Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz szaszyka #85675 üzenetére

    ..és mellette még baromi ronda is. Egy többnyire világos fürdőbe bedobni egy kb. kivasalt kamiongumi érzetet keltő büdös lapot, háttő'..

    Nekünk 4db ilyen kis gumi szerű fehér talp van alatta. Nem is ugrál sehova és kevésbé zajos is, amellett kb. nem is látszik, sokkal esztétikusabb.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz promagus00 #85680 üzenetére

    A manapság nagy átlagban 300-350.000ft-os új építésű m2 árak mellett téglából kérdés, h meg ér-e számodra 10-12M ft-ot egy "bulikecó"...

    A legolcsóbban biztosan könnyű szerkezetes megoldással jönnél ki, de az általad írt kivitelezésre biztosan nem kapsz engedélyt. 10-15cm hungarocellt 30-as falakra írnak elő, nem 15 mm-es OSB-re. Ennek ellenére nyilván könnyűszerkezetes megoldással olcsóbb lenne, mint téglából.

    Javaslom keress fel egy építészt, ha ez a projekt továbbra is megér számodra több millió ft-ot.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz philoxenia #85684 üzenetére

    Először én öntapadós ajtóütköző, átlátszó szilkon pogácsával próbálkoztam, de a 2. mosás után lerúgott magáról 2-t. :)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz aujjobba #85800 üzenetére

    Ez társasházi lakás, vagy családi ház garázsa? A kapuknál miért nem fordították be a hungarocellt? Azért illett volna a kávát is legalább 5cm-es XPS-sel körbebélelni, h ne legyen hőhíd.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Paloczi95 #85799 üzenetére

    Abszolút idefér a kérdés, sőt, az illetékeseknek tudnám javasolni, h a topikot nevezzék át, mert az itt jelenlévők közül nagyon sokan nem csak lakást újítanak, vagy építenek...

    Egyébként most vagyok én is ebben a cipőben, annyi különbséggel, h én komplex átépítésben vagyok. :(
    A garázs jelenleg így áll:

    Sok dolog nem egyértelmű számomra is.

    Ha van egy fix nyílásod, ami jelen esetben 2300 x 2000 mm, akkor miért akarsz 2500 x 2125-ös kaput szereltetni?
    Azt jó ha tudod, h egy nyílást nem olyan egyszerű csak úgy bővíteni. Magasságügyileg biztosan kizárt, de oldal irányba is meg kell győződni róla, h a jelenleg mivel oldották meg az áthidalást. Ha jól látom a fotókat, öntött beton áthidalás van.. azért egy statikust én megkérdeznék, mielőtt elvésel 10-10cm-t a széleiből. Sőt, a szekcionált kapuk nem is baj, ha minden irányba belülről kicsit túl lógnak.

    Folyamat:

    - statikussal történt egyeztetés után a nyílás bővítése, amennyiben tényleg szükség van rá (nem fér be az autó pl.), és ha az épület szerkezete ezt lehetővé teszi.
    - kiépíteni a villanyhálózatot, kapcsolókat, konnektorokat, kiállásokat. A legesztétikusabb minden kábelt gégecsövekben behoronymarni a falakba. Nyilván meg lehet oldani falon kívüli kábelvezetéssel is, de szerintem az nem túl szép, de ez egyéni igényküszöb kérdése.
    A leendő kapu gyártója cm-re pontosan megmondja, h a motorjuknál a födémen hány cm-re kell a kiállást megoldani.
    - kőművest hívni, aki bepucolja falsíkokat. (fűtés gondolom nem lesz benne, az-az hungarocellezni kívülről nem akarod, így a nyílás maradhat ebben a hőszigeteletlen formában).
    - festés, glettelés
    - ha szeretnéd, burkolat elkészítés (járólap, csiszolt beton, műgyanta, stb.)
    - kapu beszerelése

    Gondolom szekcionált garázskapuban gondolkodnál. Annyi szerencséd van, h a jelenlegi nyíló vaskapu a falsíkod külsején van. Ha nem lesz oldal irányba bővítve, akkor az a kapu sokáig bentmaradhat, ugyanis a szekcionált kapukat minden esetben falbelsőre szereleik.

    Ha ragaszkodsz az oldal irányú bővítéshez, akkor viszont meg kell oldanod addig a garázsban tárolt értékek ideiglenes elhelyezését. Figyelembe kell venni a pár napos kötési időket is... a fenti sorrendet sajna felcserélni nem nagyon lehet.
    Max részleteire bontani.. pl. bemaratod a villanyt a kapunyílés falsíkján, ahonnan továbbállnak az oldalsó falakra, levakoltatod külön ezt a síkot, beépítteted a kaput, majd innen fojtatódik újra a villany továbbhúzása, további vakolás. Anyagilag nem biztos h jobban jössz ki, ha ennyire széttöröd a folyamatokat és minden szakembernek többször vissza kell rohannia.

    aujjobba

    Értem, az úgy már korrekt. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz mokus1 #85818 üzenetére

    Fuga típus válogatja.

    Jellemzően fugázás után a burkolók át szokták nedves ronggyal és szárazzal törölni az egészet.
    Az a minimélis fugapor ami ezután marad és megszilárdul, egy újabb nedves - száraz áttörléssel az esetek jó részében le szokott jönni.
    Nálam is hasonló volt a szitu, a Murexin fugapor lejött több hét után is a csempéről. Ahol meg 1-1 darabka maradt, azt körömmel le lehetett vakarni.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz TeeJay #85831 üzenetére

    Nekem is onnan vannak az ajtók és nem sokat kellett győzködniük, több fb csoportban is kérdeztem és utánaolvastam, tartósságot tekintve mindenki a CPL ajtókat mondta. Konkrétan a fickó elkérte a kulcsom, és végighúzta a kiállított darabon oda vissza vagy 5x. Tényleg nem hagyott semmiféle nyomot. Erős az a bevonat.

    Silver tölgy verziót válaszottuk: 01, 02

    De h fokozzam még az árat, az automata küszöböt mindenképpen kérd bele, ha erre esik a választásod. Tavaly vásároltam az ajtókat, de az nagyon jó megoldás, ugyanis becsukáskor magától leereszti a küszöböt, így nincs huzat, fény ki / be csapódás éjszaka, ha az ajtó valamelyik felé ég a lámpa.

    Szóval, szerintem megéri a felárat, de nyilván egyéni döntés, h rászánod-e.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz DonThomasino #85870 üzenetére

    Nekem a Jola-ból van és Kaindl. Azt mondják ez minőségi, jó márka.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz emre #85891 üzenetére

    Igen, pontosan így működik.
    Ezért fizettem meg én is a Vaillant Exlusive felárát, 4 kW környékére lekúszik, igaz a max teljesítménye 24 kW, viszont én nettó kb. 210 m2-re terveztem, főépületi 12 cm grafitos és melléképületi 8 cm grafitos mellett.

    Amit még fontos megemlíteni a Vaillant beüzemelőm szerint is, h kazánok esetben célszerű a komplett vezérlést az adott kazángyártótól megvenni. Ugyanis, nagyon sokan beleesnek abba a cipőbe mostani, kondenzációs kazánoknál, h idegen termosztátot kap, így ott is csak egy on off jelközlés megy, míg pl. a Vaillant esetében a központi egységem kommunikál a kazánnal, és nem ki - be kapcsolgatja.
    Az első tapasztalataim baromi jók.

    Aztán kérdés h én is felültem-e a marketingnek, de hát a szerelők szerint is érdemes minél szélesebb modulációs tartománnyal bíró és minél kisebb minimum értékkel bíró kazánt venni, bízom benne h az idő igazolja őket is és tartós lesz, emellett takarékos. :)

    Morris

    Fu, azt lehet túlszámolta a fűtésszerelő, nettó 90 m2 mellett 10cm hőszigeteléssel tuti elég lett volna kisebb is.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Morris #85897 üzenetére

    A kazán gyártójánál kutakodj. Biztosan létezik márkaazonos, okosabb termosztát, ami tudja az általad említett temperált működést.
    Választásnál ez nekem is fontos érv volt. Ahogy felfűti a kívánt hőmérsékletre a házat, szinte alig van hangja a kazánnak, kb. mintha állna. Csak szinten tart.
    Nálunk a közös terek (nappali, étkező, könyha, folyosók) 21,5 fokra vannak állítva, 7:00-22:00-ig, 22:00-től 7:00-ig pedig 20-ra.
    A plusz 5-6 fok körüli kinti hőmérséklet mellett meglepő h a hőszigetelés mennyire számít, mert gyakorlatilag reggelre jellemzően 0,5 fokot esik a benti hőmérséklet, az-az egész éjjel nem kell a kazánnak szinten tartania sem, mert nem esik 20 fok környékére.

    Amit még több helyen olvastam, h ha tudja a kazánod, érdemes ellátni egy külső hőmérővel, ugyanis hirtelen külső hőmérsékletesésnél sokkal előbb tud reagálni (még azelőtt h hirtelen elkezdene hűlni a ház), így szintúgy takarékosabban tudja a kívánt hőmérsékletértéket tartani.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz fero02 #85901 üzenetére

    Valaki gyors volt, a postom után pár órával már ez volt a cím. Így azért helytállóbb.

    Morris

    Mármint a kazánból kikötve? Vagy csak független külső hőmérőt használsz?

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Ace Ventura #85909 üzenetére

    Az én szerelőm a Baxi kazánokat istenítette még, esetleg index forumon kérdezz még rá, ott van pár szaki, közelebbi tapasztalatokat kapsz a kazán márkákról / típusokrül.

    intensa_man

    Brutálisan nagy fogyasztás, ha kiszámolod a kb. br. 100ft-os m3-enkénti árral az eddig 54.000ft, ha tényleg nem olvastátok el. :(
    Szakmailag nekem nincs közöm a fűtésszereléshez, csak mint aktív hobbísta próbáltam utánaolvasni, mielőtt a sajátom elkészült. De számomra mindenképpen úgy logikus h a felfűtött vízet keringesse még a kazán lekapcsolása után, mert így az egész vezeték nálózat is gyakorlatilag visszahül / felemelegszik, így pedig még gazdaságtalanabb az egész működése.
    Ablakokat tömjétek addig körbe, vagy ha esetleg belefér és a padlástér nincs használatban, szigeteljétek le a födémet (15cm táblás kőzet / üveggyapot minimum, de inkább fölötte)

    Morris

    Akkor valszeg az egész külső hőmérő nem jól volt társítva a rendszerbe, vagy ahogy fentebb beszéltük, a kevésbé okos termosztát nem tudta értelmezni a rendszert.
    Egy jobb termosztátba több jelleggörbe alapján lehet optimalizálni a fűtést, a külső hőmérő pont csak plusz információ a kazán számára, megfelelő vezérléssel ez együtt jól kell működjön.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz intensa_man #85918 üzenetére

    Gyapot alapú hőszigetelés mehet a vályogházak falára is, az nem rakja dunsztba.. azt semmiképp ne csináld, pláne ha azonos szinten fűtött terek falairól beszélünk, h a téglát leszigeteled, a vályogot pedig nem. Iszonyú hőhidat csinálsz, és pár éven belül amellett h szintúgy gazdaságtalan lesz az egész fűtés, folyamatos páralecsapódás (és vele penész) fog keletkzni a vályog szakaszokon.
    Megfelelő táblás gyapottal szépen be lehet burkolni azt is, a tégal falazatra kerülő hungarocellel pedig össze kell dolgozni, a végeredményben nem lesz különbség.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz intensa_man #85922 üzenetére

    A politszitirol mennyezetlap inkább díszítőfunkciót lát el, 1 cm vastagságban a plafonra tenni ilyen tekintetben értelmetlen kiadás.
    A manapság ideális födémszigetelések kb 25-30 cm gyapotot takarnak. Azért is írtam, h 15cm alatt nem nagyon érdemes gondolkodni.

    Amellett ha belső szigetelésben gondolkodsz (nem szerencsés egyébként, hőszigetelni mindig kívülről illik, h a falak, födém megfelelően át tudjon melegedni és ne keletkezzen a szigetelés mögött harmatpont és penész) , meg kell oldani először a párazárást fölfelé. Pl. ha később gipszkarton álmennyezetet szeretnél, az itt használatos hőtükrös párazárófólia is segíthet valamennyit (és úgy már mehet belülre is, közé a gyapot), de szigeteleni akkor is a padlástér felől lenne jelen helyzetben ideálisabb.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Ace Ventura #85927 üzenetére

    Mennyezetig nem túl divatos mostanság csempézni fürdőt, persze egyéni ízlés kérdése.

    Az enyém 2m-ig van (egészen pontosan 202 cm, nyilván függ attól h milyen méretű lapokat / díszítőelemet választasz).
    De sok helyen láttam már manapság olyan megoldást is, h csak a kádnál, zuhanyzónál csempézik 2m-ig, a többi helyen szemre kb. 1,4-1,5m lehetett.
    Nekem mondjuk nem tetszett, meg persze attól is függ, h milyen stílusban szeretnéd megcsinálni.. pinterest ilyen téren frankó, sok enteriőr fotót találsz, azokból is ki lehet indulni, arányaiban viszonyítani meg úgyis tudod a méreteket egymáshoz fotó alapján.

    Ami fontos lehet, h a fürdőszobaajtónál mérlegeld a csempézés vonalát. El kell dönteni, h a csempe közé ülteteted be az ajtót, vagy rá a cssempére. Utóbbi esetben 1:1-ben takarja a vágott sorokat az ajtótok profilja, viszont mivel a beltéri ajtók kávája jellemzően 210-215 cm magas, így keletkezik egy csempevastagságnyi rés mögötte, amit a festővel utána fel kell töltetni festhető szilóval és le kell festnie falszínűre.
    Előbbi esetben pedig a vágott soroknál és az ajtótok között ki kell szilózni végig, cserébe az ajtótok végig felül a falra.

    Met, hm, erről még nem is hallottam. Mentem ezt a fóliát én is, ráadásul a páralecsapódást is promózza vele, amivel küzdök én is.. és idén szellőztető már biztos nem lesz. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Ace Ventura #85932 üzenetére

    Rajzold meg sketchup-ban, én a teljes házat, elemeket abban rajzoltam meg, mit h szeretnénk.. iszonyú egyszerű az egész progi.

    Hasonló egyébként a Zalakerámia Lana család is, annyi, h az 20 x 60-as, vízszintes lapok, mi abból csináltattuk.

    Ha maradsz ennél és ilyen stílusban szeretnéd, akkor egyszerű, a díszsort körbe 1 sorral lentebb rakatod és fölé csak 1 sor krém szín megy. Vagy, a krém színt nem állón rakatod, hanem vízszintesen. :)

    Met,

    Köszi, az egészt korrekt, szinte ugyanennyi keletkezik most nálam is.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz RohamDroid #85966 üzenetére

    5-6 cm-ben már elég.
    ..én tuti betonoznék, és amit lehet kibontanék, majd szépen teletömni amilyen vastagosan csak lehet EPS 100-zal.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz föccer #85986 üzenetére

    A kérdésem, h a padláson, a födémre miért páraáteresztő fóliát rakjon le?

    Azt megértem, h a vegyes falazatot, pláne a vályogot nem szabad hungarocellel leszigetelni, de a fa födémnek ehhez mi köze van? A páraáteresztő képessége a vályogfalnak a padlástér felől fektetett párazárófólia miatt semmilyen mértékben nem fog változni.

    Ha a padlástér felől nem párazárófóliát rak le, akkor a házban keletkező párától idővel a gyapot össze fog esni, és dobhajta ki.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz intensa_man #85972 üzenetére

    A táblás kőzetgyapotra szavazok, és alá a párazáró fóliára. Ha telente meg szokta hordani hóval a padlást, akkor a gyapotréteg tetejére páraáteresztő fóliát érdemes fektetni még.

    Nézd meg az árakat, ha ki tudod hozni úgy ugyanannyiból, és belefér a teljes költségvetésbe, érdemes két rétegben megvenni és átfedéssel lerakni. Mondjuk 2 x 10 cm-t. Vagy, 1 x 5 és 1 x 10.

    Ahhoz h később járható legyen, érdemes minden gyapottábla sarkára gyártani pl. OSB lapból ilyen kereszteket:

    Erre később pallót, OSB táblát, bármi tudsz fektetni és úgy lehet járni rajta, h nem nyomod össze a gyapotot.

    Hőhíd biztosan keletkezik, ha bizonyos helységekre nem fektetsz gyapotot, célszerű lenne az egészet egyben megcsinálni.

    Egyébként a gerendák közé befúvós módszer sem rossz, a kapcsán annyit olvastam, h idővel ott a fa gerenda is hőhidat képezhet.. nyilván jobb, mint egy betongerenda, de ha az ember kifújatja, egy egybefüggő záróréteget én akkor is raknék még puszba az egészre, úgy a tuti.

    DoItYourself

    Magamnak én így csináltam, véleményem szerint ez a legtisztességesebb megoldás.

    20-30m3? Egy átlagban 55-60 m2-es panelnál? :D Azért ne túlozz, az max 7 m3. Persze nem kicsi meló, az egyértelmű h a másik variáció egyszerűbb.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz föccer #85989 üzenetére

    Továbbra sem tudok ezzel a gondolattal azonosulni, lásd kunberci által beillesztett bejegyzést is.
    Ha nem zárod le a párát akár a lakórész felől a födémen, akár közvetlenül a padlástéren, a pára le fog csapódni a gyapoton! Sőt, mivel jelent esetben fa födém van, a leges legbiztonságosabb a lakótér felől volna párazárni a mennyezetet, h esetlegesen a fa födémen, gerendázaton se csapódjon le.
    Pár ezer ft-ért már van páramentesítő, amivel beállítható az ideális páratartalom, s persze jó ha van egy konyhai elszívó és telente pl. érdemes erősebb kicentrifugázni a ruhákat, ha nincs mód külön helységben teregetni..

    Lehet h ideiglenes megoldás címen indult a postja, de amiről most beszélünk (komplett padlástér hőszigetelés), az már nem ideiglenes megoldás.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Flowtation #86016 üzenetére

    Nem egészen értem, de akkor valószínű rossz a csőtermosztát.
    A vegyes kazán közvetlen előrmenőjén kb másodpercek alatt éri el a kazánvíz hőmérsékletét, szerintem azon a fél méteren szakaszon tök mind1 hova rakod. De, az h a csőtermosztát 30 fokra van állítva, és akkor indul el, ha a kazánban már 70 fokos a víz, hát az elég furcsa.
    A régi fűtésünknél ugyanilyen Viadrus kazán volt, annyi h az 6 tagos volt, de 60 fok körüli előremenőre volt állítva a csőtermosztát mindig, a kazán órája szerint alig pár fok eltérés volt csupán.

    Egyébként sajnos a direkt vegyesfűtésnek pontosan ez a nagy hátránya.. h puffer nélkül gazdaságtalan és kevésbé komfortos, noh meg szabályozható.
    Viszont a meglévő vegyespufferesítése, közel 2M ft.. noh tavaly év végén itt mondtam, h befejeztük. Nem éri meg fával fűteni manapság, ekkora plusz kiadás mellett meg pláne és akkor még nem beszélve arról, h az ember megveszi a fát, behozatja, ledaruzzák, felemeli, összevágja, megint felemeli, talicskára teszi, betolja, lerakja, majd a kazánra megint felemeli és ráteszi. 4x fogod, mire kazánra kerül, és akkor hol van a vágással töltött idő, munka, a lánc, a benzin, az olaj amit fűrész megeszik, aztán kelhetsz hajnalba h befűts, meg még éjjel tenni rá h ne hűljön le reggelre a ház.. folyton füstszagú a ruhád, hamuzás, áh..
    Index forumon van vegyeskazán topik, annó nekem azt írták többen is, h még akkor is olcsóbban jövök ki, ha van erdőm (de nincs), eladom a fát és gázzal fűtök, mintsem megveszem és a fenti procedúrát végigjárva fűtök.

    Noh meg azt a 2M-t inkább jövőre napelembe rakom.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz DoItYourself #85994 üzenetére

    Nem, de egy panel ritkán nagyobb ekkora alapterületnél, de majd jön és beszámol róla. :)

    De egyszerű matek, ha 15cm magasak a gerendák, akkor 55 m2-nál 8,25 m3, és ebből lejön a gerendák térfogata..
    20-30 m3 családi házaknál szokott kijönni aljaztcserekor..

    föccer

    Oda kell rá egy kicsit figyelni télen. Teregetés, főzés, szellőztetés.. ha nincsventil, fürdőbe és konyhába 1-1 elszívót kivezetni.. igen, ez mind ok okozat és költség, de idővel közel tökéletessé és gazdaságossá tehető egy vályogház is. Emellett egy áltagos páratartalom mérővel folyton ellenőrízhető és az is biztos h megfelelő hőszigetelés mellett napi szellőztetetéssel nem kerül többe "újra" felfűteni a levegőt, mint ha szigetelen házba havi 60-70.000ft-ot fizet gázra...
    A falak addigra átmelegszenek, a belső tér pedig pikk pakk újramelegszik.

    Ace Ventura

    Nem olcsók a gyári kémények, viszont írasd le vele, h miből áll az ő árajánlata. Egyszerű példa, Vaillant-ból pl 2db 45 fokos fordító 14k.. majdnem eldobtam én is az agyam, aztán kb 2 szar dupla falú műanyag elem az egész. De ha csak nem tizenmétert kell kivezetni, akkor a 150-et sokallom.

    Pontos listám, csak h legyen viszonyítási alapod:
    (Az árak br. árak)

    303918 1 db 10 028ft
    Vaillant 60/100 mm-es ellenőrzőidom, alu/pps

    303903 2 db 16 952ft
    Vaillant 60/100 mm-es koncentrikus hosszabbító cső, 1000mm, alu/pps

    303911 2db (1 csomag) 13 490ft
    Vaillant 60/100 mm-es Koncentrikus 45 könyökidom, alu/pps

    20220656 1 db 19 340ft
    Vaillant 60/100 mm-es Függőleges tetőátvezető rendszerhez, alu/pps

    303980 1 db 12 774ft
    Vaillant univerzális magastető gallér

    Kb. 73k és ez egy relatív alacsony tető, kevés idommal és csővel megoldották a kivezetést.

    A lényeg, ha megvan a pontos db szám (hány méter egyenes cső, fordító, tetőkivezető, végelem, stb.), nézz körbe a neten te is. Spec. én megbeszéltem a fűtésszerelőmmel annó minent, h írja össze mi kell, és beszerzem.

    megatherm.hu
    kazanwebaruhaz.hu
    ventil.hu

    Kb. ezeket találtam a legkedvezőbb árú webshop-oknak.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Ace Ventura #85998 üzenetére

    Jah és azt el is felejtettem, h ha ez a márka engedélyi az univerzális kémény, akkor nyilván abból építtsed meg, az pedig a gyári kémények ára alatt van minden esetben!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Flowtation #86035 üzenetére

    Igen, a legtöbbet fűtésköltségen spórolni egyértelműen a ház hőszigetelési tényezőit javítva lehet, ami persze manapság egy vagyon, de ha van rá lehetőség, egy felújítást mindig ezekkel érdemes kezdeni.

    Csőtermosztátra? Ketten is írtuk h a jelenlegi szinte biztosan hibás! Kukázd ki, mielőtt tényleg bajt csinál...
    Az a baj, h puffer nélkül azt a fajta szabályozást, amit te most elképzelsz, nem tudod megvalósítani. Ezért is írod, h gáznál más a hőérzet, mint direktbe kötött vegyeskazánnál. Persze, mert a vegyeskazánnal belenyomod a 65-70 fokos vizet a radiátorokba és csinálsz hirtelen 25-26 fokot, míg a mai gázkazánok pontosan azt csinálják, amit te szeretnél. Kis hőigény esetén a kívánt hőmérsékletű vizet tolja bele, és a maximumuk is jellemzően 50-55 fokra van korlátozva. Sőt, okosabb termosztátokkal, külső hőrézeklőkkel különböző jelleggörbék alapján szabályozza a fűtésed, amitől nyilván az egész sokkal kifinomultabb, személyre szabhatóbb, kevésbé érezhető hőváltozásokat eredményez..

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz macilaci78 #86091 üzenetére

    ..és ez mennyi idő alatt jelentkezik?

    Nálam több, mint egy éve került fel falra egy szakaszon a normál 12,5-es gipszkarton, Ceresit CM16-tal és a biztonság kedvéért 2 nap múlva a pogácsák helyén be is lett dűbelezve. Fehéres árnyalatúra van festve az egész. Semmiféle vízátütés nem keletkezett rajta...

    Morris

    Ahogy itt írtam, nálam csemperagasztóval ment fel, dűbellel erősítev és nem eredetileg suszter szakember csinálta. :) Ő javasolta ezt a megoldást, Ausztriában évtizedek óta így rakják ők is.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz runner 125 #86099 üzenetére

    Hopp, bocsi, nem akarok blogolni, de kicsúsztam már.

    Most nézem, gipsz falburkolat, én gipszkartonról írtam. A falburkolattal nincs tapasztalatom, de szerintem kicsi az esély h a glettvassal meghúzott csemperagasztó megszínezné. A mai baromi erős ragasztók szinte pár óra alatt kikeményednek, és a vizet ugyanúgy elszívja a fal is.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz macilaci78 #86102 üzenetére

    86100-ban már eszméltem, azért is írtam h hirtelen sima kartonra gondoltam.

    Morris

    A falburkoaltoknak azért van tömegük., és pl mérlegeld azt is, h mennyire egyenes a fal (ha jól emlékszem a beltéri ajtónál volt nálad valami hasonló okból gixer), mert ragasztóhabbal nem tudod "beállítani" a követ. Ha van benne hullám, vagy hiba, akkor kb 1:1-be olyan lesz a falburkolatod is.

    A CM16 egy baromi jó ragasztó, kb. kategóriájában a legjobb. Vegyél egy zsákkal, és rakj fel 1db-ot alulra, majd várj 3 napot. Ha nem színezte meg, akkor én tuti ezzel rakatnám fel.

    mod.

    Google képtalálat első oldal:

    ..és ez kültér.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Morris #86290 üzenetére

    Frankó lett!

    A TV-nek ugye falaztatok be PVC csövet az áram kábelnek, HDMI, esetleges LAN kábelnek?

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Flowtation #86694 üzenetére

    Vegyél egérmérget, kapható zacskós verzió is, berakod a párány tetejére (a résbe) és látod h evett-e belőle. Pár napig hagyd kint, míg megszűnik a mozgás. Tudomásom szerint a mérgek jó része kiszárítja az egeret, pont azért nincs jelentősége a te szempontból h hol múlik el.. kint, vagy bent, a lényeg h nem lesz szaga.

    Sajnos a rés utólagos esztétikus lezárása már problémásabb ügy.. legfőképp ha új redőnyrők beszélünk, őket hívnám vissza és kérném számon, h miért nem lett pontosan felmérve és legyártva a redőny.
    Az a baj, h bármivel töltöd ki a rést, a redőnytok fölött nyilván el fog ütni a vakolattól.

    Talán a legegyszerűbb megoldás ha a redőnyös számonkérése nem játszik, h ragasztóhabbal kinyomod, de mindenképpen úgy, h a redőnytok tetejére teljes terjedelmében kerüljön valamilyen fólia, azért h a ragasztóhab ne kössön a redőnytokhoz, ha idővel szerelni kell (zsinórcsere, stb.).
    Ha megkötött, a maradékot levágod ( biztonság kedvéért habozás előtt a rés körül érdemes lemaszkolni mindent!) a résnyi habot pedig ablakosoknál kapható, műanyag fehér szegőléccel lezárod (mondjuk UV álló szilóval felnyomod rá):

    Ha ezen a falon csak ez az 1 ablak van, nem lesz feltűnő.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Tarill #86762 üzenetére

    Ahogy írták már páran, konyhapult mögé teljesen felesleges folyékony fóliát felkenni.., azt jellemzően épített zuhanyzók kivételével máshova nem nagyon kennek.
    Eleve sokan nem is csempét, hanem pl. üveget, plexit alkalmaznak konyhapultok mögé.

    De ha pl. épített zuhanyzónál keni ki valaki, azt a vakolt falra közvetlenül kell rákenni. Nem kell tapadóhíd sem a vakolsára, sem a megszáradt fóliára. Minőségi ragasztóval tökéletesen rátapad a csempe.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Hi,

    Srácok, Föccer, beton dilatációval kapcsolatban kellene egy kis segítség.

    A garázs végső rétegét jövő tavasszal betonozzuk, korábban kérdeztem már ezzel kapcsolatban, akkor másképp volt a folyóka terve.
    Most annyiban változott, h nem a garázskapun belülre, azokkal párhuzamosan kb 20cm-re helyezném el őket, hanem a közvetlenül a tér közepére, a teljes szélességből elhagyva 1-1 métert:

    Sajnos azért kell így csinálni, mert ha a garázskapukon belül teszem, a garázs belső pontjából számolva, a méterenkétni 1 cm-es lejtéssel a tervezett 7-8 cm betonvastagság teljesen elfogyna 0-ba.

    Így viszont a kapuknál lévő szint, azonos lesz a szemközti falsík melletti szinttel (ez azért is fontos, mert a garázs hátsó falánál van az átjáró a házba, aminek szintúgy adott a szintje, így az sem megoldás, h akkor 7-8 cm-rel magasabbról indítom a beton szintet, h a kapuk elejénél is megmaradjon ez a 7-8 cm-es minimum vastagság).

    Szóval, a kérdés csupán annyi volna, hogy ha a folyóka vonalánál azt a berajzolt 1-1 méter dilatáljuk, akkor a két 3 x 9 méteres betonrészt már nem szükséges dilatálni a 9 méter felénél? 7-8 cm vastag, 8-as hálóval vasalt betonról beszélnénk.

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz föccer #86782 üzenetére

    Köszi szépen! Ok, lesz a sarkoknál 45°-ba rakott háló.

    A folyókából ezt a típust néztem. Ha azt nézzük, h 5,5 cm vastag, a tervezett betonréteg pedig 7-8 cm, akkor kijelenthető, h persze, ezen a ponton gyengítve van a betonréteg, hisz a folyóka alatt jó ha lesz 2-3 cm beton.

    Apropó, arról világosíts fel légyszi, h a dilatációs csíkot tényleg utólag kell belevágni? Ha igen, mikor, a kész beton másnapján, amikor már járható?
    Illetve ha jelen esetben beszélünk egy 7-8 cm vastagságról, aminek hellyel közzel a felében van a háló, akkor milyen mélyre kell bevágni a dilatációt? Gondolom a vasréteget már nem kéne átvágni, igaz? Tehát ha egy 3,5 cm körüli mélység be van vágva nagy flex-szel, az már elegendő?

    Akkor nem kockáztatom meg a 9 méter fölötti távot, inkább megdilatáltatom a két kapu közti oszlop felénél is a hátsó falig..

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz M43g #86947 üzenetére

    Tavaly amikor a szintúgy CPL ajtókat rendeltem a Jola-tól, onnan vásároltam a kilincseket is. Elég sok ki volt nekik állítva, miénk ez a típus.
    (Google-ban kerestem rá a nevére, de ahogy látom itt is sok kilincs van.)

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Hi,

    Létezik-e olyasfajta "polír", ápolószer, bármi, amit laminált parketta enyhe karcolásainak eltüntetésére lehet alkalmazni?

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz föccer #86971 üzenetére

    Elég aktív itt, megvárom míg befut, de köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz macilaci78 #86988 üzenetére

    Köszi! Most lámpafénynél vettem észre, a dekor szerintem nem sérült, csak a felső lakkszerű "védőbevonat". Eleve szürke felület és eléggé struktúrált, tehát nem teljesen sík, hanem az erezeteknek van mélysége / magassága.

    A mákra okés, de mégis h keressek rá? Mert pl. az első márkából itt is csak tisztító és ápolószer látok.

    Felületjavító, vagy karceltávolítót, vagy bármi erre utaló "technikát" (polírkorong vagy nemtom') nem látok.

    Köszi.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz hódmaci #87067 üzenetére

    25-30 cm javasolt összesen.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Nerazim #87204 üzenetére

    Gumiám az jó ha mindig van otthon. Nálam olyan alap cucc, mint a WD40 és a szigszalag.

    Létezik egyébként valóban helytakarékos szifon, én minden mosdószekrény alá olyat rakattam, pontosan azért, h minél jobban kihasználható legyen a konyhai mosogató, fürdőszobai mosdók alatt a hely.
    3-4.000ft-ért nagyon jó minőségűt kapni már, amiben minden elem túlméretezett. Egy egyszerű (vas)fűrésszel te is méretre tudod építeni otthon.

    Orlin

    Egy kevésbé komplex, egyszerű tégaltest alakú bútorelemet szerintem a legbénább asztalos is össze tud rakni neked.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz pjen #87333 üzenetére

    A penész a falakon max akkor jön ha hőhidas az építés... az-az harmatpont alatti a többi felülethez képest az adott sarok, lábazat... máskülönben minden átmelegszik és tartja a meleget megfelelően, az-az a pára lecsapódik a nyílászárok üvegein.

    2 éve tart a családi ház átépítésem / felújításom, az egész hőszigetelést úgy csináltuk meg, h a legkisebb esély legyen hőhídra. Ablakok kávájába végig 6 cm vastag XPS (lakórésznél a kő párkány alatt 10), a lábazat tövénél az egész háznál körbe leástam 25 cm-re mélyre, és lelógattuk a 8 cm-es XPS-t, fém indítóprofilt nem használtunk a 12cm-es grafitos homlokzati hőszigetelésnél, hanem rá lett ültetve az XPS-re, illetve mivel tetőcsere is volt, az új tető párkányzat kialakítása úgy került megépítésre, hogy a talpszelemen mellett elfért 20cm táblás kőzetgyapot, (ez által szintúgy összehozható a födémszigeteléssel), amihez teljes magasságában fellógatásra került a homlokzati szigetelés.
    Így a kényes pontok, felső sarkok is 100%-osan hőszigeteltek, szerencsére nulla penész van, sőt, végigmértem infrás hőmérővel belülről a ház összes pontját, 1-1,2 °C-os eltérések voltak kizárólag, az is csak a szomszéd felőli, északi falon. Tulajdonképpen minden fal a termosztáton belőtt 21 °C-ot mutatta.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz pjen #87339 üzenetére

    Mondom, ha tényleg normálisan megvan csinálva (aljzat, lábazat, homlokzat, födém hőszig. + ablakkávák), akkor nem lesz . Nyilván ebbe beletartozik már a tervezés fázisa is.. h külső falra nem célszerű pont emiatt szekrényt tervezni, hiszen ott valóban kevésbé tudna átmelegedni a fal.

    Októberben volt nálam a gázátvétel, az itteni szakik (fűtésszerelőm, kőművesem) javaslata alapján úgy csináltuk meg a gázbevezetés, h a gázcsővel (ami nyilván az órától végig földben megy) közvetlenül a falazat tövében lett kiállva, így az a 3 méter cső ami a ház falán megy fel a benti födém alatti betörési pontig teljes egészében hozzá lett huzatva a falhoz.
    Ekkor már nekiálltak a hungarocellezésnek, az eleve kötelezően szigetelésbe húzott rézcsőnél kihagyták a hugnarocellt. Jött az átvevő, megmutogattam neki a fotókat, h le lett ásva 80 cm mélyre és ott megy földben a gáz, ránézett a csőre, mondta h oké csak legyen rajta 1 szellőzés, kitöltöttük a papírokat, elment, aztán még aznap telibehungarocellozták az egészet, majd a lábazatnál homlokzat csatlakozásánál, ahol a homlokzati hungarocell kintebb áll 4 cm-t, be lett nyomva egy szeg h csináljon némi üreget, majd bekerült egy vékony szellőző, ami csak akkor látszik ha aláfekszik az ember.

    Emellett a nálam a csőnek is 2x akkora lyukat fúrat, amit körbe lett habozva.

    Jah és még egy trükk a felső élek hőszigeteléséhez. Ha valaki most tart a házának a dobozolásánál és nem 40-50 cm + -os lesz a doboz szélessége, szintúgy közös ötlet alapján nekem a komplett dobozlás tömör hungarocellből készült el, a már meglévő 12 -re ment a 25cm kiugrás. 15-ös és 10-es bálákat vettem, majd ebből vágták össze az egészet és ragasztották fel (biztonság kedvéért pár 30-as műanyag szeg bele lett nyomkodva).
    Kiszámoltam, árban kb. ugyanott voltam, mintha kapot volna L alakban colos deszkát majd rá a 2 cm XPS-t körbe. Így legalább tömör az egész, nem futkozik benne egér, nem vetemedik meg alatta a deszka, s repeszti össze a végleges dobozt, de nyilván a legnagyobb előnye, h a kényes felső sarokpont körbe még jobban szigetelt.

    LanyUs

    A kazánom központi beltéri egysége mutatja folyamatosan, jelen pillanatban 56%.
    Persze hozzátartozik, h figyelünk a friss levegőre, konyhában is nagy teljesítményű elszívó dolgozik, illetve a fürdőszobában egy 150-es, hővisszanyerős, mozgás és páraérzékelős szellőztető dolgozik, ami most per pill 60%-ra van álítva.
    Ennek ellenére az ablakokon azért néha megjelenik 2-3 cm vastagon a lecsapódás.. de szerencsére a falakon sehol.

    pjen, 87345

    Elhiszem, persze, a miénk meg '72-es építésű.. tömör kistégla, 40-es falak, ami hőtechnikailag kb. a legszarabb.. igaz nincs erős tél, és egyelőre még közvetlenül hozzáépült melléképület rész nincs kész, nem lakott, nem fűtött (csak a kazánház csövei fűtik, de így is 14 fok van benne, pedig nettó 110m 2) , de a havi gázfogyasztásunk nettó 96 m2-re 140 m3, úgy h a födémet még nem szigeteltem le. Állandó 21 fok, 22:00-6:00-ig 20.
    90-es években már bőven lyukacsos téglából építkeztek, ami hőtechnikailag mérföldekkel jobb..

    Mert egyszerűen szarul hőszigetelnek.. millió cikket találni erről a neten, ahol utólag mentek hőkamerázni h miért van penész hőszigetelt falon... Pl. a pogácsás nikacell ragasztás egyik hátránya amellett h a tábla idővel ilyen esetben sokkal könnyebben tud deformálódni, h a levegő alatta egyszerűen át tud cirkulálni..
    Pláne ha még a teteje sehogy nincs összehozva a födémhőszigeteléssel, akkor kidobott pénz az egész, mert a hideg levegő alá fog menni. Még rosszabb h csak a falra kerül hőszig.. lábazatra nem.
    Nem állítom azt, h a bentlakókon nem múlik a páratartalom mértéke, némi odafigyeléssel nagyon jól lehet szabályozni, de ha egy régi, vagy akár új házat tényleg a nagykönyv szerint csomagolnak be (szó szerint), és megfelelő a belső terek tervezése is (nincs főfalnál nagy bútor) iszonyú kicsi az esélye, h bármelyik falrész hőmérséklete harmatpont alá süllyedne.. Hisz ez az egész hőszigetelés lényege. Melegedjenek át a falak, és a hőszigetelés által minél nagyobb mértékben tartsák bent a meleget. Ha nem szökik el kívül a hibás hőszigetelésnél a meleg, egyszerűen nem lesz akkor hőkülönbség, h lecsapódjon a pára.

    Klímacsövek nálam a padláson mennek végig, minden szobában az ajtó fölé bevésettem őket, ott törték át a fa födémet, s a terveim szerint majd erre megy rá a 30 cm gyapot. Alatta elférnek. A kültéri egységre pedig a szomszéd felől a hungarocell doboz tövében csatlakozik rá. Ott sem penészes semmi.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Jaded #87354 üzenetére

    Kösz! :)
    Nagyon sok melóm benne van már személy szerint nekem is, napi 10-11 óra munka mellett. A tróger munka részét amihez nem kell rutin (bontások, segédmunkák, betonkeverés, stb.) mindent egyedül csináltam meg gyakorlatialag a hétvégék jó részét telibe rááldozva és nyáron a hétköznapokat, 5 után.

    Tulajdonképpen csak a falak maradtak, illetve nyilván belül is volt átalakítás falakat illetően.
    Épült egy 24 m2-es terasz, komplex aljzatcsere történt, 30cm mélyen szedtem ki 220 m2-en, GV45 lemezzel végig, lépésálló hőszigeteléssel. Új komplett fűtés (padló + radiátoros kör padlóval vegyítve) kazán, fűtéscsöveket eltüntettük az aljzatba, új vízvezeték mindenhol. Végig gipszkarton álmennyezet, új komplett villanyhálózat, új nyílászárok, a fent írt grafitos hőszigetelés körbe fő és melléképületen, komplett belső felújítás -burkolatok, fürdő, konyha, új CPL beltéri ajtók, új bútorok. Tetőfelújítás (egyenesítés, eredeti szerkezet maradt + ), új cserép, új bádog.
    A melléképületrész 50 méter főfalazata szakaszosan kibontva majd visszafalazva modifikált kátránnyal teljes egészében egybefüggően összemelegítéssel a falak alatt vízszigetelve, betonkoszorú hián a falak felső része 10 x 60-as laposvasakkal össze lett kötve (nem ment el sehol, inkább biztosra mentem a nehéz Terrán betoncserép miatt), itt a teljes vakolatot levertem, fugákat is kipucoltam, tavasszal kap új gépi vakolást végig, emellett szintúgy itt is aljzatcsere, 2 helyen komplett fa födém csere, frissen bevésett nyílászárok, új szekcionált Hörmann motoros kapuk, végig gk. álmennyezet 15cm gyapottal kitömve (fölülről még megkapja ez is a 15 cm-t, h meglegyen a 30) és új villany itt is, illetve építettettem egy autóbeállót a garázsrész mellé.

    .. és még baromi sok minden tervben van, térkövezés a járdánál, autóbejárónál, új kerítés kapukkal, kert rendezése, stb..

    2019 áprilisban lesz 2 éve, h nekiálltunk. Jelenleg 1865db fényképem van a legelső folyamat óta az egészről. Ha minden kész, megosztom majd őket itt. :)

    mokus1

    Ez cementfágyol lesz szerintem, vegyél eltávolítót hozzá és próbáld azzal.

    pjen

    Ezt is elhiszem, városon biztosan ment és volt rá pénz, vidéken valszeg nem. Itt a településünkön nyugaton az ekkor épült házak mind kisméretűből vannak.. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz n@p@lm #87361 üzenetére

    Millió szívást éltünk meg a szakikkal.. pláne h elengedtem a generálkivitelező gondolatát anyagi okokból. De majd jelentkezem röviden a storyval és a képekkel. Idén biztosan kész lesz terveim szerint minden.

    Jaded

    Köszi! Kezdetben egyébként magam sem gondoltam volna, h némi utánajárással, nyitott füllel és szemmel járkálással a szakik között mennyi mindent meg tud csinálni az ember maga is. Noh és persze egy csomót leeht vele spórolni is.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Mister_X #87489 üzenetére

    Abba inkább ne is gondoljatok bele, h a 9 év alatt mennyi pénz hullott ki a zsebetekből, ha kiadtátok volna albérletbe.
    De a kérdésedre válaszolva, nyilván alulról vizet kap a narancssárgával jelölt fal. Azt ugyan nem írod h tartófal-e, illetve h van-e fölötte még további emelet, de mielőtt nekiállsz szakaszosan elvésni, főleg egy ilyen öreg háznál, nézzen rá szakember.
    Egyébként a legtutibb megoldás valóban az, ha 40-50 cm-es szakaszokban ki van vésve, majd kerül be modifikált GV lemez (alá habarcsrétggel) és vissza van falazva. Fontos h vagy vágott téglaékkel, vagy keményfaékkel minden egyes új téglát meg kell ékelni! Ha ti csináljátok, akkor pedig minden új (száraz, jó minőségű bontott is megfelel) kis téglát előtte egy vödör vízbe kell mártani, illetve mielőtt a GV lemez bekerül, a portalanított alapot szintúgy meg kell locsolni ecset segítségével vízzel, majd megy rá egy réteg habarcs és után a GV lemez, majd megint habarcs. Így fog minden tökéletesen egymáshoz kötni.
    A GV lemezt bontott nyílásnál legalább mindkét oldalirányba 15-15cm-rel nagyobbra hagyjátok. Behelyezéskor fel kell hajtani, majd a következő nyílásnál már össze lehet melegíteni a mellette lévő darabbal.

    Anyagiakat tekintve az 1M vajnyi kevés lesz a komplex felújításhoz. Szerenécsd lesz, ha csak a fürdő teljes átalakítása ki fog jönni annyiból.. és akkor még nincs aljzatjavítás, aláfalazás, falcsere elől, ezek miatt nyilván komplett festés is szükséges, stb.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz LanyUs #87569 üzenetére

    360 m3 / hó 55 m2-re? Az nagyon durva. Mi ez, téglalakás, sorház, panel, vagy önálló ház?

    Épp ma diktáltam be a decemberi hónapot. Nettó 96 m2-en, állandó 21 fok (22:00-6:00-ig 20) mellett ment el 175 m3, műanyag nyílás zárók, 12cm grafitos mellett, födémszig. nélkül, '72-es építésű családi háznál. De előtte hónapban is 140 ment csak el.

    Valahogy inkább a hőszigetelést oldd meg, mintsem másik kazánt.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz mezis #87581 üzenetére

    Korrekt.

    Milyen aljzat, fal és födémszigetelés van benne?
    A 30cm kőzetgyapot után baromi kíváncsi leszek én is, h mennyire fog csökkenni.

    Illetve, az a 2 fok különbség vajon mennyit számíthat havi szinten m3-ben?

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz mezis #87583 üzenetére

    Kis túlzással a falszigetelésünk azonos, és ez is fa födémes.. Hm, ennyit számítana akkor a födémszigetelés.. Oké, h a meleg jó része ott távozik, de ez akkor is több, mint 30% különbség az enyémhez képest.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz mezis #87588 üzenetére

    Gk álmenyezetnél én is rakattam végig hőtükrös párazárófóliát... oké, spotok miatt szobánként 7-9 helyen át lett szabva, de remélhetőleg nem megy fel olyan mértékű pára a fa födémre, ami ott lecsapódna.. Fa födémnél minden szaki alulról javasolta a pára zárást. Tehát ebből fakadóan a gyapot alá nem fogok rakni már semmit. Csak a tetejére páraáteresztőt.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Sziasztok!

    Tudok-e segíteni abban, hogy létezik-e olyan gumidugó, amit a spotlámpáknál, a párazárás érdekében lehet alkalmazni?

    Tehát, van egy gipszkarton álmennyezet, hőtükrös párazáró fóliával. Viszont minden helysgében spotlámpa van.. ez által ott értelemszerűen a párazáró fólia kb. 8 cm-es átmérőben el van távolítva.. és a fürdőszobában most tűnt fel h valahol felszökik a padlásra a páradús levegő és sajna 1 ponton kicsapódik. Tudom is h hol szökhet fel, de azzal már nem tudok mit csinálni, bontani kellene a mennyezetet..

    Tehát egyszerűbbnek látom inkább azt a 9 spot lámpát kikapni és valahogy megoldani a párazárást olyan átmérőjű "kupakkal", amibe utána kényelmesen elfér a spotlámpa szerkezet / izzó.

    Nagyo kösz!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz YAS-dude #87695 üzenetére

    Az kemény, van vagy 60 spotom. :D
    Felejtős annyiért.

    gerisz23

    74 mm elvileg, de már megvan az össes spot.. GU10-es 3,5W-os Philips spot izzókkal végig.. tehát lecserélni nem szeretném kompletten. :(

    macilaci78

    Tehát ez már egy kész mennyezet.. kész spotokkal, nem akarok mást venni.

    A meglévő furatokon kell valamilyen mindenképpen gumi alapanyagú (mivel nyilván nagyobb átmérőjű "kupak" kell, mint a furat, egy részből h felüljön, más részből, h a spot lábai fogjanak is valamit..) kupakot feltuszkolnom.. úgy h a kupakok alját körbeszilózom ha már bent vannak és szépen leengedem.. nyilván előtte a kábelt valahogy belevágom és szintúgy megszilózom.
    Tehát ez volna a tervem.. csak találnom kell valamilyen, legalább 9-10 cm átmérőjű és szintúgy legalább 10cm magas, "hőálló" gumi dugókat.. Vagy céget, aki gyártanak belőle mennyiséget emberi áron. :F

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Misi1980 #87726 üzenetére

    Ok.
    Csak vmi egyedi gumibetét jöhet így utólag szóba..

    Ugye én átalakítottam a meglévő házat és a fürdőszoba úgy lett bővítve, h egy 1,5 méteres falszakasz el lett bontva, ide került 2 Porotherm áthidaló. Mellette végig malterral bekenete a kőműves a rést mindkét oldalról, de a kettő közötti pár mm-en nem.. (fotókat visszanézve tűnt fel..), így a spotoknál kivágva a párazáró hőtükrös fóliát, a párás levegő bemegy a köztes térbe, a két áthidaló között pedig a deszkázat / gerendázat közé.. 1 ponton pedig ahol nem olyan pontos a padlástér deszkázata pont a talpszelemennél, kimegy a párás levegő és a talpszelemenre lecsapódik.. sajnos a gerendázatba nem látok bele, de nyilván csapódhat le ott is, ezért fontos, h minél előbb megoldjam.
    Beszéltem egy építésszel is, ő azt mondta h ha a padlástér megkapja a 30cm gyapotot, akkor probléma megoldva, mert a födém nem fog harmatpont alá esni, így nem tud kicsapódni a pára.
    De még annyi meló van előtte a padlástéren, h arra tuti csak nyáron lesz időm, meg így akkor sem maradhat. Legalább a fürdőben, konyhában lévő 10 + 8 spotnál meg kell oldanom a tökéletes párazárást.

    Elkezdek googlezni és írogatok mindenféle gumi / szilikon öntéssel foglalkozó cégnek, csak tudnak segíteni.
    Ha drága, akkor csinálok valami öntőformát, veszek 2 komponensű szilikont és kiöntöm én, ennyi.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák