és akkor is megy, ha pihennének.
    3 szivattyú elé mechanikus előszűrő.
    4 a víz PH-ja legyen beállítva, (és ellenőrizni hetente, vagy ha esővíz került a medibe) legyen fertőtlenítve (klór, só bontó, UV…)
    5 pelyhesítés,ez már a kombi tablettákban benne van. (algaölő is van benne, így nem biztos, hogy kell külön venned)
    6 Porszívózás, ha homemade akkor is jó, én is csináltam mikor eltört a porszívófej rögzítése simán a teleszkópos bot végére szigszallagoztam a csövet és a hatékonyság nem lett rosszabb. Ami szennyeződés nincs benne az nem viszi el a PH-t.
    Persze ez csak az én tapasztalatomon alapul, nem egy kőbevésett „parancsolat”.
    Ha teljesen homemade szűrőt akarsz építeni, akkor azon kell elgondolkodnod, hogy nyomás alatti, vagy „nyitott szűrő” legyen. Nyomás alatti: (mint a homokszűrő) itt rengeteg buktató van Nyilvánvalóan meglehet tölteni egy hordót szűrőanyaggal de honnan tudod, hogy tisztítani szükséges? Kell rá nyomásmérő legalább a bemeneti oldalra, mert ha nincs, csak azt veszed észre levágta a tömlőt, elfolyt a víz. Vagy a nyitott szűrő, ezeket főleg kerti tavaknál használják, véleményem szerint medencénél nem hatékony.
    A csodazsákot én nem vetném el a helyedben. Nem kell megvenned készen, meg kell keresni ki gyártja a szűrőanyagot, megvenni, megvarrni (megvarratni) és mindjárt olcsóbb. 1-2 m3-es medencéknél szerintem nagyon jó a hatásfoka. Szívó lehetne a meglévő gyári cucc, csak a nyomó oldalt kell "megberhelned".
    A napelemes vízmelegítőre köszönöm a gratulációt, marha büszke vagyok magamra, és vigyorgok mint a "vadalma". :B :B :B

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    Aki hőmérséklet vezérelte solárfűtésben gondolkodik, és meglévő 220v-os szivattyút szeretne vezérelni. Eladó egy Omron Digitális hőmérsékletszabályozó E5CS-R1KJX-520. Barter is lehetséges.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz j.bravo #33 üzenetére

    Mosni minden porszívózás után. Ha nem szükséges porszívózni, elég a sima szűrés, akkor visszamosni sem kell. Ez nem egy nagy dolog, (szelep váltás mindig kikapcsolt állapotban!!!) átváltani a szelepet mosásra 2-3 perc után (ha tiszta víz van a kémlelőüvegben) átváltani visszarendezésre azon kb. 30 másodperc, és lehet tovább szűrni. Cserélni, van aki évente cseréli, nekem bevált a 2 évente. Azért vigyázni kell vele, mert egy idő után bacilusokkal lesz teli!

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz UberMutant #35 üzenetére

    Arra gondolsz, hogy betömörül? Az látszik a nyomásmérőn. :K Nyilvánvalóan nem lehet visszamosás nélkül csak szűrni. Ha nő a nyomás, mosunk... Én kombi tablettát használok, amiben pelyhesítő is van és szezonban általában hetente ki is porszívózom. a sima szűrés nem igazán terheli a szűrőmet, ki szokta bírni porszívózásig. :K

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz UberMutant #37 üzenetére

    Az én medim 20m3, (5,5*3,6*1,2) a szűrőm kicsit túlméretezett 40kg homok megy bele (alkalmi vétel volt). Az általad említett kövesedéssel én nem találkoztam. Mondjuk, ha vízköves lenne, én cserélném rögtön. Vannak olyan karbantartások amelyek csak lehúzások (itt a nem a medencére gondolok), biztos sok ilyen irányú tapasztalata volt a tulajnak, és azt hitte, ez sem fontos.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz szabifotos #39 üzenetére

    Én csak a PH-t szoktam vele nézni, azt nem kell kalibrálni, de azt is ritkán mert évek óta jó. Amikor vettem, a bliszter hátulján volt az angol-nyelvű leírás. Úgy emlékszem tablettával megnézett vízhez kalibráltam. Mintha láttam volna valahol a neten magyar nyelvű leírást hozzá, este majd rákeresek.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz szabifotos #42 üzenetére

    A deszt vízben nincs klór, biztos be lehet hozzá állítani csak érteni kell mit csinálsz.
    A csapvízben van klór ha azt az ideál aljához állítod az közelebb van az elvárt eredményhez.
    Én anno a tablettával ellenőrzött vízhez állítottam be, akkor kell megjegyezni, ha kiveszed a vízből az érintkezőt, hová mutat: ( A B C D E) , és legközelebb mikor méred előtte arra kell tekerni.
    Mivel tudod hogy legutóbb mondjuk a B -hez állítva mutatta a helyes értéket, így az elektródák vízbemerítése előtt a B-re állítod.
    Az érintkezőket néha finoman "smirglizni" kell.
    Én egyébként a klórra nem használom, ha benne van a ki kísérletezett mennyiség, akkor max. eső után előbb teszem bele a következő tablettát.

    [ Szerkesztve ]

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz batman. #43 üzenetére

    Egyébként jó hogy beszéltünk róla mert megnéztem a PH-t és az utóbbi napok esői kicsit elvitték savasba. Még nem kell vele foglalkozni, de figyelni kell.

    (#41) UberMutant
    Nagyjából egyetértek azzal amit a klórról írsz (inkább több legyen mint kevés), annyit fűznék hozzá, ha kisgyerek van akkor nagyon óvatosan, illetve, ha túlklórozod a vizet, az és a nap hamarabb megeszi az esetleges műanyag alkatrészeket.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz szabifotos #45 üzenetére

    Jó lesz.
    A PH a legfontosabb, ha az nem jó akkor hiába teszel bele klórt. Mennyi m3 a medence?
    Azért kérdezem, mert véleményem szerint a kombi tablettákkal nagyon jól karban lehet tartani a kisebb- közepes medencéket, de akár a nagyokat is. Nekem 7 naponta megy bele egy tabletta az úszó adagolóba, ha esik az eső akkor 5 naponta, ha jön a 35C felett akkor szintén 4-5 naponta, van úgy hogy 2,5-3 db van az úszó adagolóban. Nem mondom ilyenkor ha leveszem a takarót, néha klór szaga van, de minden vízteszt jó, és tiszta a víz. A gyorsklór csak akkor kell egyébként ha baj van, vagy elment a klór (nincs fedve).

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz szabifotos #47 üzenetére

    Volt nekem is 3,6-os. Én nem törtem a tablettákat, hanem az adagoló lamelláit zártam, és nem volt benne állandóan. De nyilván törni is lehet. Ha van benne kombi tabletta és le van takarva nagy baja nem lehet. Esetleg, ha valamelyik oldalát nagyon süti a nap ott elképzelhető egy pici algásodás. Ha keverve lesz, akkor valószínűleg nem lesz algásodás. Ha van takaró ponyvád, azt húzd át felette pluszba az árnyékolja.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Steady74 #48 üzenetére

    A víz melegítésére a legjobb és legelegánsabb megoldás a hőszivattyú, ez 100%. Egy barátom tavasszal telepíttette, és nagyon meg van vele minden szempontból elégedve.
    A többire mivel saját magam tartom karban a medim nem tudok pontos választ adni.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz czpitti #52 üzenetére

    Szerintem nálad valami nem stimmel, meg kéne nézetni szerelővel. Amit én láttam az hidegben is működik.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz czpitti #54 üzenetére

    :F
    Tavasszal mikor telepítve lett, kb. 15C volt a levegő hőmérséklete, a barátom medencéjét ami kb. 4m átmérőjű és 90 cm mély, fél - egy nap alatt 30C -ra melegítette, és még lehetett "tekerni".

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz szabifotos #58 üzenetére

    Ha nincs takarva, akkor könnyebben elmegy belőle a klór.
    A kombitablettában van algaölő is és pelyhesítő is.
    A nagy melegben én a dupláját használom mint az előírás.
    Kb. 20m3 a medim és most egyszerre 2-2,5 kombi tabletta van benne, és minden este takarom.
    Egy hajszálnyit nekem sem tükrös, de nem vészes, meleg van jobban igénybe van véve, a Ph jó, Klór nem kevés.
    Látni kéne a vizedet, látatlanban amit beletettél használni használ ártani nem árt, ha jó illata van a víznek, és nem nyálkás az oldala nyugodtan használd.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz szabifotos #60 üzenetére

    Nekem ez algának tűnik.
    Mekkora a hőmérséklete napközben?
    Ha sokat süti a nap, lehet árnyékolnod kéne!
    A víz egyébként csapvíz vagy kút?

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz szabifotos #62 üzenetére

    Egy picit abban reménykedtem, hogy kútvíz, mert 1 hét alatt ennyire nem nagyon megy el a csapvíz, főleg amennyit foglalkoztál vele. Az esetben azt ajánlottam volna, vigyél vízmintát a Dinaxnak nem túl drágán megmondják mi a baj. Pár utcára van egy ismerős aki kút vízzel tölti a medencéjét, és minden tavasszal elkezd barnásan elszíneződni, illetve már nem, mert bevizsgáltatta, és kapott személyre szabott utasítást.
    Így nincs más ötletem mint a sokkolás, és ha tiszta a víz akkor az eddigieken túl az árnyékolás. Én az árnyékolást a takarással oldom meg, amire egyszerű fekete mezőgazdasági fóliát használok. Nincs fény - nincs alga. Lövök majd egy képet reggeli után.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz batman. #63 üzenetére

    Este letakarom, addig nincs levéve amíg nem használjuk, ha rossz idő van akkor napokig.


    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz szabifotos #65 üzenetére

    A csökkentéshez jó a sósav, a növeléshez a szódabikarbóna. De ha nagyobb kiszerelésben veszed akkor az uszodavegyszerekből is van ami gazdaságos.
    Elküldöm priviben melyik granulátumot használom, mert nem akarom, hogy reklámba forduljon át a történet.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz hakydakillah #67 üzenetére

    Szia!
    Szükséges előtétszűrő, vagy a skimmerbe szűrőkosár. Alternatíva lehet amíg nem szerzed be a szúnyogháló a cső végére. A lényeg, a szivattyúba nem kerülhet falevél és nagyobb szennyeződés! A porszívózáskor van olyan opció hogy a cső végére egy toldalékot teszel ez olyan mint egy tányér, és azt felülről teszed a skimmerbe, így azon keresztül a bennlévő szűrőkosár ellátja az előszűrést.
    Nekem így néz ki, a szivattyún van egy T idom ami egyik oldalán előtétszűrő van, a másik oldalán a skimmer amiben a kosár. a szelepekkel tudom változtatni, honnan menjen a befolyó víz.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz hakydakillah #69 üzenetére

    A
    Nem ismerem ezt a fajta szűrőt. Ha a szivattyúba van integrálva az előtétszűrő, akkor annak kell hogy legyen egy plexi nyílása/fedele amin lehet látni, hogy televan „szmötyivel”. A plexi az sérülékeny , ha eltörik, megreped, lehet hogy drága az alkatrész, vagy nincs is hozzá, ez esetben amíg meg nem oldod, szivattyú sincs. Persze lehet rá vigyázni, de ott van Murphy.
    B
    Ideiglenesen teljesen jó. Ha eltömődik, felemeled a cső végét, hogy még víz alatt legyen és kézzel leszeded a nagyobb szennyeződéseket. Én megpróbálnám. Ha nem megy a porszívó, akkor a képen látható műanyagrácsok simán ellátják a feladatot.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz batman. #70 üzenetére

    Ilyen szivattyú van hozzá. Én magamnak nem vennék. :N

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz hakydakillah #72 üzenetére

    A víz biztos tisztább lesz a homokszűrővel, ez 100%, a B megoldásod pedig véleményem szerint működőképes!
    Jobb ötletnek tartom ez esetben a belelógatott skimmert (ha kell, de nem biztos, hogy szükség van rá). Semmi baj nincs a puhafalú medencékkel, nekem is volt, szerettem. Minden változatnak vannak előnyei, hátrányai. :K
    A linkelt szivattyúval nincs semmi baj a plexi tetőn kívül, csak amíg nem találtam meg, addig nem voltam biztos benne.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz hakydakillah #74 üzenetére

    "Szivattyút mikor linkelted azt írtad ilyet nem vennél, aztán meg azt, hogy rendben van, kicsit bezavart."
    A szivattyúra nem írtam, hogy rendben van. :N
    Skimmernél szerintem a linkeltnél nincs ilyen opció, az épített vagy merevfalú medencéhez való skimmernél benne van a csomagban egy ilyen vagy hasonló. A puhafalú nálunk is akkor volt a legnépszerűbb, amikor kisgyerek volt, nem is szabad másban gondolkodni. (És arra is állandóan figyelni kell.) :K

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz hakydakillah #76 üzenetére

    Szuper, örülök! :C Biztonsági okokból van ráírva, az tuti. Víz és elektromos áram egymás mellett, csak nagy elővigyázattal használható.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz hakydakillah #78 üzenetére

    Van egy ismerős, akinek hasonló problémája volt. Itt írtam róla már. Bevizsgáltatta a vízét, és az alapján ajánlottak neki vegyszert amit minden tavasszal beleönt a medibe. Ha jól emlékszem vas van a kútvizében. Mikor utoljára láttam tisztább volt a vize mint az én csapvizem. Egyébként nem káros a barna víz. :N

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Devil Smile #81 üzenetére

    Attól függ mennyire kicsi a gyerkőc. Ha nagyon akkor semmit nem tennék bele, (inkább cserélném 4-5 naponta) ha megérti, hogy nem iszunk belőle, akkor mehet a kombi tabletta. A kombiban van algaölő az jó a nyálkára, ha folyamatosan süti a nap akkor több kell mint az előírás.

    (#80) hakydakillah
    Nincs ez irányú tapasztalatom, de egy próbát megér. Gondolom figyelni kell a szűrőt és ha nő a nyomás, akkor visszamosni.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Lanash #83 üzenetére

    Szia!
    Ne sértődj meg, csak annyi általánosak a kérdéseid, hogy ebben a formában nehéz rájuk egy-két mondatban válaszolni. Azért megpróbálok, de jobban jársz, ha a google a barátod.
    1 szivattyúval. Ebben az esetben centrifugál szivattyú nem jöhet szóba, csak önfelszívó, vagy búvár.
    2 erre a kérdésre a teljesség igénye nélkül egy-két kötetnyi információval rendelkezem, pontos kérdésre tudok „használható” választ adni. Dióhéjban a vizet szűrnőd kell, mivel nincs szűrőd, a papírszűrős megoldást ne vedd opciónak (ha lenne akkor lehetne próbálkozni, de mivel nincs, hidd el nem igazán hatékony). + az ahhoz csomagolt szivattyú nem szívja fel a vizet, hanem ráfolyásos.
    3 elsőre egy víztesztre szükséged lesz (PH + Klór) kombi-tabletta és az ahhoz való úszóadagoló.
    A legjobb az lenne, ha találnál valakit a környezetben, akinek van medencéje.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Lanash #88 üzenetére

    Szia!
    Két és fél éves gyerkőcöt nem biztos hogy beengednék egy ismeretlen "medencébe". Lehet, hogy csúszós az alja, (elesik beveri a buksit) vagy isten se tudja mit tároltak benne, talajszint alatt van, nem látsz rá bárhonnan. Vannak azok az 1-2 légkamrás kb. 0,5-1 m3 -es kismedencék, én idén a helyedben nem gondolkodnék másban. Ha elcsúszik benne (márpedig elfog) a légkamra sokkal puhább, mint a merev műanyagfal, esetleg, műanyagfestékkel lekent beton fal.
    Fénykép egyébként segítene.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz szabifotos #90 üzenetére

    Azért vigyázz vele. Kismedencéknél ez inkább sokkolásra jó, de természetesen a fertőtlenítési feladatokat ellátja, megfelelő hígítás után. Amikor dolgozol vele, a közeledben ne legyen gyerek, és legalább védő-szemüveget vegyél fel.
    Ja meg valószínűleg ebből szokott felszabadulni a klórgáz, ha savas a víz.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz hakydakillah #93 üzenetére

    Szia!
    Én még reménykedem a péntekben esetleg a szombatban, egy kis rásegítéssel még talán... :B
    A homokot nem szoktam kiszedni.
    Visszamosom, leengedem, engedek bele egy kis klórt, majd ismét leengedem.
    Úgy forgatom, hogy a leengedő csonk minél lejjebb kerüljön, és a szelep karját winter állásba teszem.
    Tavasszal pedig nem a medencébe engedem az első pár száz liter vizet, hanem a csatornára.
    Azért két évente cserélem a homokot. :K

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz hakydakillah #95 üzenetére

    Most néztem az időképet még vasárnapra is 32 C -t mutat. Adok egy esélyt neki. :C

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz -FreaK- #99 üzenetére

    Szia!
    Homokszűrőből szerintem csak hayward –ot, szivattyú lehet más is, de ne legyen benne sok „plexi” alkatrész.
    A kinézetre rengeteg „filléres” és jó ötletet találsz pld a pXntXrXsten. :DDD

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Chal #101 üzenetére

    Szia!
    (Szerintem) 5 éves gyerkőccel két változat van: puha-falú kb. 50-70 cm hogy simán leérjen a lába, ott a felnőttek a hónuk alá veszik a felfújható részt és gyakorlatilag fekszenek, ami egyébként kényelmes, vagy merev-falú minimum 120 cm, de akkor egy másodpercre se nézel másfele, nem is pislogsz. Ha forgalmaz valaki szűrőbeállással kialakított puha-falú medencét külön, az valószínűleg nem éri meg. Én a helyedben vennék egy „akciós” puha-falú szettet és átgondolnám mennyire kell a homokszűrő. Tényleg nem egy nagy durranás a papírszűrő, de a kánikulában a homokszűrős rendszerek sem teljesen kristálytiszták, mert dolgozik a kombi-tablettában a pelyhesítő. A vásárolt szettből a papírszűrős vízforgató elég jó áron eladható, -ha nem bontod ki, akkor még jobb áron. (v@t&r@. j#f#g@s) És vehetsz mellé egy homokszűrőt, ami hosszútávon mindenféleképp megéri.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Chal #103 üzenetére

    A medence az teljesen jó, ha választani kell az I és a B között az I szerintem általában jobb minőségű. Elképzelhető, hogy a két belső idomot meg kell venned hozzá.
    Homokszűrőnél érdemes több dolgon elgondolkodni, ezekbe most nem mennék bele, de szerintem a legfontosabbak a „strapabíróság” és az alkatrész-utánpótlás lehetősége. Az első homokszűrőm cc 15 éve így nézett ki, csak sötétzöld színű volt.
    A második évben elrepedt a tartály, nem lehetett hozzá venni, ment a kukába. Akkor vettem egy hayvardot, amihez azóta semmi nem kellett, de minden alkatrésze külön is megvásárolható, még mindig.
    Szivattyúnál két dolog, ha közel van a szomszédság akkor csendes legyen, később ha rákötnél medencetisztító robotot elég legyen a teljesítménye. Ez egyébként sima manuális porszívózáskor is jól jön.
    Amit linkeltél, ott vásároltam már többször, sok mindent jó áron ad.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Chal #105 üzenetére

    Igen az első válaszomban írtam, hogy vennék egy „akciós” puha-falú szettet és átgondolnám mennyire kell a homokszűrő. :K
    Kombi tablettánál heti 1 db-al számolhatsz én itt szoktam venni az 5kg-ost (tudtommal ez a legolcsóbb, és nekem, és ismerőseimnek nagyon bevált). Parkolóhely az udvarban mostanában nincs. :(
    Tesztcsík vagy más teszt, arra szükség van, én nem ezt használom, hanem tablettást, meg van kis ceruzaelemes teszterem, de mind ugyanazt a célt szolgálja, ez is jó.
    Talajtakaró, -hát én nem az intexet venném, hanem egy vastagabb minimum 250g/m2 geotextilt (fekete filcszerű anyag) gazdaboltban, vagy a piacon keresd. Sokkal olcsóbb és jobb.
    Fedőtakaró, ha van rá gyári, akkor érdemes rajta elgondolkodni. Jobban néz ki mint az egyéni megoldások. Ha nincs gyári akkor lefűzhető takaróponyva lehet alternatíva de a fólia sem ördögtől való! Azt kapsz ott ahol a geotextilt árulják.
    Én egyébként sima fekete mezőgazdasági fóliát használok nyáron, teljesen meg vagyok vele elégedve!
    Indulásra nem kell más, esetleg egy napernyő, ha egyfolytában süti a nap akkor túlmelegszik. Kilépőnek valami rongyszőnyeg, hogy ne csússzanak el a vizes füvön. Aztán majd kialakul. Jut eszembe, egy négy méteres tömlőre is szükséged lesz, hogy a medence aljáról a behordott sarat, beleesett dolgokat "kiporszívózd" ezt majd a medence belsejében lévő szívó csonkhoz kell csatlakoztatnod, de ez az első héten nem kell. ;)
    Hajrá! :))

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz RR-13 #107 üzenetére

    Szia!
    Az alsó fóliára egyenlő erők hatnak, nem kell erősítettnek lennie. Az összes felfújható-peremes és rudakból álló fémvázas hasonló konstrukció. A fémpalástosokban az oldalsó fólia sem erősített.
    Az intex gyári takarófólián szép mintába rendezett lyukak vannak, régen is lyukas volt, ha eső esik rá keveredik a vízzel, a klór hamarabb kiszellőzik, de értelmét nem találtam. Én is kíváncsi lennék mi a tervezett funkciója…
    4 cm szerintem ideiglenesen belefér, majd jövőre lapáttal gyalulj le a másik oldali földből mielőtt felállítod. Azt azért vedd figyelembe, hogy az alacsonyabb oldal nagyobb tömeget tart, tehát óvatosan az :DD ugrálással :DD .

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz RR-13 #109 üzenetére

    Olyat ne hívjál meg medencézni aki kavicsot vagy éles követ tesz/dobál a medencébe. Gyerkőcöknél előfordul, hogy elbliccelik a tusolást, és bekerül a medence aljára egy kis homok/sár, ettől nem szokott kilyukadni. Max, porszívózhatsz. A medence alá kell tenni talajtakarót vagy geotextilt, az a veszélyesebb a kiszúródás miatt ha alatta marad valami, ez benne is van a leírásban.
    „kitudjon jönni a levegő alóla”, értem már: „a vízbül veszi ki a zokszigént” Így már teljesen világos.
    :))

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz madmike #111 üzenetére

    Szia!
    Én 2 éves lurkónál nem ajánlanék vegyszert. Ha ragaszkodsz hozzá, -ami véleményem szerint megtehető, az üres nagyjából száraz medence szivacsos áttörlése gyenge hipós oldattal, valamint ha megszáradt ugyanúgy áttörölni algaölő gyenge oldatával. Az így kezelt medencék ha rendesen árnyékolva vannak tovább bírják jó pár nappal. 1m3 víz Pesten 220 Ft ha jól tudom, + a csatorna díj ami nagyjából a duplája, felfelé kerekítve ez 700 Ft/m3, ennek fele a medence űrtartalma tehát hetente 350 Ft. -ba kerül ha cseréled. És ezt a vizet öntözéshez is felhasználhatod! ;)

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz madmike #114 üzenetére

    Nem vagyok vegyész, utána kellene olvasni az összetevőknek. Talán meg lehet vele próbálkozni…
    Pancsolóhoz nincs és nem is érdemes vízforgatót használni. A vízből egy sima fölöző hálóval (nyél sem kell hozzá) simán ki tudod szedni a felszíni és lebegő bogarakat, szöszöket. Én is úgy csinálom.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Chal #116 üzenetére

    Az első link az számomra hasznos lehet, más ügyből kifolyólag, köszi!
    Skimmer az megy kisebb teljesítményű szivattyúval is, csak lassabban, arra kell figyelni, hogy a befúvó az forgassa a felszínt.
    Az átforgatás/szűrés, az nem egy kőbevésett infó. Emlékeim szerint nekem anno azt tanácsolták, sima nyári nap ha nem fürdik benne senki minimum 1* át kell fordulnia a víznek, a te esetedben ez 4 óra, kánikulában minimum 2*, ha rendeltetésszerűen fürdésre van használva akkor ezt duplázni kell. De Magga megoldása is jó.
    Ez csak egy irányelv, mindenki kitapasztalja és ettől lényegesen eltérő megoldások is jók lehetnek.
    Nekem egy 20m3 –es fémpalástos medim van amit reggeltől estig telibe süt a nap, 30 Kg töltőtömegű homokszűrővel és 10m3/h a szivattyúm. Nyári időszakban mindennap minimum 1* átszűröm/forgatom, ha reggeltől estig esik az eső, akkor elbliccelem, de ha lehet nem hagyom el, ez egy 2 órás program.
    Jelenleg a kánikulára való tekintettel reggel ha felkelek indítom, két beszívási pont van, általában nyitva a skimmer és a medencetest fele is. Ha használjuk leállítom, ha nincs benne senki indítom, éjszaka nem megy. Szerintem jelenleg naponta 8 órát megy a szűrő 3-4 megszakítással.
    Olyan nálunk nincs, hogy senki nincs itthon, és ha jó idő van tuti használja valaki, tehát manuális a szűrés/forgatás. Most elég határeset a víz, dupláját használom a kombi tablettának, és nem kristálytiszta, de egy hűvösebb nap alatt teljesen rendbe tudnám tenni. :K

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Magga #122 üzenetére

    Gondoltam megnézem már hogy pontosan melyik szivattyú van a szettben. De már elfogyhatott, mert törölték.
    Jó 10 éve volt ilyen skimerem és az eredeti szűrővel is működött, csak fél nap kellet neki míg összeszedte a bogarakat, lehet azóta a szettekhez is kisebb szivattyút csomagolnak. :DDD

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Chal #124 üzenetére

    Szuper! :C Ezek azok az emlékek amikre kivétel nélkül mindenki jó szívvel emlékezik.
    „mivel tudom csatlakoztatni az Intex szívócsonkra” talpraesettséggel. ;)
    Lehet eleve olyan tömlőt venni, aminek jó bele az átmérője (a szűrő bura letekerése után), de láttam már sima félcolos kerti-slagot beleapplikálva egy műanyag pezsgősdugóba, aminek minkét vége lyukas volt. Ha nagyon elszállt ötletre van szükséged itt vesd fel a problémát, aztán válogathatsz az elborult, de jó megoldások közt. :))

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz Chal #126 üzenetére

    Marhajó! Azért ez a 3D nyomtatás kezd egyre nélkülözhetetlenebbé válni. amíg nem volt/nem ismerted addig nem hiányzott, most már a "problémákra" szinte napi szinten lehetséges megoldás. A sörtartó se butaság, hétvégén a frissítőm áldozatul esett a gyerekek labdázásának. Csak simán le volt téve a medence mellé rajta egy törölközővel. Lehet kicsit áttervezem, mert az én medim oldala szögletes, de még alszom rá egyet.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz molnartibor #128 üzenetére

    Szia!
    Hogyne, a legjobb helyre jöttél. :DDD
    Erre gondoltál?



    Kell külön szivattyú! Én szerencsés vagyok, mert nem kell szinteket áthidalnom, így pici 12v-os napelemes szivattyúval megoldom.
    A "kifolyót" azt meg tudod oldani egy T elágazással ez szokott lenni a medence boltokban, a "befolyót" az akár be is lógathatod. Arra kell vigyázni, nehogy kiessen, mert akkor leürül a medence. :U
    Itt találod a rendszerem átalakítását napelemesre. ha érdekel.
    Nekem ez volt a forrásom.
    Egyébként nekem idén talán 1 hetet ment, majd augusztus végén lesz nagy szerepe. ;)

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz molnartibor #130 üzenetére

    Szűrt napfényben is megy, csak lassabban. Kis-teljesítményű szivattyúnál nem kell vastagabb gerincvezeték, nekem az egész 20-as. A helyedben én először megcsinálnám egykörösre, és megnézném, milyen erővel jön a végén a víz és akkor dönteném el, kell e vastagabb gyűjtő a kétköröshöz. Véleményem szerint neked az a fajta kis szivattyú nem jó ami nekem van, a papírszűrős pedig szintén gyenge, nem hiszem, hogy bírná, de ez a vélemény nincs megtámogatva tapasztalattal, csak gondolom. A fűtés keringtető szivattyút sokan favorizálják, elképzelhetőnek tartom, hogy alternatív forrásból kellene beszerezni. Ezek tartozékai a „régi” cirkóknak, kazánoknak, kéne keresni valami „ismerőst” akitől lehet olcsóbban venni. Itt az a „veszély” hogy ezeknek a szivattyúknak egy része kopott tengelyes, tehát teljesen ismeretlen forrásból nem ajánlanám a vásárlást.
    Lehetett kapni régebben Intex Bypass szettet

    de ez a jelenlegi szivattyúddal 2,5m magasságban nem hiszem hogy működne.
    T (Y) elágazást is szoktam látni a medence boltban.
    Mindenféleképp azt a verziót ajánlom, hogy a medencecsonkon maradjon a tömlő, és a jelenlegi szivattyú előtt válaszd el a T-vel a rendszert.

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz molnartibor #132 üzenetére

    "Kell egyáltalán bypass?" Azt nem tudom, de az biztos, hogy a víz a legkisebb ellenállás irányába fog haladni.
    Nekem el kellett választanom szeleppel a két szivattyút, mert a szűrő szivattyúm simán visszaszívja a melegítőkört.
    "Emelési magasság"... zárt rendszer, ha sikerül jól tömíteni akkor igen, nekem szokott néha csöpögni, de mivel 30 cm magasban van így nem probléma. Ha belevegősödik akkor a szomszédok majd meglepődnek milyen szép kifejezésekkel tudod közölni, hogy a dolgok nem pont úgy alakulnak ahogy tervezted. ;)

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz molnartibor #134 üzenetére

    Nekem úgy megy, hogy nyár elején amikor már van remény a fürdésre, akkor elindítom a fűtést. Kánikulában, vagy ha „túlmelegszik, letakarom a napelemet, és kész. Ha szűrnöm/keringtetnem kell, akkor a medence oldaláról mehet az (oda csatlakoztatom a porszívót is, ha kell) és a skimer-es ágon ettől teljesen függetlenül mehet a melegítés. Egy dolgot nem lehet, ha a szűrőszivattyú a skimmer felöl szívja a vizet, akkor mindenféleképp le kell zárnom a fűtést.
    Igen, érdemes úgy csinálni, hogy a meglévő dolgokat felhasználd. Ha esetleg csövet kell venned ezt ajánlom. :K

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

  • batman.

    senior tag

    válasz molnartibor #136 üzenetére

    Nekem nem olyanom van. Én bementem az öntözéstechnikai boltba, elmondtam mit szeretnék és adták az alkatrészeket. Amiket berakok képeket azok a saját rendszeremről vannak.
    Biztos létezik valami ami nem LPE-höz való, akkor már csak a 3/4 -et kell összehoznod 6/4-el. Végső esetben meg ott van a 3D nyomtatás...
    Szerk: Látom közben már találtál alternatívát. :C

    [ Szerkesztve ]

    Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Új hozzászólás Aktív témák