Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qkac79

    tag

    Sziasztok!

    Az inputlag ügyében kérdeznék én is. Múlt csütörtökön vettem egy Philps 37PFL8404H/12 típusú LCD-TV-t és szívesen elvégezném én is azt a bizonyos inputlag tesztet. Mivel a jelenséget én is tapasztaltam a megfelelő beállítások előtt, így érdekelne, hogyan is lehet ezt számszerűsíteni. A beállítások után viszont teljesen megszűnt.

    Az én tapasztalataim ezzel a TV-vel nagyon jók. Az valóban igaz, hogy nagyon fényesek és kontrasztosak a TV-k a monitorokhoz képest, de ez is állítható, sőt. A Philipsnek van egy kicsit parasztvakításnak tűnő Ambilight funkciója, ami a TV hátulján lévő (ha jól tudom) LED sorokból álló fényforrás, ami jól bevilágítja a falat, így este lámpafény nélkül is kellő fényt ad, hogy ne csak a képernyő zúzza a szemet. Ez tényleg nagyon hasznos ilyenkor. Én használom a TV-t internetezésre, játékra, képekhez, filmekhez, ezekre mind-mind tökéletesen alkalmas, később megírom a hosszabb távú tapasztalatokat is. Amire viszont még nem alkalmas, az a grafikai munka, mivel botrányosan élénkek a színei, így nem nagyon beszélhetünk színhelyességről, de kicsi állítgatással (majd később megpróbálkozom valami kalibráló eszközzel) és némi rutinnal egészen jól el lehet boldogulni vele. Sajnos DVI csatlakozás nincs a TV-n, viszont 3db HDMI igen, amivel tényleg semmi probléma nincs. DVI-HDMI kábellel a PC képe ott van, ahol lennie kell, a szélekig érnek a szélek, tű éles a kép és semmi vibráció. VGA (D-SUB) bemenetnél viszont némi vízszintes csíkokban hullámzás tapasztalható, ami lehet a kábel hibája is.

    Én nagyon boldog vagyok tőle, és számomra jó választás volt a Samsung 2232BW TN+Film paneles monitorom utódjaként.

    Bár a többiek által írt készülékeknél ez picivel drágább kategória, de megérte az árát, mert jó cucc: 94cm, 100Hz, Full HD (1920x1080), NetTV, Ambilight, DLNA szabvány és még pár apróság. Alternatívaként a Samsung LE37B650 készüléket tudom ajánlani, ugyanis ez pontosan ugyanezeket tudja és akkor úgy 30.000Ft-tal olcsóbb is volt, de nekem kevésbé tetszettek a színei.

    Philips 37PFL8404H/12

    További kellemes fórumozást.

    Várom az input lag teszthez az infókat!

    [ Szerkesztve ]

    "You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

  • Qkac79

    tag

    válasz lacqa #588 üzenetére

    Szia!

    Nem biztos, hogy nálad is hasonló a hiba, de egy tapasztalat mindig több a semminél. A lakótársam idősebb Samsung LCD TV készülékét sem tudtuk beüzemelni PC-vel, digitális csatlakozón keresztül, pedig van HDMI csatlakozója a TV-nek. Cserébe viszont hatalmas betűkkel beleírták a kézikönyvbe, hogy számítógépet NE csatlakoztass a HDMI portba, hanem használd a neki való D-Sub bemenetet, ami ugyan analóg, de tényleg szép képe van ezen keresztül is. HDMI-n nem volt se kép, se hang. A TV pedig egy Samsung LE32R32B volt.

    Nézz bele a kézikönybe, hátha írnak valami fontosat.

    [ Szerkesztve ]

    "You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

  • Qkac79

    tag

    Sziasztok!

    Némi képmegjelenítési problémát szeretnék megvitatni veletek. Van egy Gigabyte Ati Radeon HD5850 videókártyám, ami egy Philips 37PFL8404H/12 LCD TV-re van kötve. Mivel mindkét eszközön van HDMI csatlakozó, gondoltam egy HDMI - HDMI kébellel kötöm össze. Helyből működött is, a kép és a hang is átvihető egyszerre, de pici idő után a kép átvált UV lila és UV zöld színekbe, valami ronda-világos képre. Néha ez visszaáll, de a legtöbb esetben így is marad. Sima D-Sub (VGA) kábellel, vagy DVI (videókártya) - HDMI (TV) kábellel nincs ilyen gond. Ez valami problémája lehet a TV-nek, vagy valami gond lehet a videókártyával? Esetleg csak valami beállítás szükségeltetik? Még minden vadi új és garanciális, ha bajuk van inkább visszaviszem őket még most, de nem tudom letesztelni.

    Van ötletetek milyen irányban kellene keresnek a hibát?

    Köszi.

    "You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

  • Qkac79

    tag

    válasz hcs57 #799 üzenetére

    Szia!

    Nekem egy 37PFL8404H/12-es képernyőm van, hol lehet ennek utánanézni, hogy milyen panel van benne? 90%-ban monitornak használom a PC-mhez és alapbeállításon irgalmatlanul világos és rikító élénk színei voltak. Elég rendesen vissza kellett fogni, hogy nézhető legyen közelebbről is. Na meg a fogyasztásnak is jót tett a negyed akkora fényerő.

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    "You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

  • Qkac79

    tag

    válasz REALista6 #1128 üzenetére

    Szia!
    Szerintem első körben olvasd át a TV-d leírását, nekem ugyan Philips TV-m van, de eddig 2 Philips és 3 Samsung típus leírásában is benne volt, hogy ha PC-t kötsz rá és monitorként használod a TV-t, akkor bizony DVI-HDMI kábel kell. Nálam a TV-n külön be is kell állítani, hogy PC módban működjön, különben egész más képe van, mint ugymond normál HDMI bemenet esetén. Például a késése is sokkal nagyobb. a kép színeit pedig a kijelzőtől függetlenül lehet állítani a driverben, de szerintem ha ennyire fakónak mondod, akkor nem az a megoldás, hogy agyon színezed driverből, hanem előbb meg kellene találnod a TV helyes beállításait és csak finomhangolod a driverben. Miért ragaszkodsz a HDMI-HDMI kábelhez?
    Remélem segítettem.

    "You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

  • Qkac79

    tag

    válasz -=RelakS=- #1131 üzenetére

    Szia!

    Nem mondtam, hogy nem fog működni HDMI-HDMI kábelen, de ha valami nem megy, akkor először érdemes megpróbálni a leírást követve megoldani. Nekem DVI-HDMI kábellel van összekötve és ezen is remekül átmegy a hang. :)

    "You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

  • Qkac79

    tag

    válasz Ramóna #1166 üzenetére

    Bocsi előre is, de nem olvastam vissza az összes bejegyzésed. Próbáltad már DVI-HDMI kábellell?

    Ati kártyán nálam a Philips TV-n HDMI-HDMI kábellel kellett pixelformátumot állaítani a makulátlan minőséghez, bár e nélkül is volt kép, DVI - HDMI kábellel viszont minden módon jól működött állítgatás nélkül is.

    Most nVidia kártyával nem volt gond sem HDMI - HDMI, sem pedig DVI - HDMI kábellel. Azért a TV leírását fusd át, mert például az enyémben benne van, hogy ha számítógépet kötök rá, akkor azt mindenképp DVI - HDMI kábellel tegyem és a TV-ben csak is a neki szánt helyre csatlakoztassam.

    Sok sikert.

    "You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

  • Qkac79

    tag

    válasz aquark #1230 üzenetére

    Szia!

    Én ugyan ezt a típust nem ismerem, de érdemes pár dologra figyelned. Én egy Philips 37PFL8404H/12 típusú TV-t használok már 2 és fél éve monitorként és mellette láttam jó pár Samsung modellt, amik nem voltak olyan meggyőzőek. Kimondottan az egyik problémás tulajdonságuk az ugynevezett input lag volt, konkrétan a 2 TV-t egymás mellé téve a Samsung modellen szemmel láthatóan később történtek meg a mozgások, ami elég zavaró, játékra kimondottan alkalmatlan volt az a pár TV. Küzdöttünk a menüben mindenféle játékmóddal, meg PC móddal, de sok kísérlet után sem javult a helyzet.

    Magával a képpel nem volt gond, kényelmesen olvasható volt, miután vissza lett fogva a fényerő és a kontraszt. Alapból ezek ugye erősek és arra vannak kitalálva, hogy 2-3 méterről nézed legalább, de monitorként közelebb kell ülnöd. Ne feledd azt sem, hogy 1920x1080-as felbontást kell majd használnod, amihez elképzelhető, hogy bizonyos játékokban kevés lesz az 5750-es kártya.

    Egy ismerősöm vett egy LE32C530 típusú Samsung TV-t, amivel például nem voltak késleltetési gondok, de az ugye egy jóval régebbi modell és nem LED-es. Ki lehet fogni, de ha teheted, mindenképp próbáld ki PC-t rákötve is, akár egy laptoppal és kábellel, meg némi csokoládéval érkezve az üzletbe :)

    Ja és sok TV esetében érdemes a PC-t HDMI-DVI kábellel összekötni, nem pedig HDMI-HDMI kábellel, utóbbival is adódhatnak gondok. A hang a HDMI-DVI kábellel is át fog menni, ha netán azt is szeretnéd használni. Előtte mindenképp böngészd át a TV kézikönyvét. Ezek általában letölthetőek PDF formában a gyártó oldaláról.

    Sok sikert a vásárláshoz!

    "You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

  • Qkac79

    tag

    válasz NoOzi #1421 üzenetére

    Szia!

    Ugyan már nem emlékszem, hogy hol lehet fellelni a Catalystban, mert azóta már nVidia-t használok, de nekem egy Philips TV-vel volt ugyanez a gondom. egy bizonyos pixel formátumot kell átállítanod. Ez a menü akkor jön elő a Catalystban, ha rákötöttél egy ilyen kijelzőt, és amire váltanod kell az az RGB 4:4:4 Pixel Format PC Standard (Full RGB).

    Bocs, tényleg nem rémlik hol van a driverben, de szerintem megtalálod.

    [ Szerkesztve ]

    "You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

Új hozzászólás Aktív témák