Keresés

Hirdetés

  • Olcsó USB WiFi AC adapter

    lo Egy olcsó WiFi AC USB adapter jó szolgálatot jelenthet, ha az új router csak elvileg támogatja a 2,4 GHz-es átvitelt.

  • Elden Ring - Shadow of the Erdtree teszt

    gp Több, mint két évet kellett várni az Elden Ring első, és valószínűleg egyetlen kiegészítőjére. Megérte vajon a várakozást?

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz HaaS #125 üzenetére

    A neutral városokat sajna nagyon gyakran olyan helyre rakja a gép, hogy a hajamat tépem. Én szeretem az űberbrutál városokat: 25-ös városok 2-3 érccel stb. Ilyen meg nagyon ritkán van a semlegesek között. Rengeteg múlik a fajokon is: ha klakon, gnoll vagy lizardmen semleges városok vannak a térképen, cseszhetem őket, mivel kb. 5 ilyen (kiépített!) város ad annyi manát meg kutatást, mint egyetlen jól menedzselt elf város. Persze kajatermelésre jók (vagy nem: lásd később), az elfoglalásukkal kapsz hírnevet (jobb esetben), meg korlátozottan jók aranytermelésre is - de ennyi.
    A kajatermelés eleve kérdéses: mivel ezekben a városokban is kell védelmet tartanod, ha plusz kaját akarsz, akkor aranyat nem fognak termelni...
    Én az elején simán otthagyom a várost üresen: mivel mindig termelek valamit, és 2 kockára ellát a város, ha megjelenik valami ellenfél (az elején az esetek 99%-ában lassú egységek vannak), átállítom a termelést egy katonai egységre és megveszem azt, úgyhogy amire a város mellé ér, már nem üres a városom (illetve ilyenkor meg lehet idézni vmit, az is jó megoldás). Amennyiben semleges katonai egységgel támad, akkor elégséges a város védelmére a frissen legyártott telepes is: megidézhető lényekkel simán lenyomom őket (persze csak akkor ha nem fél tucat egységgel jön).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák