Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz kraftxld #2335 üzenetére

    Fundamentával még nem volt dolgom, de az OTP-s változattal igen.

    A plusz három hónap minden esetben így van, mindig is így volt, szerződéskötés előtt ezért érdemes elolvasni mindent. Ennyi idő kell ugyanis, hogy az államkincstár ténylegesen odaadja a lóvét (állami támogatást) a banknak, hogy az kiutalja neked, jogszabályban rögzített dolog, ha akarja sem adhatná ki hamarabb.

    Hiteles tulajdoni lap mindig kell, bármit intézel lakással kapcsolatban. Ezen sincs mit csodálkozni, hiszen téged is véd, hogy ne tudjon bárki bármikor teszem azt jelzálogot tenni a kis lakásodra...

    Az állami támogatás mértéke nagyságrenddel kisebb mint amit a foglalón, illetéken buknánk ha visszacsinálnánk az egészet...

    No ezt meg nem értem, ha nem kötötte volna az ember, nem lenne a plusz pénz, négy év alatt ennyit sosem kamatozott volna... A nyolcéves már más tészta, de négy éven biztonság+hozam együttesen szinte verhetetlen.

    Nem mondom, az OTP is szarakodott a kifizetéssel (csak abban a fiókban, ahol kötötték 8 éve, csak személyesen :Y ), de nem hagytam magam. Végül valami fiókvezetőt sikerült elérnem valahogy hosszas asztalcsapkodás után, így végre megkaptam a pénzem banki átutalással. (8 éves volt, nem kellett lakáscélt igazolni.) :D

    Most veszünk fel lakáshitelt, ahhoz is két Fundamenta lesz, az azért nem rossz, állam bácsi 576.000-rel megtámogatja a lakásvásárlásunkat. Ráadásul a Fundával meg szenvedhet a bank, mivel együtt kötjük a hitellel. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák