Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Krystal_s #2354 üzenetére

    Látom nem érted :D

    Ha FullHD-re küldöd ki a szokásos 1360×768 felbontásodat, akkor a pixelméretek összemérhetőek, nagyon randa lesz a kép. Az UHD feleakkora pixelei már jóval nagyobb különbségűek, ezé kevésbé lesz ronda a kép. Mivel a beállított felbontásod ugyanaz lesz, az ikonjaid ugyanakkorák maradnak, hiába nagyobb a tévé natív felbontása.

    Ezzel a képpel tudnám magyarázni a dolgot.
    A jobb oldali oszlopot nézd (daa-raa), ami emlékeim szerint egy 1680*1050-es kép felnagyításának felel meg alulról felfelé FHD, UHD és 8K méretre. Persze, a FHD a négyszeresére, az UHD a kétszeresére nagyítva, hogy a fizikai méret megegyezzen.
    Középen valamivel olvashatóbbak a betűk, mint alul, kb ennyi a tanulság :)

    A lényeg: LCD esetében vagy egyezzen meg a kívánt felbontás a tv felbontásával, ez nálad vagy HD Ready tv, vagy jó nagy FullHD tv, vagy legyen nagy a különbség a két felbontás között, amennyiben a kettő nem osztható egymással.

    Én most egy 42"-os LG-t használok monitornak. Mivel számítógép asztalon van, és emiatt 1m-nél nem nagyon ülök messzebb tőle, ezért durván nagy, ekkora méretben már elférne az UHD.

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Krystal_s #2354 üzenetére

    40 collost használok én is, nekem bevált, FHD természetesen. 1024 sorosban ma már nem érdemes gondolkodni. Ha kipróbálok egy ilyet (szerviztevékenység miatt előfordul nálam sok TV), rögtön szűknek tűnik a képernyő, persze nem a méret miatt, annyira megszoktam már.

    Esetleg próbáld meg böngészőben a Ctrl+görgő tekergetésével lehet nagyobbra venni a betűket.

    TV-nél egyik dolog, hogy le kell venni a háttérvilágítást olyan szintre, amitől már nem ég a szemem, hosszabb idő után sem.

    Kontraszt mehet maximumra, az élesség fontos még, amit egyes TV-ken nullára kell venni, a művi élesítés megszüntetéséhez. Ocsmány egy dolog, nem is értem, hogy miért alapértelmezett minden TV-n ez az "élesítés", hiszen a normál műsoron is ront, szerintem.

    De épp Samsungnál találkoztam olyannal, hogy a 100-as skálán 5 vagy 10-nél volt a semleges állapot, már nem emlékszem pontosan.

    Tehát alatta homályosított, felette pedig volt a szoftveres élesítés, ami a betűket stb. pont elrontja.

    Szintén Samsungnál (UE32EH500) tapasztaltam, hogy még a szokottnál is jobban le kellett venni a háttérvilágítást, talán a PWM-vibrálás miatt bántotta a szemem.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák