Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #32577792

    törölt tag

    akkor az én esetem:
    családi házunkon 2 részletben tudtuk cseréltetni a nyílászárókat, kezdtük az emeleten.
    műanyag, panoráma profil, fensterm termék, Nagykátáról. elmentem megnéztem, megegyeztünk, eljött valaki - nevezzük ügynöknek- megrendeltem, aláírtam, az előre kialkadott 35% foglalót befizettem. időpont jött, szóltak, hozták, ablakokat kiszedték, de mivel valamilyen szerszámokat és alkatrészeket otthon hagytak és vissza kellett menniük, ezért később értek ide. emiatt a régi ablakok kiszedése már időben nem fért volna bele, megkérdezték, hogy szétvághatják-e a tokokat, mert így tudnak csak végezni - egyben kellett volna kiszedni - beleegyeztem. dolgoztak, kiszedték, berakták, beállítottak, fizettem, távoztak. több éve, azóta semmi probléma velük.
    2 év múlva lenti rész:
    ablak profil bevállt, de nagyon sokat kellett a nagykátai üzlet miatt szállítási költséget fizetni, hát nézzünk szét Kméten. találtunk is - UDIREA KFT - megrendeltünk - akartak 60%-ot, lett 40% - megbeszéltük, hogy mikorra kell - nem volt sűrgős - és azt is, hogy amint kész, elhozzák és a beszerelésig mi tároljuk.
    meg volt beszélve az egész felújítás menete: kezdtük a festővel, hogy neki mikor jó, aztán kőműves és végül az ablakos cég. 3 hónappal előtte lefixáltuk a beépítési napot.
    aztán egyszer csak eszembe jut, hogy már itt kéne lennie a nyílászáróknak, felhívom őket, válasz: valami probléma a gyártósorral, késés, 1-2 hét. megnyugodtam, hiszem még így is belefér. újabb telefon, megint késés, így már gáz a dolog. bementem, le sem sz@rtak! majd szólunk! persze, hogy kicsúsztunk az időből! bementem, fenyegetés, szerződés be nem tartása, panaszkönyv, azonnali válasz: gyártói kapacitás-hiány! rászántam a dolgot és oda mentem a kiállító teremhez és minden betévedőt tájékoztattam! sokan tovább mentek!
    újabb határidő a festővel, kőművessel.
    hozták a motyót, lepakoltak.
    kőműves előző este ablakokat kiszed, másnap jönnek és be akarják rakni az ablakokat az utcai részre, de valami nem stimmel: rövid a toktoldó - hiányzik 15cm, no meg az acél merevítés is - mondom, hogy hozzanak másikat. péntek este? jön a válasz. aztán ígéret hátán ígéret, hogy behívják a raktárost és holnap itt vannak vele. folytatták a többivel és elmentek. persze a szombatból szerda lett, addig vissza kellett rakni a régit és ki lett ékelve, hogy a helyén maradjon!
    hétfőn jönnek a kőművesek javítani a falakat, ablakokat nyitnak és fura mód magától nyílik tovább mind a kettő - egybe van sorolva 2db 130x150-es- nézzük és kiderül, hogy a keretet alul nem rögzítették a falba, csak purhab, az meg nem bírta a súlyt, elmozdult a keret. telefon: jönnek. jött is: hümmögés, vakolatbontás, purhabbontás, próbálta behúzni, de nem tudta függőbe állítani, kiszedni meg szerintem nem merte, mert egymaga jött! maradt a gumikalapács, azzal próbálta, de csak szétbaszta. én meg le. ezután tovább bont, majd huzgáltuk és utána átfúrta!!! a tokot és tiplizte a lyukas téglába!
    ajtó: 2-3 havonta folyamatosan állígatni kell, hogy becsukódjon, a zár szinte kétemberes módban üzemel - kicsi dolgok ezek- volt a válasz!

    én így jártam, kár volt a beválltat lecserélni!
    tehát Kmét és környékén nem javaslom az UDIREA KFT-t!!!

  • #32577792

    törölt tag

    tanulság: nem szabad 20-30%-nál többet fizetni foglalót, előre kérni az árajánlatot írásban és tételesen - nem 1db ablak tétellel -, valamint szerepeljen a fizetési feltétel is.

Új hozzászólás Aktív témák