Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz BullZeye #764 üzenetére

    szia. mindannyian össze vagyunk zavarodva, csakúgy mint te.

    az E27 nagy úr, nem erre van tervezve. mindazonáltal a kukorica jellegű smd ledek mostanában már közelítik a 60 ill. 100w teljesítményeket a kompakt méretek megtartásával. én úgy gondolom, hogy ezek a 6 meg 9w kukoricák fognak elterjedni, csak előtte még lehúznak pár bőrt az emberekről.

    "1 izzónak sosem lesz 1000 Lumenes fényereje"

    miért ne? egy 10w körüli ilyen kukorica megcsinál pár éven belül 100-120 w/lument, azaz ott lesz ahol egy normál izzó.

    az olcsó kompakt fénycsövek áraival nem fognak tudni egyelőre versenyezni (4000 vs. 1000 huf). a normálisabb élettartamú kompaktokkal már inkább. persze ez elvi megközelítés, amíg az átlagos várható élettartam nem ismert. én azt mondanám, hogy a termelés igazi felfutásáig a ledekben még normálisabb alkatrészek vannak. persze ez semmit nem jelent, lásd 1 hónap után tönkremenő cuccok. de ugyanezt látod kompaktnál is, szóval ilyen szempontból nincs különbség. erre annyit mondanék, hogy a 3 ikeás ledes olvasólámpából 2-nek a fénye minimális használatot követően szakaszosan vibrál.

    szóval előre megmondani nehéz. hogy melyik csinálja meg a reklámozott x ezer órát. azt is nehéz megmondani, hogy megcsinálja-e a led (azaz az elektronika) a 4-szer annyi üzemórát. én nem vennék kompaktot, de ez nagyjából hitéleti kérdés. részemről pont emiatt (is) mentem bele a 12v-ba, ott nincs ez a bizonytalansági faktor, hogy 100 óra után eldöglik az elektronika az 50 ezer órás led alatt...

  • xylacc

    csendes tag

    válasz BullZeye #764 üzenetére

    Szia!

    Van most is 60W-ot kiváltó, illetve ahhoz közelítő (600lm) termék a piacon, nem is tízezerért. Én most 96Led E27 2 chipest használok.
    Másik....
    A kukorica típusúval nagyon kell vigyázni. Azzal is bepróbálkoztam már, és nagyon szépen világít, tényleg nagy a fényereje, csak egy a baj....
    Az élettartam. Nem akarok rosszat mondani a cégekről, de nekem a nagyobb led-számúból volt kettő, a kisebből egy. A nagyobbakat 7-9 hónap után vittem vissza, a kisebb bírt 14 hónapot. Mondjuk voltak használva, és akkor még úgy tűnt jó lesz.

Új hozzászólás Aktív témák