Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dudika10

    veterán

    válasz saril #855 üzenetére

    Optikai kábelek közt is vannak ugyan olyan rosszak, amik az átlag ember számára is észrevehető problémákat is tudnak okozni.

    "... a fény A pontból B pontba megérkezik ..."
    "... hogy "van fény" vagy "nincs fény" ... "
    Nem csak az optikai összeköttetésről nem tudsz túl sokat, de fizika óráról is hiányoztál.

    Nem, ezzel a kérdéssel nem csak én szoktam foglalkozni. Menj be a Hifi topikba, és kérdezd meg, hogy mennyire ajánlják az optikát (a koax helyett).

    "... szerint nem éri meg!"
    Ez azért nagyban függ attól, hogy mit veszel. Vannak 100k-ért is olyan készülékek, amik nem jelentenek előrelépést egy gyenge alaplapi hangkártyához képest sem.

    Ajánlottam egy teljesen egyszerű, szinte ingyen kipróbálható dolgot, amit vagy kipróbálsz vagy nem. Persze az önigazolásnak hatalmas szerepe van az ember életében.
    Megvettél egy 80k-s rendszert, valamilyen megfontolásból ezt optikai kábellel rákötötted az alaplapodra. Ezeket a cselekedeteket mind-mind igazolnod kell magadnak. Ha ellentétes információ jön, akkor inkább helyettesíted a saját valóságoddal. Na de ez már pszichológia, nem itt a helye.

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • prokxy

    veterán

    válasz saril #855 üzenetére

    Abban biztos vagyok, h dudika egy hozzáértő ember, tudja, h mit beszél! Nekem már nagyon sokat segített, sokat köszönhetek a szakértelmének.

    Amit én észrevettem koax-optikán, majd xonar dx-szel és Z906-tal; összekötve sorrendben a Z906-tal:
    - MSI Z68a-G45 (G3) alaplapi hangkari + 7e Ft-os, 2m-es koax
    - MSI Z68a-G45 (G3) alaplai hangkari + Z906 gyári jackek
    - Xonar + optikai kábel

    Egyértelműen az utóbbi nyert, nem kicsit megelőzve a többit. Ugyanazon filmmel, zenével, játékkal, tesztprogival (avi) próbálgattam, nagy a különbség.

    Nem vagyok vájt fülű, nincs stúdióm sem, mezei felhasználót képzelj el és ebben nincs semmi placebó, valóban a xonar + optikai nyert. Az optikai kábelem pedig egy Toslink 1000Ft/5m-es ez volt úgymond raktáron pikk-pakk. Nemtom, h ha lecserélném egy drága kábelre, akkor változna-e valami, de egyelőre marad.

    Mindenkinek más dolgok fontosak, nekem ez már bőven jónak számít az előző hangrendszeremhez képest, de van aki még ezt is "kineveti". /itt nem dudikára célzok!!!!!!/
    Ez a dolog olyan, mint az autó: van aki örül, h nem gyalog jár a teszkóba, mert van egy 120-as skoda és az már mekkora jó, milyen jól megy a kétütemű szakadt előző trabijához képest, stb, van aki meg mindkettőt sírva röhögve előzi meg, bele nem ülne, stb... :K

    Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

Új hozzászólás Aktív témák