Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Szabi® #26 üzenetére

    "Pro készülék marad, az meg évente szinte nulla fejlődésen esik át."

    12 pro->13pro->14pro mindegyik szépett ugrott kamera hwben pl főkamera szenzor mindig nött. Nem látom, hogy lehet ezt 0nak nevezni.
    camera SW az nem egy hasonlítható szám mint a szenzor méret de abban apple egyértelműen a legjobbak közt van.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Szabi® #33 üzenetére

    Pontosan igaz.
    És látva az ámokfutásod direkte hoztam szenzor méretet abba a legelvakultabb hatereken kívül nem szokott senki belekötni. Azok számok. A<B egyértelmű.
    És neked abba is sikerült. wow ritka az ennyire hater.

    És akkor tessék főkamera szenzor méretek:

    12 pro 1/2.55"
    13 pro 1/1.7"
    14 pro 1/1.28"

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Szabi® #51 üzenetére

    Arról az ámokfutásról beszélek amit csinálsz.

    "Hozhatod a szenzor méreteket, ha az a valóságban ahogy írtam is csak "nüansznyi" eltérést mutat."

    A 12pro kamera szenzora 1/2.55ös volt. mm2ben 23.9mm2
    A 14pro kamera szenzora 1/1.28ra nött. mm2ben 71.54mm2re

    2 gen alatt a szenzor mérete a háromszorosára nött. Ez nagyon komoly előrelépés véletlen se nüansznyi és nem mellesleg a képminőséget erősen meghatározza a szenzorméret.

    Teszteknél jösz a testlabbal ami 12 proig tesztelt. Meg se néztem.
    A másik linked amit láttam meg a CNET. Ami nem csoda azt hozta ki amit, csak amit csinált az úgy erős ferdítés. btw neked megvan miért az? Segítsek?

    "Vannak iphoneok amik élvonalban vannak, vagy picivel alatta, de nyilván ez sem igaz minden iphonera, ahogy nem igaz az összes samsungra sem nyilván. A saját 12-es telefonom ledöbbentett egy xs-11-hez képest hogy alig mutatott többet, mint azok, hiába teltek el évek. A sima számozású modelleknél ez hatványozottan igaz. A fejlődés patikarmérlegen van kimérve."

    HW vonalon amit Apple előadott az erősen katasztrófa volt a 13proig. ld a 12pro "1/2.55ös mm2ben 23.9mm2"es szenzorát. Egy vicc. SWben viszont mindig is jók voltak így amint elkezdték a HWt is komolyan venni ugrottak is topba a 13 pro/max majd a 14 pro/maxal. A sima 14 amúgy megkapta a 13 pro kamera szenzorát így most elsőnek a sima modell is kifejezetten jó fotós vonalon.

    Hamár belekezdtem szvsz/nekem a pixel vonal fotos vonalon a leg. Csak az exynos soc/modem kehés tud lenni.
    Samsung is jó fotós swben de ők még mindig ott tartanak, hogy a 200mp szám = nagyobb jobb kombinálva a samsung marketingel a nyerő. Közben ott a GN2 ami isocel... és ezt tolják tele vonalon is. Több "zoom" = jobban eladja a mobilt.
    Huawei nálam google hiánya miatt kiesik pedig elég jók voltak.
    Honort amikor utoljára néztem voltak gondok igazán besegíthetne neki Huawei jobban. :DDD
    Xiaomi ultra hwben jellemzően top bár most vannak vele gondjaim de swben annyira lelépik, hogy első nézés alapján egy 14 pro nekem jóval jobb. Pixel 7 meg aztán végképp.

    És ja ez az egész elég egyéni. Nekem pl bejön amit pixel 6/7 csinál, hogy tudja mit fotózok és azalapján nekem nagyon jól működik az automatika. pl kisfiam foci edzésén feje minden éles kivéve a lába, labda de pont úgy hogy érezhető legyen a mozgás és ehez lövi be kb tökéletesen a záridő/iso kombót. És persze itt nagyon beüt, hogy "10képet" csinál "egyszerre" aztán kiválasztja ami szerinte jó és ha pl szem elmosódott de a másik képen nem akkor rárakja. Zaj is durvány alacsony miközben a részletek megvannak. Amikor először fotóztam vele egész nem értettem. Aztán utánalvastam és ott az image stacikng a kulcs.

    just my2cent

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák