Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Piftuka #935 üzenetére

    Egyébként a gyári Intex 32-es csonk (a külső) is olyan, hogy vastag falú és merev a cső, ami rászorul a fekete gumicsonkra (amit ugye a belső csonk feszít szét), és látszólag a hozzá adott műanyag bilincs nem nagyon tud vele csinálni semmit. Ugyanakkor pl el lehet forgatni (nagyobb erőkifejtéssel) bilincs nélkül, viszont ha rajta van a bilincs, akkor nem, szóval meglepő ugyan, de össze tudja nyomni/szorítani.

    Illetve most hogy így szó volt róla, eszembe jutott, hogy ez a gyári Intex külső csonk tölcsér formájú kicsit, szűkül össze a vége felé (ahova rámegy a 32-es cső). Ez alapján lehet, hogy 38-as maga a fekete gumis rész? Na majd holnap lemérem...

    [ Szerkesztve ]

  • RR-13

    őstag

    válasz Piftuka #935 üzenetére

    Valószínű, hogy jól írod a dolgokat, de mivel én vizuális típus vagyok, ha nem látom miről van szó, nem mindig értem :N

    Nincs szükség több képre, mert értem már mit mondasz.

    A 25mm-es csőr elég kell, hogy legyen, és hiába "lötyög" picit de, ha a csonk falához ér, de nem szorul, akkor ha lebilincseled, ne fog ereszteni. :N
    Itt ugyanis nincs több báros nyomás, ezért nem ereszthet. (elvileg)

    A másik #934 hsz-edre:
    Az áramlás, a szűkítések hiánya miatt valóban egyenletesebb, de talán érdemes megnézni azt a kérdést, hogy nem lehet-e "szüksége" a Bestway szűrőnek a 38-as átmérőre, hogy a teljesítményt megfelelően le tudja adni?

    Ugyanis kisebb átmérővel, később forgatja át ugyanazt a vízmennyiséget, és a szűrő nagyobb nyomást fog gyakorolni a csövekre.
    Remélem nem írtam hülyeséget, de ez talán logikus fizikai következtetés. :U

Új hozzászólás Aktív témák