Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz erdoke #5004 üzenetére

    az a baj, hogy ez nagyon kétélű dolog...

    tisztában vagyok vele, hogy itthon ingyenesen kapok/kaptam még minőséginek mondható oktatást, és ezért cserébe adni is kellene valamit az államnak és a társadalomnak.

    ugyanakkor az állam, a kormány mostanában olyan döntéseket hoz, amelyek minden határon túl mennek, teljesen ésszerűtlenek,figyelmen kívül hagyják az alapvető jogokat. persze csak egy darabig, mivel úgy alakítja az alkotmányt, ahogyan akarja...

    ugyanakkor hiába kaptam én ezt ingyen, szerintem ez nem ellensúlyozza azt, hogy cserébe 40 évig szar rendszerben szar körülményekközött éljek, a leendő gyerekeim szar oktatást kapjanak, és úgy alapvetően ne azt érezzem, hogy egy kilátástalan jövőjű országban robotolok, ahol minden napról napra rosszabb.

    igazából tiszteletre méltó, hogy te a sok szarság ellenére is itt maradsz, hiszen a hozzászólásaid alapján már most is jó pozícióban, jó pénzért dolgozol, máshol pedig ezt a tudást biztosan sokkal jobban meg is becsülnék...

    én viszont egy önző disznó vagyok, de nem fogom feláldozni a leendő jólétemet és a családom jólétét csak azért, hogy elmondhassam magamról, hogy biza nem hagytam itt az országot, hogy mások fizessék az én szüleim nyugdíját :)

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • moha21

    addikt

    válasz erdoke #5004 üzenetére

    Ezt nem konkrétan neked írom, de a nyugdíjasokkal mi a baj?

    Nagyszüleim egész életükben dolgoztak a MÁV-nál onnan mentek nyugdíjba. Tőlük is vonták a pénzt.

    Egyébként én is most "elvegetálok" itthon, tahát annyi pénzt keresek amiből elvagyok. Itt a fórumon is tag aki hegesztő és nettó 94-et kap meg 10-12 óra melóval, szar felszereléssel.
    Ha már Győrig elmegy az ember, akkor megkapja a dulpláját, ha átlépi az Osztrák határt akkor 3,4-szeresét is akár. És itt is csak az melózik aki ért hozzá. Tehát vizsgamunka van.

    Nálam 84 ezer bruttó lenne ami hegesztő munkahely békés megyében. Ha elmegyek Győrbe mondjuk az 300 km és ott lakom munkásszállón, akkor miért ne menjek tovább? Legalább nyelvet is tanulok és világot is látok.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz erdoke #5004 üzenetére

    Anak idejen az NDK-bol is azert mentek el az emberek a nyugat-Berlin-n at, mert nem volt "jo" az NDK-ban elni. Ha "jo" lett volna, akkor nyilvan nem mennek el, sot... mas orszagban elok mentek volna oda.

    A allambacsinak jot kene csinalnia es akkor nem erezne magat annyi ember arra motovivalva perpill, hogy lelepjen a mar nyitott hatarokon at. Amugy rohejes, hogy 45 evig ezen szenvedtunk, hogy jaaaaaj, be vagyunk zarva ide, most lehetne menni meg juj, itthon akarok maradni. :U

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák