Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g@bo

    nagyúr

    válasz MaUser #357 üzenetére

    " Na ugyanez megy MNYP szinten is. Ki tudja mennyi pénzt buktak valójában. Én 2008-ban és 2009-ben privát tőzsdei portfóliómmal 16%-ot kerestem mindkét évben adózás után. Ez egy egyirányú piacon (short ezerrel) elég egyszerű még munka mellett is. Az MNYP-m mégis bukott kb. 40%-ot ugyanezen idő alatt. Pedig ott elvileg olyan emberek ülnek akik értenek(?) hozzá, én meg csak egy egyszerű mérnök vagyok.... "

    én ugyan ezt mondtam az otp csajnak..... amúgy te sokkal hatékonyabban, gyorsabban pörgetheted a kis pénzecskéd, mint ők a százmilliárdokat, a bürokratikus és lassú rendszerükkel. :K ráadásul néha megkérdőjelezhető szakértelem mellett. persze a magánember is nyúlhat mellé. ;]

    "Hiszen ők csak pénzt kezelnek, a működési költséget tudnák vonni az eddigi befizetésekből is? Ezen is érdemes gondolkozni..."

    nem a befizetésekből kellene elvonni, leharapni, hanem a kitermelt haszonból..... tegyen le az asztalra inflációt meghaladó hozamot, mondjuk 5+7%, abból az ővé most 2, amig nincs állami átutalás. :((

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák