Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ribarszki

    őstag

    válasz Elemental #1044 üzenetére

    Mit értünk por alatt? Ha a poratkát és a poratka ürülékét, akkor valóban teljesen felesleges a gép. A poratka nem száll a levegőben. Általában erre használja a köznyelv a "porra" allergiás kifejezést. Ezek mindenhol ott vannak. Ágyban,ruhában, szőnyegben, ülőgarnitúrában, stb..

    Ha valaki viszont a virágporra (pollen) allergiás, arra kiváló a levegőszűrő, mert az szálló allergén. Azt csukott ablaknál, ha rendesen meghajtjuk a levegőszűrőt, akkor ki lehet szűrni. (Én így tudok aludni tavasszal és augusztustól októberig)

    Tévhit, hogy a levegőszűrő a házipor ellen van kitalálva. A mikronnyi, tüdőben lerakódó szemcsék ellen van inkább kitalálva.

    Múltkor ezt írtam:
    Sajnos ez egy félreértés, hogy a légtisztító használatával kevesebb lesz a por a szobában. Pont a Daikin írta nagyon szimpatikusan, hogy ha az az elképzelése, hogy a Daikin légtisztítóval kevesebb lesz a por a bútorokon, akkor csalódni fog. Nem erre való. A por ott ül a szőnyegen, az ülőgarnitúrán, a padlón és ahogy ugrálnak a gyerekek, járunk felkavarodik és ráül a bútorokra. Ezt nem tudja kivédeni a légtisztító. Viszont az olyan mikronnyi szennyeződések melyek lebegnek és szállnak a levegőben (pl pollen!) azt szépen kiszedi.
    Itt féleértés van és sokan úgy mondanak véleményt, hogy nem igazán értik a légtisztító lényegét. Nekem mint allergiásnak (aki Landin antihisztaminon és Nasonex szteroidos orrspryn él) bizony jelentős változás. Ha csukva vannak az ablakok és jár a légtisztító, akkor elmúlnak a tüneteim, tudok aludni, tudok bent élni.
    Nem lesznek kevésbé porosak a bútorok, de a levegő sokkal tisztább lesz. Ezt érdemes mérlegelni vásárláskor. Aki pedig pollenallergiás, rögtön érezni fogja a különbséget. Ezért a Xiaomiért pedig nem pénz amit elkérnek.

Új hozzászólás Aktív témák