Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EQMontoya

    veterán

    Sziasztok!

    Uj vagyok a temaban, azert probaltam utanaolvasni, de nyilvan vannak azert kerdesek.
    Eloszor kis rovid osszefoglalo, ugord at nyugodtan.

    Innen indultam (tl;dr):
    Volt itthon felesleges cucc boven, marpedig banyaszatra az ingyen hardver a legjobb hardver (ha nem fogyaszt sokat), igy egy Dell T3610 workstation lett az aldozat.
    Az ok, hogy van benne egy 650-es, 80+ gold tap, ami szimpatikus jeloltte teszi. Illetve az Xeon es ECC ram miatt maga a platform eleg stabil, 0-24 hasznalatra lett tervezve.
    Procit kicsereltem a legalapabbra (2609 v2), illetve 1db 8GB-os modul ment bele. Minden mas (optika, HDD) kidobva a francba, alaplapi cuccok (pl sata) letiltva, es bekerult 2db XFX 580 8GB.
    Hiveos pendrive-rol bootol, kenyelmes remote management, mukodi szepen.
    Ezekkel jatszogattam kicsit, alulfesz, ilyesmi. Van kozottuk kulonbseg boven, errol irok, ha valakit erdekel.

    A lenyeg:
    Szoval 2db XFX 580 8GB. Az egyik Hynix, a masik Samsung chipes.
    Emelt memoria orajellel es hasonlokkal valamivel 57MH/s fole tudtam menni veluk. (A kettovel egyutt, tehat az egyik 28, a masik 29 korul tud)
    Ugyanakkor azt lattam, hogy hasonlo orajelekkel (1150 gpu, 2150 mem) masok siman kiszednek 30MH/s folott, es ennek kapcsan emlegettek mindenfele bios flasheket.
    Ebben van-e valaki, aki jaratos, esetleg tudna rola megfelelo olvasnivalot adni, hogy itt mit kell csinalni, es az milyen elonyokkel is jar?

    Koszi elore is!

    [ Szerkesztve ]

    Same rules apply!

Új hozzászólás Aktív témák