Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolix007

    csendes tag

    válasz Jerty #1873 üzenetére

    Üdv. Nemrégiben szereztem egy ismerősöm által (Kínából) egy Lenovo S960-as készüléket, csak az a gond vele hogy japán, kínai és angol nyelv van rajta. Ha valaki tudna nekem egy oldalt adni ahol akár főzött, akár normál rom van ( Olyan amiben van magyar nyelv is) Nagyon megköszönném. :)

    Tapasztalatok róla:
    -Veszettül gyors (Gyári oppal 4.4.2) az a 4*1.5Ghz-es proci rendesen odateszi magát.
    -Előlapi kamera: nem gondoltam volna hogy egy kínai mobilban az előlapi kamera lehet jó is :D (szép tiszta képet lehet vele készíteni, melyet persze variációk tömkelegével lehet módosítani)
    -Hátlapi kamera: Gyönyörű HD videót és képet lehet vele készíteni. Képet 13Mpixel (4096*3072) felbontásban, videót Full HD (1920*1080) felbontásban.
    Az Internal Storage 6.37Gb.
    2.79Gb Available
    3.42Gb Os occupied size
    419Mb Apps
    730kb Cched data
    A Built-in Storage 8.17Gb.
    6.97Gb Available
    736Kb Apps
    15.44Mb Pictures
    116Mb Videos
    9.06Mb Audio
    15.84Mb Downloads
    19.66Mb Chaced Data
    1.04Gb Misc.
    A kijelző tűéles még a fekete is ténylegesen fekete. Többujjas érintésnél nincsenek laggok, 10 ujjal próbáltam egyszerre érzékelte mind.
    Képernyő forgatásnál 3 opció van:
    -Smart rotation screen (Rotate screen as your eyes)
    -Auto rotate screen
    -Closed
    Van egy olyan funkciója aminek MÉG nem értem a lényegét (de lehet lesz nálam okosabb aki megmondja :) ) : LCD Invert ( minden ami megjelenik a képernyőn átinvertálódik (szín invertálás))

    Hozzá kapott (agybadugós) fülhallgató, egész kellemes csalódást okozott, max hangerőn azt hittem kiveri a dobhártyám, és meglehetősen tisztán szól, akár egy prémium kategóriás.
    Töltője Usb-s de nem tudtam kipróbálni átalakító hiányában (Kínairól -> Magyarra)

    Az akksia meglehetősen sokáig bírja nálam (teszt idő alatt) egy teljes feltöltéssel aktív használat mellett (ezt értem videók nézése, játék) 2 napig bírta. Mp3 zenehalgatással (Csak avval) 4 nap.

    Remélem segíthettem :)
    És remélem tudtok segíteni :)

  • Rolix007

    csendes tag

    válasz feco93 #1877 üzenetére

    Nagyon köszi :) leszedem aztán megguglizom hogy szuperál :)

  • Rolix007

    csendes tag

    válasz feco93 #1877 üzenetére

    Nah ezennel kijelenthetem hogy boldog tulaja lettem egy magyar S960 nak :) azaz sikerült zökenés nélkül felraknom a baralajbi által készített "1439_Multilang_Gapps_Root" Romot. Nah jó az mondjuk túlzás hogy zökkenés nélkül, volt egy két kínai karakter ami fejtörést okozott a google fordítónak is :D
    Ha valakit érdekel leírtam lépésről lépésre, SZÁJBARÁGÓSAN a telepítést :D
    Ez a telepítési folyamat a baralajbi féle főzött romhoz és a Lenovo S960-as telefonhoz értendő, persze hasonlóságok lehetnek más Lenovo telefonok Firmware frissítésénél.
    Wipeolni szerintem felesleges mert a Flash Tool úgyis mindent lepucol a telóról.
    Íme :

    1. A telefont kapcsoljuk ki, vegyük ki a sim kártyát.

    2. Nyissuk meg az Eszközkezelőt (Jobb klikk a sajátgépre, majd tulajdonságok, és a felugró ablakon keressük meg az eszközkezelőt)

    3. MT65XX PRE-LOADER telepítése: hangerő fel gombját tartsuk nyomva, majd dugjuk rá az usb kábelt, 8mp múlva engedjük el a gombot.
    (nálam először valami Alcateles eszközt ismert fel az eszközkezelőben, próbáltam azt frissíteni "az eszköz illesztőprogramja megfelelően van telepítve" üzenetet kaptam, miután ez megtörtént rákattintottam a Hardverváltozások keresése gombra (Egy kis számítógép nagyítóval) láss csodát előjött az MT65xx Pre-loader (sárga háromszögben felkiáltójellel),
    jobb klikk rá, utána illesztőprogram frissítése, (a windows előhoz egy figyelmeztetést hogy nem biztonságos az illesztőprogram, ne törődjünk vele :) ), állítsuk be
    az MT65xx Pre-loader kitömörített mappáját és frissítsük.

    4. Indítsuk el a Flash Tool.exe fájlt a "Flash Tool for S960" mappából.

    5. Rakjunk pipát a "DA DL All With Check Sum" elé.

    6. Töltsük be a MT6589_Android_scatter_emmc.txt fájlt a kitömörített "1439_Multilang_Gapps_Root" mappából a Scatter-loading gombra kattintva.

    7. Kattintsunk a Firmware -> Upgrade gombra

    8. Kapcsoljuk be a telefont.

    9. Miután bekapcsoltuk, kapcsoljuk ki ahogy szokás (tartsuk nyomva 2mp-ig a bekapcsoló gombot még fel nem ugrik egy kis ablak, ahol ki lehet kapcsolni a telefont (ha kínai nyelven lenne akkor a legfelső) ha ez megtörtént a telefon kikapcsol). Rezzen egyet majd a Flash Tool-ban elindul a feltöltés.

    10. Várjuk meg míg egy kis ablakban meg nem jelenik egy zöld körgyűrű.

    11. Leválaszthatjuk a telefonunkat.

    FIGYELMEZTETÉS!!! A telefonnak a 3. ponttól a 11. pontig rádugva kell lennie.
    A "DA DL All With Check Sum" pipa kihagyása esetén bekapcsol a telefon, de
    a bal alsó sarokban kiírja, hogy DL Fail, és kikapcsol a telefon, majd újra be
    és újra ki. Ha ez véletlenül megtörtént volna a 7. ponttól ismételjük meg az
    egészet úgy hogy, amikor bekapcsol akkor dugjuk rá az usb-re, de most már tegyünk
    pipát a "DA DL All With Check Sum" elé. Pipa kihagyása esetén a telepítés 8perc 34másodperc
    volt, pipával ez 15perc 17másodpercig tartott. (Nálam ennyi ideig tartott)

    Az időbeni eredmények számítógép függvénye is lehet, valakinél gyorsabban, valakinél lassaban telepítheti fel. Telepítés utáni első bekapcsolás kicsit hosszabb időt is igénybevehet.
    Bekapcsolás után magyar kezdőképernyő fogad ahol kiválasztjuk a magyar nyelvet, és élvezzük a lehetőségeket :)

    Ha valakiben kérdés merülne fel, csak bátran, lehet kérdezni, akár a telóval akár a telepítéssel kapcsolatban :)

    És a Főzött Romok Istene adjon erőt a készítőknek hogy, még sokáig élvezhessük azt amit ezekből a kézi vadállatokból ki lehet hozni :D
    És külön köszönet Feco93 nak a Link-ért :) :R :R :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák