Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nedzsef

    újonc

    válasz Butcher82 #60 üzenetére

    Nem vágom neked mi ebben az alpári,személyeskedést te kezdted de ha baráti jobbról nem is beszélhetünk részemről minden oké.Legelső írásomban csakis kizárólag arra akartam utalni,hogy mivel sokan a ház körüli munkába a 10m fa kuglizását is beleértik nembiztos ,hogy jó választás egy husqvaran 137-236 stb. Legjobb ha tudunk erre venni magunknak egy 2,5-3,5 lóerős márkás gépet.Ha mindenképp a legolcsóbb kategóriát akarjuk -vagy tudjuk csak megvenni,én azt tanácsolom ezt olyan helyen vegyük ahol garanciát is adnak mellé.Ha interneten rendeltük,jó eséllyel egy teljesen más gépet kapunk mint ami a képen szerepelt.Ne dőljünk be a jó ajánlatnak pl 65ccm 5Lóerő mert ez egy márkás gépnek is a becsületére válna. A román útvonalas 0-szériás gépek jellemzően normál minőségű csapágyakkal és tűgörgőkkel vannak szerelve c3 helyett habár sok esetben a felirat rajta van.Ha satuba fogjuk a csapágyat kis nyomással is tojás alakja lessz és úgy is marad.Áruházas gépünknél első ami szembetűnik talán mindenkinek ha a láncot körbeforgatjuk egyszer laza egyszer feszes,a lap és a lánc együttes hibája eredményezi -csere,de ha nem jelentkezik a láncot akkor is ki kell cserélni ugyanis nem nyúlik egyenletesen ettől rángatva ütögetve vág, ez egy fölösleges vibráció ami mindenre ki hat.Ha eleve oregon láncal vásároltuk a gépet azt is ellenőrizzük ugyanis van belőle hamis kínai.Ha körbeforgatjuk a láncot de nehezen megy vegyük le a kuplung harangot és a tűgörgőnket tegyük egy zárható kisdoboz benzinbe és rázogassuk 2-3 percet.száritsuk meg és bezsírozva szereljük össze.Egy mágnessel érdemes megnézni utána mennyi fémreszeléket találunk a benzinben,lefogunk döbbenni.Ha már leszedtük a kuplungharangot érdemes levenni az olajpumpa deknit és sz olajpumpát lefedni zsírral,ugyanis ez a dekni rosszul zár és már első vágás után sok fűrészpot találunk alatta.Tapaszatlatom szerint 2 év után valami hiba az olajozási rendszerben mindenképp jelentkezik,néha csak annyi,hogy a gép álló helyzetben ereszti az olajat ez az olajvezeték tágulása miatt van 500 forintér lehet venni újat vagy kivesszük az olajpumpát kivesszük a fekete csövet a helyéről,megtekerjük a hornyot teflonszalaggal majd jó szorosan visszapattintjuk a helyére.Garantáltan többet fog bírni mint egy új.Ha kevésnek érezzük a 2,4 lóerőt nyugodtan tehetünk a gépre egy esetleg kettővel nagyobb kategóriás hengerszettet-teljesen kompatibilis és 5000 ft szállítással együtt .Ne ijedjünk meg ha egy fekete hengert kapunk ez azért van mert a belsejét nikkelezték és kívülre nyilván nem szeretnék ha jutna a drága anyagból.Ha láncvezetőt kell cserélni első amit ajánlhatok Oregon Advancecut szállítással is max 6000,vagy egy olcsóbb ami legalább ilyen minőségű(szerintem még jobb is) a STRONG by husqvarna szállítással együtt is max 3500.Először én is frászt kaptam a hamis husqvarna felirat miatt de meglepetést okozott a jó minősége.Láncból ajánlom a Stihl oliomatic Rs láncait,5000 ft és nem kell állandó reszeléssel tölteni az időt.A gépünk szinte kész a vágásra már csak egy jó beállítás kell neki ami nem olyan egyszerű mint ahogy a videókban azt sugallják.Gyárilag beindul eléggé füstöl főleg ha 1:25 keveréket adjuk neki.Csak egyes gyártó írja bele a használatiba ,hogy 20 üzemóra után a keveréket 1:30-1:40 re változtassuk olajminőségtől függően,több olaj kevesebb cseregaranciás gép ők így gondolkodnak a környezet kárára.Drágább márkásított kínai gépekben kemény króm bevonat miatt járatásra-több olajra valójában nincs szükség de nem árthat kezdetben.A standart beállítással csak elindul a gép de nem biztos hogy jól is vág.Meleg gépnek full gázon addig adunk benzint még elkezd picit jobban füstölni és akkor visszavesszük addig a pontig mikor a füst kezd megszűnni.A kívánatos hang erős-pattogós,a halk duruzsoló hang a szegény keverékre utal ami kenési elégtelenséget majd felhevülést és ezáltal gyors kopást okoz.Márkásított kínaiakat ezért is szerelik magnézium házzal a jobb hőelvezetés érdekében ,hogy a laikus felhasználó egy rossz beállítással se tudja könnyen tönkretenni a gépet (Efco,Hecht,Fuxtec).Nem szabad leócsárolni azokat az embereket akiknek csak a legolcsóbbra telik,örülnek ha a méregdrága fát megtudják venni.Négy éve javítok ismerősöknek kínai gépeket kényszerből, mert a szerelők nem engedik be se vinni a sokszor olyan piszkos elhanyagolt átverésszagú műhelyükbe,ahova meg én nem vinném be a márkás gépet:) Ennek ellenére a stihleket husqvarna-kat meg javarészt kínai alkatrészekből javitják.. (lásd fürészmánia 137 husqvarna felújítás 1-2)és ezt még be is mutatják:))))) Ha van bármi kérdésed kedves Butcher a diablo-bol csak simán ki vele,ha esetleg valami marhaságot írtam hát sry,ne feledd csak egy lelkes amatőr vagyok -akárcsak te:DD

Új hozzászólás Aktív témák