Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csibor

    őstag

    válasz Reno7 #964 üzenetére

    Ma olvastam bele a Magyar Honvéd c. újságba,abban már van 1 kép a módosított Ak-63D-ről.Ami lényegében M-16 hasonló tus,valamint 2 szerelék sín.Egyébként röhej a képek alapján úgy kitudnak állítani 1 szakaszt ,hogy lényegében mindenki más típusú lőszert használ. 9X19 para,223 rem.39m,43m,.308w. :(

  • vilmoci

    csendes tag

    válasz Reno7 #964 üzenetére

    Hello!

    Bocsánat, lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A Griff be tudja vetni a lézer vezérlésű bombákat. De ami fontosabb, hogy a műholdas irányítású ( GBU-31) ejtőlőszereket nem integrálták a svédek ( még ). Majd a gripen NG-n vagy min lesz esetleg...
    ]Ez azért veszélyes, mert egyrészt a műholdas irányító készletért kb fele annyi ámerikai dollárt kell kiadni, mint a lézeres kütyüért, másrészt nem kell a becsapódásig követni, ill megvilágítani neki a célpontot. ( az MLU-s F-16-osok már elszórtak párat itt-ott a J-DAM-ból).

    -gépkarabély: A karácsonyi kérdésözönre adott válaszok között volt, hogy x milliárd elő van irányozva 2019-ig ( Igaz, magyar politikus írta le :B )
    -L-159: nos ezeket képes, de ha komolyan arra használnánk, amire kitalálták, akkor kéne még 70mm-s NIR + a plamen gépágyú konténer is (20mm-s lőszer. hosszú ideje csak a flotillának voltak ilyen kaliberű gépágyúi. [itt kell megjegyezni, hogy ma már csak 3db "nagy" hadihajó van, a másik 3 át lett építve vízibusszá.])
    -Afrikia: könnyen elképzelhető, hogy muszály lesz békefenntartani.
    -KUB: azt szerettem volna kérdezni, hogy mi lesz 2016 után ( az is mindjárt itt van. )
    -Helikopterek: nyáron még azt rebesgették, hogy lesz egy nagyjavítás, osztán 1500 órán át lehet őket hajtani ( az is vicces, hogy manapság az oroszok csinálják nekünk ezeket a melókat, miközben az elmúlt 10 évben magyarok szerszámoztak fel és indítottak be 2 üzemet Afrikai országokban a típusok javítására és összességében 30 év alatt kb. 600 helikoptert javítottak ITTHON!!! ).

    tisztelettel: vilmoci

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák