Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Van Der

    csendes tag

    válasz Gyantusz #478 üzenetére

    nem tudok mindegyikőtöknek válaszolni - kezdjök az elsővel:

    Természetesen már magukból az ügyletek lebonyolításából következően több évre eloszthatók lennének a költségek. Ekkora lemaradásban amiben most vagyunk egyértelmű, hogy egy egyszeri stratégiai megnövelt költségvetési keret tudna csak megoldást nyújtani.
    Ahhoz képest hogy kissé problémás helyen lakunk egyáltalán nem nagy ez a mennyiség.
    Sőt probáltam a szükséges minimumra koncentrálni - hogy ne legyen szégyenkezni valónk.
    Érdekes hogy pont szóba került az Euró-USD kurzus, a jelenlegi szövetségi rendszerek alapvetően az amerikai szándékokra épülnek. Hogy most pld. az USD kurzuson csak nyerészkedni akarnak vagy mi lesz azt még a gazdasági elemzők sem tudják. Csak olyasmiket mondanak hogy a "vártnál nagyobb ütemben" etc... :U Azt szerintem nem érdemes feszegetni hogy ki (v.többes számban) támadna és miért, egyszerűen ha legalább olyan minőségű hadsereget tartanánk fent mint pld. Csehország nem is volnék itt ezen a fórumon.
    Már most is az a gond hogy Balkáni állapotok uralkodnak a hadseregen belül. Senkisem akar ezen a szinten lecövekelni. Úgy tudom szeretnénk a nyugathoz tartozni. Ha ott ez szerves része a gazdáságnak nálunk is annak kéne lennie. Megj.: ha vigyázunk és normálisan ellentételeztetjük ezeket a beszerzéseket, bizony még gazdaságélénkítő, kapcsolatépítő hatása is LESZ. Sőt nem tudom hallottátok-e hogy önszántukból külföldiek mostmár állampapírunkba sem szívesen fektetnek - úgy kb. semennyire se.
    Az egyéb költségek amit felsoroltok , hát nem hinném hogy csak és kizárólag M.O.-n jelentkeznének. A többiek is elszámolják vhogy. :D Nézzétek végig a wiki-t, az egyik kedvencem pld. görög (Hellen) haderő. Csak nekünk ne menne? Elvileg fele GDP-re jók vagyunk (feleannyira).
    Egyébként meg nyilvánvaló, hogy amíg a adósságkezelésből nem dobunk le valamennyit addig ez tényleg egy szép kérdés. / ;] egész addig.../
    Felhívnám a figyelmeteket arra apró momentumra, hogy már szépen ki van mosva az agyunk, az enyém is. Szerintem nem igazán tudjuk már hogy mi van odakinn a nagyvilágban. Ha lenne pénz nem izgulna, senki semmin. Felszegfűzném a harckocsikat :) .
    iwiw-en 150 ismerősöm van. És ők még a normálisabbak. Akkor mi lehet a többi ember fejében itt nem messze nyugat-ázsiában. Na mindegy csak sokan ezzel a langyos lavór magyaros megközelítéssel kezelik a külpolitaikai kérdéseket.
    Momentán azért foglalkoztam ezzel a dologgal mert ráértem, mostmár pont nem - úgyhogy ne kérdezzetek annyit. :))

    nagyon sok beszerzés már most is égető - és máshol is olvasom : szállítógépek, Mi-17-ek, BTR cserék, Mi-24 intéződik. Merdzsó beszerzés is jól megvolt :O, a Gripenek kevesek. Egyébként végső soron az én számaimon is lehet azért kicsit faragni. ami ezeken felül van az már nem is olyan rettentő. :o

    [ Szerkesztve ]

    "A holnap egy másik világ" -F15Charlie

Új hozzászólás Aktív témák