Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Bici #4882 üzenetére

    Az előző kérdésre megvan a válasz, de azóta van egy újabb, de sokkal fontosabb: Tűzfal beállítás.
    Van a süsüben négy alapbeállítású zóna: internal, external, demilitarized, és no zone/no protection.
    Nem tudom, hogy melyik mire való, bár sejtésem nyilván van róla.
    Nálam a következő a szitu: internet belemegy a routerbe, amire a három gép csatlakozik. A háló FIX ip alapon megy, azonos subnet, gateway a router címe, stb.
    Windows-ok között szuperul megy minden, és a linux is szépen kimegy az internetre.
    A linux látja a megosztott windowsos gépeket, másolás megy.
    A windows-os gépek viszont csak azt látják, hogy a workgroup-ban van egy gép, XY néven, és a Samba 3.0.xxxx-t is látom a Total Commanderben a <DIR> helyén. Megnyitni már nem tudom.
    További gáz, hogy a VNC sem műxik, holott kiírja, hogy van kapcsolat, de Connection Timeout-al megszakad, két különböző progival is próbáltam. (lehet, hogy nem elég engedélyezni linuxban a remote desktop-ot)
    Pingelni is tudom a linuxos gép IP-jét.

    Szóval a tűzfalat szeretném úgy beállítani, hogy a VNC, és a file másolás, (és később a nyomtató megosztás, valamint torrent, és a DC++) működjön, de azért kívülről se bántalmazzanak. :)

    Remélem, elég részletes leírást sikerült adnom a helyzetről...

    Köszi a segítséget előre is!

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák