Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icecave

    nagyúr

    válasz Ariadne #554 üzenetére

    Nem lett rosszabb a látása még senkinek, mint volt.
    De van, akinek kettős látás maradt utána, ami mondjuk elég para...
    Ez persze 0,000000001%-os kategória. a szülés van, inkább PRK, meg kicsit a dioptria, azért is.
    Az intralasik után kisebb a visszaromlás és a komplikációk (kettős látást stb esélye, ez is igaz).
    Sokan azért paráznak az intralasiktól, mert ugye szervesen nem nő vissza lebeny sosem, csak pár som hámréteg képződik a vágás felett. Ám már egymillió műtét volt világszinten, és még nem publikáltak elmozdult lebenyt, stb, pedig ha lenne, megtennék, gondolj bele, ilyeet elsőként publikálni, ezt senki nem hagyná ki. Szóval lehet szemet dörzsölni, de nem kell kamikaze életet folytatni az is igaz, mert az ördög nem alszik.
    Szerintem túlparázzák a félelemet a lebennyel kapcsolatban, de az is igaz, hogy habár atom kicsi, egy rossz durva ütés, vagy ilyesmi elmozdithatja a lebenyt. Tehát IL után ne legyél ketrecharcos, meg baseball játékos sem.
    De majd együtt eldöntitek az orvossal.

    Én jól vagyok, látok, mint a gép, egyszerűen nem tudom megszokni, örülök nagyon. Mindig fürdés után ki akarom venni a kontaktlencsét, de szerencsére időben eszembe jut, hogy nem kell :D :D

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Ariadne #554 üzenetére

    a műtét után közvetlenül még kb. 2-3 óráig hat a helyi érzstelenítő, de ha a hatása elmúlása előtt beveszel egy cataflamot, akkor utána se lesz vészes. viszont 4 nap múlva kontroll, nem biztos, hogy az oda-vissza utazgatással együtt megéri. utána egyre ritkábban kell járni.

    igen, az első napok meglehetősen nagyon kellemetlenek, de utólag belegondolva: valahogy én is kibírtam :D

Új hozzászólás Aktív témák