Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz p5quser #669 üzenetére

    Típusismeretem sajnos nincs, a problémád se tudom hogy mi egyáltalán, szóval nem tudom megmondani hogy a teljes könyvtárcserés módszer pl. nem-e okoz bootloop-ot vagy nem-e akasztja-e meg a boot-olás folyamatát teljesen. Csak saját felelősségre.

    Nos, igen, ez egy régi poszt, egy régi "template"-hez van még írva és amit említ az meg egy erősen custom megoldás: a Magisk alapból csak a /system, /vendor és /product partíciók tartalmával foglalkozik, csak ezek "módosítására" van előre megírt mód (nem csak a mount-olás a lényeg hanem a SEPolicy rule-ok pl..). Innentől lefelé csak az ötletelésem van a linkelt poszt alapján mert kipróbálni készüléken nem tudom (linux-on teszteltem csak).

    Szóval amivel próbálkozhatsz (ha nem akarod eleve módosítani a /odm-et.. nem lehet?) hogy megpróbálod a linkelt poszt módszerét használni az újabb Magiskban: a modul gyökerébe bemásolod mondjuk az odm könyvtárba a file-okat és csinálsz egy post-fs-data.sh file-t a modul gyökerében, majd ebbe egyesével beleteszed a file-okat amiket cserélni akarsz az alábbiak szerint (vagy a teljes könyvtárat..):

    #!/system/bin/sh
    mount -o bind $MODDIR/odm/[elérési út/file_amit_cserélnél] /odm/[elérési út/file_amit_cserélnél]
    ..és ezt a második sort ugye annyiszor és úgy átírva ahány file-t cserélni akarsz.
    Azért írtam hogy cserélni mert ez csak akkor megy ha a file egyébként létezik,
    különben hibát fog dobni hogy nem létezik a mount point.

    Egy másik megközelítés lehet a teljes könyvtár / partíció tartalmának lecserélése:
    #!/system/bin/sh
    mount -o bind $MODDIR/odm /odm
    ..csak ekkor a modulba a teljes, komplett és helyes tartalmú /odm tartalma bele kell kerüljön (az eredeti tartalom meg amit módosítottál).

    Ha nem is a helyes megoldás de hátha segít..

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák