Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martin555

    aktív tag

    sziasztok emberek!

    eddig nem a táp, és modding topicokban voltam járatos !


    rövid bevezető:


    CHIEFTEC GPS-400AA-101A tápomban akarom az egy darab vízszintesen fekvő, alulról fel-átnyomó

    ventit halkra cserélni.

    120-as házventi van benne, a venti matricáján :

    12V 0,30 A

    a venti kábele nem forrasztott hanem a KÉT VEZETÉK (FEKETE ÉS PIROS) kis kétlukú konnektorral van

    rádugva.




    vettem egy glacialtech silentblade 120-at.

    ez: 12V, 0,20 AMP és itt ugye 3 vezeték van: fekete, piros ÉS sárga egy hármas konnektorba, meg

    van rajta, tudjátok olyan ''IDE eszközhöz'' való konnektor is, abba már csak a piros és a fekete

    jut.



    KÉRDÉS:

    halkítani akarom a tápot. beletehetem-e és hogy a legcélszerűbb, ezt a glacialtechet?


    olyan SEJTÉSEM van, hogy ez a táp valamennyire thermo-szabályozott, mert mintha szabályozná

    bizonyos keretek közt a tápvetnije fordulatszámát, de nem nagyon, meg a no name venti hangos is.


    ha átfabrikálom a originál tápventi 2 eres (feka+ piros) vezetékéről a glacialech ugyanazon

    vezetékeire a 2 luku konnektort, kész?

    légszállítás LEHET hogy változik mer a glacialtech azér lassabban is pörög. GOND LEHET?

    gépem , remélem relatíve nem nagy fogyasztó, AMD 3200+ túlhúzva 200FSB helyett 250 -ig, egy DB

    nem SLI PCI-E, 1 x SATA, 2 x IDE DVD, néha 1x IDE HDD.

    olyan tanács is jó lenne hogy mi ez a harmadik, sárga vezeték némely ventinél, és hogy tudnám

    logikusan átfabrikálni, hogy kipucolás után a kikerülő no name 120-as ventit is tudjam használni

    de gondolom szabályozni azt nem fogom tudni mer csak 2 eres, vagy most mi van.

    de legfontosabb szempont nyilván hogy halkitani szeretnék, de ha már a garanciás tápot felbontom,

    el ne csesszem hogy az uj glacialtech nem hűti jól és elpukkan, annyit nem ér.

    üdv!

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    válasz Bali1991 #1906 üzenetére

    sziasztok kedves hozzászólók.

    a szétdobálás: biztos a sok új sorra gondolsz. rendben, kicsit összébb lesz legközelebb, minden moderálást szívesen veszek.
    nos: van az ASUS A8N-SLI premium alapomon rengeteg venti csatlakozó, amik mind az emlitett 3 eres konnektorhoz valók. játszom is egy kisebb, nem használt gyári OEM AMD coolerről leszedett ventivel, meg van a szintén nem használt ZALMAN-omból a FAN MATE fordulatszámszabályzó. nyilván én is gondoltam tehát erre hogy az alaplapra tenni chassis fan vagy valaminek, de na ne má!! ugy vagyok vele, ha nem tudok mellédugni egy termosztátot, azér ne má.. nem vállalom el hogy az alaplap, chassis vagy chipset fannak hazudva vezérelgesse a silentblade-t a tápban ami lehet hogy melegszik éppen amikor a ház egyébként még nem.
    egy jó tipp amit olvasok: a szállított levegő mennyisége alapján való összehasonlítás. a silentblade-jét tudom, 37CFM @ 950 RPM. szóval tényleg nem értek a villanytanhoz de azér gondolom a tápot nem véletlenül fújják ventivel annyira mint amennyire.(szétkaptam, kipucoltam porszívóval) (tehát megnézem a jelenleg a chieftec tápban levő, ismeretlenebb márkájú, 12V-on é 0,3A-rel mit mond a google róla, mennyit fúj.)
    és: a-a! három eres a silentblade, de NEM kék hanem SÁRGA a harmadik ér. az OEM AMD cooleren kék, a zalmanon fehér a harmadik vezeték.. a három eresek a fordulatszám-visszajelzősök? nem iszem hog többet számítana, három ventimen háromféle, vagy ezeknél még nem olyan egységes a színkódolás.. amit nézek, hogy egy venti 5 vagy 12 voltos-e, aztán slussz, ennyit figyelek.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

  • martin555

    aktív tag

    sziasztok!

    tanácsot szeretnék kérni alábbi problémámra:

    GIGABYTE GA-EP35-DS4 alaplap (vigyázat, full heatpipeos, mégha nem is a legjobb a gyári heatpipe, leszedni nem szeretném tehát a hely korlátozott, pl thermalright ultra 120 nem megy fel állítólag)

    LGA 775 ös core 2 duo E8400 as procira kéne cpu cooler.

    áldoznék rá, postával mindennel együtt lehet még akár 15.000 körül is

    CSAK halk legyen! és jól hűtsön. természetesen. referencia, hogy mi a "NEM JÓ" : most a gyári intel hűtő van rajta! nem kell! eladó!

    xigmateket ajánlják. 963- 964?vélemény?

    segítségeteket előre megköszönöm, üdv: Marci.

    POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

Új hozzászólás Aktív témák