Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz kp78 #1322 üzenetére

    Sok mindenben igazad van. Viszont épp azért kérnek sokszor többhavi kauciót a tulajok, hogy legyen miből levonni, ha megrongálják a lakást, és a lakók nem hajlandóak kifizetni, újrafestetni, megjavíttatni, stb. Ha van szerződés, ez azért nem lehet olyan nehéz... Egyszer volt vitám csak tulajjal - amikor barátnál laktam, ezért kivételesen nem szerződtünk... :U
    Régóta vagyok albérletes, de én biztos véletlenül csak normális lakókkal és - gondos válogatás után persze :DDD - jó tulajokkal akadtam össze mindig, szóval szvsz a nagy átlag azért normális mindkét oldalon. És azt tapasztaltam, hogy jó lakó és jó tulaj mellett is a legtöbben nem több évre akarják kiadni a lakást, vagy a kezdeti ''igen, hosszú időre keresünk'' után mégiscsak eladják egy év múlva. Kivétel nélkül minden tulajjal kifejezetten jóban voltunk, mégis többször is csak egy-másfél évig tudtunk lakni egy helyen, mert nem találtunk igazán hosszú távra lakást kiadó embert. Végül azért sikerült, 3 évig laktunk ugyanott, befejeztük az egyetemet és elköltöztünk. Most szintén albi, de lassan vége lesz, remélem, olyan kiszolgáltatott dolog, és olyan szívesen kifestetném - de egy évre...
    Ehh, szeretnék már saját falakat... :DDD

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák