Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz sonar #151 üzenetére

    Igen, de a 25W-os energiatakarékos a ráírt 10 éves élettartammal szemben 1-2 évig bírja csak (még a legdrágábbak is), nem bírják a kapcsolgatást, márpedig egy nappali vagy fürdőszoba megvilágításánál ez is szempont, mert napjában többször is le-fel vannak kapcsolgatva. Egy 3-400 Huf árú energiatakarékos meg jó ha fél évig bírja...
    Egyébként tök jók lennének, de ezt valahogy nem sikerült megoldani. Én elhiszem, hogy mennek 10000 órát, ha egyszer bekapcsolod és folyamatosan megy annyit, de a gyakorlatban ez nem valósul meg hétköznapi körülmények között. A lednek meg mindegy mennyit kapcsolgatod. Szóval így már nem is annyira nagy a különbség árban...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • And

    veterán

    válasz sonar #151 üzenetére

    (Tény, hogy a rádiós óra nem a legjobb példa, hiszen abban nem teljesítményledek vannak, és nincsenek is teljesen csutkára kihajtva, mert nem az a dolguk. De nem is azért nem mentek még tönkre, mert nem '230V-ról' működnek /ha egymás mellé tennénk két egyforma, 20-25 éves típust, amelyek közül az egyik folyamatosan, 7/24-ben ment, a másik meg alig, azért lehet, hogy már feltűnne a különbség a fényerejük között/. Maga a ledsor nyilván limitált, áramgenerátoros táplálású egy hálózati lámpában is. Egy power-led degradációja sokkal gyorsabb lehet, mint egy normál áramúé, de az is igaz, hogy ezeket a lámpákat általában sok kisebb teljesítményű ledből alakítják ki. #153: Természetesen vannak kifejezetten gagyi, de olcsó ledes pilácsok. Én kínai piacon vettem párszáz ft-ért, az egészről süt a dzsunka kialakítás, néhány led így pár hónap után már csak hosszas 'bemelegedés' után hajlandó fényt adni, ha egyáltalán. De azért a minőségi alkatrészekre épülő ledes lámpák nyilván nem ilyenek, úgyhogy ebből a piacos példából nem szeretnék messzemenő következtetésekre jutni. Már csak azért sem, mert a nem gyárihibás ledek alapesetben nem "égnek ki", csak szép lassan csökken a fényáramuk. Tanulópénznek jó volt a piacos :U.)

  • xylacc

    csendes tag

    válasz sonar #155 üzenetére

    Na, látjátok, ugyanoda jukadunk ki: Meg vannak-e hajtva a LED-ek, 100-130%-ra, és felmelegszenek, ergo, csökken az élettartamuk, avagy megfelelő táplálás mellett érik el a fényteljesítményüket és nincsenek csak mondjuk 70-80%-ban meghajtva, ergo nem melegszenek, így több kell belőlük nyilván, ugyanahhoz a fényteljesítményhez, de sokkal jobb az élettartamuk.
    Bár a gyártók üzemi hőmérsékletnek -40C°és+80C° közötti hőmérsékletet adnak meg általában egy LED-re, de ez maghőmérsékleten számít, azaz a belsejében a chip nem lehet ennél magasabb hőmérsékletű.
    Ezért szoktam mondani a 'kézmeleget'. Mert ha egy led küső hőmérséklete nincs magasabb 30-35C°-nál, tehát nem süt, akkor annak nem veszik az élettartama jelentősen.
    A gagyi<->nem gagyi-ról még pár szót:
    A kezdeti állapotokhoz képest ez a piac is rengeteget változott. Kezdetben a legegyszerűbb elektronikát használták fel hogy állandó áramerősséggel táplálják a LED-eket, ma már rengeteg fajta elektronika létezik rá. És ez a nem mindegy, hogy milyet használnak, mennyire stabil, mennyire van felültervezve, stb...
    Ezért mondtam, hogy (nem a cég fényezése miatt) de a miáltalunk forgalmazott lámpák kisebb mint 1% hibafaktorral dolgoznak.
    Természetesen egy év garanciát vállalunk minden termékünkre, és nem csak az általunk meghibásodottakat cseréljük le. Én a raktárban vagyok, és jól tudom, hogy az égők fele törött, amit visszaveszünk, meg olyan problémája van, aminél egyértelműsíthető, hogy leejtették, odaütötték valamihez, stb.... Nem kérdezünk, csere. Ja, és van rajta CE. :)

Új hozzászólás Aktív témák