Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz desigo #14550 üzenetére

    Némelyik fémházas tápegység kimeneténél van egy trimmer, azzal lehet kisebb korrekciót végezni. Ha ilyen nincs, akkor kis belső módosítással lehet ugyan, de az mégis hozzáértést kíván meg.

    Másik lehetőség az utána beiktatott PWM-dimmer, ami a 12 V-ot nem csökkenti, hanem megszaggatja.

    Másik hozzászólásoddal kapcsolatban:

    Papíron 14.4 Wattal számolva az már 240 Watt lenne.Mérte ezt valaki,hogy mennyi a valós teljesítménye méterenként? Nem a nagy fényerő a cél hanem csak halvány dekor.A 12 Volt szabályozásával változik a színhőmérséklet is ? (4000 Kelvin van a zacskóján)

    Van ilyen, hogy kisebb lesz a valós teljesítmény, pláne az elméleti érték nem számol a LED-szalag ellenállása miatt létrejövő csökkenéssel / veszteséggel sem.

    A DC 12V csökkenésével csökken a színhőmérséklet is, de a PWM-szabályzástól nem. Ezt használják ki a TV-háttérvilágításoknál is, ami PWM-szabályzott, így nem módosítja a színhőmérsékletet. (Ennek ellentéte a PWM-mentes monitorok, ahol változik, de azt korrigálják szoftveresen a képtartalomban.)

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • Chaser

    titán

    válasz desigo #15031 üzenetére

    szalag mind dimmelhető, a hozzávaló táv is ha van, egyszínűhöz nem feltétlen mert nem mind dimmelős, van on/off verzió is belőle, de rgb-s az mind dimmel is, azt is lehet éppen egyszínűhöz használni, csak kisebb teljesítményt tud úgy
    az izzóknál problémásabb a dimmelhetőség kérdése, de egyértelműen feltüntetik ha az, gagyikkal nem érdemes foglalkozni, arra jutottam inkább kicsit drágábban philips, az biztos tudja amit ráírtak

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • jeriko2

    tag

    válasz desigo #15031 üzenetére

    Dimmelhető: régebben a hagyományos izzóknál elterjedt egy fényerőszabályozási mód, triakkal levágtak a 200V váltó áramból egy darabot, így összességében kevesebb áram jutott az izzólámpára, így kevésbé világított.
    Ha ezt LED-es fényforrásra alkalmazzák (amiben tulajdonképpen van egy pici tápegység), ott nem működik, mert amikor van áram, "bepótolja" a kieső áramot - ugyanúgy fog világítani. A dimmelhető lámpákban olyan elektronika van, ami együttműködik ezzel a fajta fényerő szabályozással.

  • Chaser

    titán

    válasz desigo #15126 üzenetére

    egyelőre csak próba verzió van, végleges szalag és tápok festés után - táp lehet itthonról, vmelyik értelmesebb modul, pc táp lenne a legjobb de az lehet nem fér be a dobozba, illetve a dellnek van 12v-os 220w-os notebook tápja, itthon elvétve lehet szerezni de nem lehetetlen, 19v-osokkal és 12v stabilizálással nem érdemes bajlódni -
    ha már vezérlő, abban már biztos vagyok, magának a szalagnak semmi köze ahhoz h vibrál v sem, csak a dimmer és esetleg táp befolyásolhatja, én inkább dimmerre tippelek, van egy rf vezérlős dimmerem, fehérekhez most azt használom, sokkal jobban villog vele a szalag x csökkentés után, mint egy analóg tekerőssel, annál nagyon minimális kritikus fokozatokon is
    egyébként külső perem az hagyományos fali kapcsolóról fog működni, csak egy fehér szalag, már abban is biztos vagyok h nem kell a 120l/m 2835, másik lakásban festett fehér falhoz felraktam 2m-t az 5050 60led/m-ből, hideg fehér, természetese fehér ekkorát nem üt, de durva, ennél 3x ekkora már rendesen fájna, 2835 120led/m-rel kb 3x ennyi lumen
    távos rf dimmer, nekem a 3 gombos verzió van, belső perem fehér szalag erről fog üzemelni, infrásakkal óvatosan, csak akkor működik ha látja a vevőt, ez helyiségen belül egyáltalán nem érzékeny rá
    valószínűleg kipróbálom a linken levő 10, 11 gombos verziókat is, még az is lehet külső peremnél is, bár a mostani ha áramot kap áramtalanítás után nem kapcsolja fel a szalagot - eddig egyszer kapcsolta fel - , és akkor nekem az nem jó
    philipsnek is van rf dimmerje, falra szerelhető, az már 8e-s tétel itthon, ellenben pofásan néz ki - villogás mentes fényerőállítás kérdéses -
    annyira belelkesültem, h átterveztem még pár világítást indirektre, direkt az kb csak mutatóba marad:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák