Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz megema #2020 üzenetére

    Ez egy kiborító ügy, én egy LG LCD-nél tapasztaltam. HDMI bemenetek:

    1. Wayteq DVB-T box
    2. PC, Asrock alaplap kimenete

    Amikor a Wayteq boxra átkapcsoltam, a PC kimenetét úgy agyonvágta, hogy mindig csak egy reboot után tudott magához térni. Hibajelenség: fehérzajos képernyő.

    Csak néztem ki a fejemből, hogy mi van? Egyik bemenet visszahat a másikra? Egyik jelforrás a másikra? De tényleg maga a PC-kimenet rohadt le, azt utána már hiába dugtam bárhová, szintén csak fehérzajt láttam rajta. A bemenet rendesen élt, ha átdugtam a boxot, az viszont bármelyiken működött. (Nem szabad üzem közben dugdosni, de én gondoskodni szoktam róla, hogy más úton is összetestelem a készülékeket, így nem áll elő feszültségkülönbség.)

    A TV-t nekem nem is kellett újraindítani, csak a számítógépet.

    Amikor a Wayteq helyett más típusú DVB-T boxot használtam, ilyen nem volt. Csak a Wayteq csinált valamit a bemenettel, amitől a másik bemenet is leállt egy pillanatra, amit viszont érzékelt a számítógép is, amitől működésképtelenné vált annak kimenete.

    Amikor másik TV-vel próbáltam, szintén nem volt ilyen gond. Úgyhogy végeredményben semmi nem volt hibás, csak valamiféle inkompatibilitás állt elő. Kapcsolatban lehet a Wayteq boxnak azzal a tulajdonságával, hogy képes lekérdezni a rákapcsolt kijelző DDC adatait, és ahhoz beállítani magát (van egy ilyen menüpont is) ami még hagyján, csak ez valamit rosszul csinál, szerintem.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák