Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz DeFranco #44462 üzenetére

    Egy telefon az ügyfélszolgálatra és kiderül, alkalmas-e a lakás rá. Jó eséllyel az.
    Igen, az Ampert mindenképp össze kell hozni. Én is kérhettem volna egybe 50 A-t, de könnyebb a vezetéknek 16-tal megbirkózni.

    Egy indukciós tűzhely jellemzően így áll össze: bal oldali két főzőzóna egyik fázis, jobb oldali főzőzóna másik fázis. Ez alá még megy egy sütő, van a lakásban mosógép, mikró, vízforraló, porszívó, vasaló, és egyéb nagyfogyasztókat még nem is említettem.
    Egy főzőlak 6,5-7,5 kW között jó, de amikor keresgettem, találtam 10,5 kw-os főzőlapot is, az 40 A, két fázison. Inkább vettem drágább készüléket azon, amit az Amperbővítésen és a fogyasztáson megspórolok.

    Lehet kevesebb Amperrel is szaladgálni, de akkor a tűzhely nem adja le a maximális teljesítményét. Olyan ez, mind gyenge elemet rakni a lámpába.

    Nálunk erre lett méretezve a 3×16 A: 7,2 kW főzőlap, 3,65 kW tűzhely, 2 kW bojler, porszívó, mosógép, hűtő, mikró, kenyérpirító, melegszendvicssütő, vasaló, energiatakarékos lámpák, TV, közepes fogyasztású PC. Szóval igazából semmi extra, de elbírja, ha megy a sütő, fő a tészta és a leves, főzünk egy teát, melegít a bojler, egyikünk porszívózik, másik vasal, miközben a PC-n frissít a Windows és Páromnak szól valami vasaláskönnyítő a TV-ben.
    Korábban kurvára vigyáztunk arra, hogy amíg megy a sütő, addig például ne forraljunk vizet. :DDD

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák