Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zodes

    aktív tag

    Sziasztok!
    Egy barátom megkért nézzem meg a medence forgató szivattyúját, mert csepeg. A témában akkor még igencsak laikus voltam (1 hete :) ), azóta sokat videóztam, olvastam. Szeretek kendácsolni, barkácsolni gondoltam neki állok, nem egy nagy történet. :DDD
    Szét is kaptam! Jaa a típusa: Kripsol Ondina OK51. Nagy nehezen találtam olasz, spanyol videót, de nagyon részletes és jó. Sajnos teljes tömítés készletet kell cserélni (17.500.-), és hátlapot is (23.800.-), mert valószínűleg volt egy kis szárazon futás és beleolvadt a szén/kerámia tömszelence. Ha már itt tartunk a motort is szét kaptam, a 2 csapágyból csak az egyik kapott vizet, dehát kettőt cserélünk együtt és nem gagyi kínait! Az is lesz vagy 6.000.-
    A munkadíj 2 sör és kerti sütés. :DD De így is lesz majdnem egy 50-es! (Ha egyáltalán kapok hozzá alkatrészt, mert az is lehet, hogy 1-2 hónap!!!) Szerintetek vetessek vele egy újat? Úgy látom ezekkel a paraméterekkel (Q=10m3/h), 67 ezertől, 95 ezerig bármit lehet kapni, akár 3 év garival is! A medence épített, uszkve 40 m3-es, van homokszűrő is, szívó-nyomó magasság különbség elhanyagolható (alsó elvétel ledugózva!).
    Segítségeteket előre is köszönöm! :R :R :R :R

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

  • zodes

    aktív tag

    válasz batman. #421 üzenetére

    Köszi a választ! :) :R :R
    Azóta megcsináltam és tökéletesen működik! Azért azt nem gondoltam volna, hogy az uszoda technikában/medence iparban itt nálunk ekkora mértékű a lehúzás. :DDD
    A 17.500.- Ft-os (két helyen is) tömítés készletet 3.000.- Ft-ért kaptam egy medencés karbantartó szakitól!! 500% haszon! Szép :) A két "O" gyűrű volt egy ezres, a két csapágy kétezer. Mindennel együtt 9.000.- A hátlapot egy használtat kaptam a régiért, ingyen. Majd felujítják. A munkadíj ugyan nincs benne, mert az saját. De ezen a tömítéskészleten kiakadtam! Szóval akinek nincs ilyen ismerőse és nem ért hozzá a gatyáját rákölti az fix! Dehát mit csodálkozom én, ha a Balkánon születtem :D :D :D

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

  • zodes

    aktív tag

    válasz LanyUs #3160 üzenetére

    Szia! Én is vettem egy Bestway Lay-Z-Spa Miamit. Sehol nem találom, hogy a keringetőnek mennyit kell menni naponta? Tudom programozni a szűrést? Csajomnak van egy rendes nagy medencéje homokszűrővel. Ott mondta a medencés pasas, hogy 2x4 órát menjen a szűrés/keringetés. De a jacuzziban hogyan kell?
    Válaszokat előre is köszönöm :R :R :R

    Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

Új hozzászólás Aktív témák