Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz semetka #5186 üzenetére

    Szia!

    Nekem ugyanilyen Sharkoon QuickPort XT USB3.0 dokkolóval van problémám. Jó sok időt eltöltöttem a hibakereséssel és szerintem rájöttem, hogy hol a hiba.

    Figyeld meg, mindig olyankor van probléma, amikor a dokkoló UASP módban csatlakozik a gépre, tehát USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértárként. Windows 10-en uaspstor.sys ilyenkor a driver. Ez lenne a gyorsabb verzió, de a JMicron vezérlő valamilyen parancso(ka)t nem jól kezel, ezért pár GB írása után nálam mindig hibával megáll és nem megy tovább. Több gépen is próbáltam, mindenhol ugyanez volt.

    Ha viszont a régebbi BOT módban csatlakozik, tehát sima USB háttértárként (Windows 10-en usbstor.sys driverrel), akkor valamivel lassabban, de minden probléma nélkül működik. Ezt úgy tudom elérni, hogy régebbi USB 3.0 vezérlő drivert telepítek a gépre, ami nem kezeli az UASP-ot és BOT módban használja a csatolót.

    Szerintem egy böszme nagy bug van valahol a JMicron JMS56x sorozatú vezérlőkben az UASP kezelésével kapcsolatban, amit nem vettek észre, vagy nem törődtek vele. Tucatnyi hasonló hibaleírást találtam a neten, évek óta panaszkodnak a tulajdonosok, de sehol sem találtam eddig megoldást.

    Balszerencsémre a másik külső USB csatolóm is JMicron JMS 567 vezérlős (Axagon Fastport 2). Ez ugyanilyen hibákat produkál és ugyanaz a megoldás segít rajta. Ezért gondolom, hogy a hiba a JMicron vezérlőnél van.

    Még ideírok néhány adatot, a pontosabb azonosítás végett:

    Device Vendor: Sharkoon
    Device Name: QuickPort XT USB3.0
    Description: USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár
    Device Type: Mass Storage Device
    USB Device ID: VID = 152D PID = 9561
    Product Name: JMS56x Series
    Vendor Name: JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp.

    Device Vendor: AXAGON
    Device Name: AXAGON USB to SATA adapter
    Description: USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár
    Device Type: Mass Storage Device
    USB Device ID: VID = 152D PID = 0567
    Product Name: JMS567 SATA 6Gb/s bridge
    Vendor Name: JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp.

    A Sharkoon gyártói támogatásnak már elküldtem ezt a leírást (rövidebben), de még nem kaptam választ.

    Üdv,
    Krisztián

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz King Unique #5194 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a részletes válaszod, nagyra értékelem, hogy ennyi fórumtagnak segítesz részletes leírásaiddal. Megcáfolni nincs szándékomban, messze kevesebb tapasztalatom van ebben a témában.

    De az azért gáz, hogy van két dokkoló, ami JMS567 vezérlővel működik és hasonló hibajelenségeket produkál normál házi használatú gépeken. Én a két eszközt három különböző gépen próbáltam. A fórumtárs hasonló hibajelenséget tapasztalt az ő gépén. Az ilyen kis eszközöknek az lenne a dolguk, hogy bedugjuk őket és működjenek egy átlagos Windows 10-es gépen minden állítgatás nélkül. És hogy támogassák az UASP módot, ha már a leírásukban szerepel.

    Jó, hogy adtál linket a korábbi JMS567-es tesztedhez, ezt eddig még nem olvastam. Két megjegyzés:
    - Te SSD-vel teszteltél, én HDD-vel. Lehet, hogy csak HDD-vel jön elő a hiba?
    - Gondolod, hogy volt a tesztek alatt több GB-nyi folyamatos írás az SSD-re? Nem szakaszosan, hanem folyamatosan. Nálam akkor jön elő a hiba, amikor több GB-ot szeretnék egyben kiírni. Ha kisebb adatcsomagokat ír megszakításokkal, akkor nincs gond.

    Még talán annyit, hogy nálam mindig ezekkel a 129-es és 153-as eseményazonosítókkal jönnek létre bejegyzések az Eseménynaplóban, amikor a hiba előjön:

    Napló neve: System
    Forrás: UASPStor
    Eseményazonosító: 129
    Szint: Figyelmeztetés
    Leírás: Visszaállítás történt a következő eszközre: \Device\RaidPort2.

    Napló neve: System
    Forrás: disk
    Eseményazonosító: 153
    Szint: Figyelmeztetés
    Leírás: A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 2 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\00000067) 0x5fc170 logikai blokkcímét érintő I/O-műveletet.

    Közben írtam az Axagon támogatásnak is, hátha tőlük jön valami válasz.

    Ha lesz időm, megpróbálom még a Linux Live alatti teszteket is, habár én Windows 10-en szeretném ezeket használni, úgyhogy ott kellene működniük.

    Üdv,
    Krisztián

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz King Unique #5196 üzenetére

    Szia!

    Ismét nagyon sokat segítettél. A leírásokban szereplő firmware frissítőket letöltöttem és ráengedtem a két eszközre. Mivel nincsenek gyári firmware fájljaim, nem kockáztattam frissítéssel, csak meg akartam nézni a jelenlegi fw verziószámokat. Az eredmények:

    Sharkoon QuickPort XT USB3.0
    JMicron JMS567 Firmware Update Utility v1.0.1.0 - nem ismeri fel az eszközt
    JMicron 2033x M.P. Tool v1.16.14.1 - nem ismeri fel az eszközt
    JMicron JM2033x FW Update Utility v1.19.13 - nem támogatott chip

    Axagon Fastport 2
    JMicron JMS567 Firmware Update Utility v1.0.1.0 - Click 'Yes' to proceed with the firmware update
    JMicron 2033x M.P. Tool v1.16.14.1 - FW 00.02.02.03
    JMicron JM2033x FW Update Utility v1.19.13 - felismeri a chipet JMS568/567/566 sorozatúnak

    Az egyik linken volt egy bejegyzés, ami számomra elég nagy valószínűséggel megmagyarázza a helyzetet. Az AKiTiO nevű gyártó az alábbi megjegyzést fűzte az egyik JMS567 firmware update-jéhez:

    Version: 138.01.00.01
    Date: 9/6/2016
    -------------------------------------
    Fixed: In some circumstances, transferring large files to the disk fails

    Ez pontosan az általam tapasztalt hiba, kicsit általánosabban megfogalmazva. Én úgy mondanám, hogy UASP módban nagyobb fájlok írása hibával leáll.

    Tehát a firmware bugos volt és már 2016-ban volt rá javítás. Amit ezek szerint sem a Sharkoon sem az Axagon nem implementált az én 2018-ban és 2020-ban vásárolt eszközeimre. Bosszantó.

    Az Axagon Fastport 2 még garanciális, a Sharkoon QuickPort már nem. Kíváncsi vagyok, hogy sikerül-e a szervíztől / gyártói támogatástól előbb-utóbb firmware frissítést szereznem mindkét eszközre.

    Üdv,
    Krisztián

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz semetka #5201 üzenetére

    Szia!

    Örülök, hogy neked sikerült. Az én firmware verzióm más lehet, mert próbáltam az összes firmware updater-t, amit találtam, egyik sem tudta frissíteni. Próbáltam USB 2.0-n és USB 3.0-n, HDD-vel és HDD nélkül. Mindegy volt, ugyanez lett az eredmény. Ami neked sikerült, nekem ezt adta:

    Most már legalább tudom, hogy az én Sharkoon QuickPort XT USB3.0 dokkolóm firmware verziója 18.02.00.01-es és VPOWERWINS flash-en van.

    Továbbra is a gyártói támogatástól várok segítséget. Rossz jel, hogy a Sharkoontól semmi választ nem kaptam még. Azért még próbálkozom velük.

    Az Axagon támogatás már visszajelzett, remélem ott lesz eredmény.

    Üdv,
    Krisztián

  • kmatalik

    csendes tag

    válasz semetka #5204 üzenetére

    Sziasztok!

    Megoldottam a problémámat, habár az okokban továbbra sem vagyok teljesen biztos. Valami az én konfigurációmban nem működött együtt:

    Intel X58 Express chipsetes alaplap
    Axagon PCEU-430VL USB 3.2 Gen 1 bővítőkártya, PCIe x1 sávos, VIA Labs VL805 vezérlővel
    Különböző dokkolók JMicron JMS567 és JMS578 vezérlőkkel (Sharkoon QuickPort XT USB3.0, Axagon Fastport 2, Axagon ADSA-SN)
    Windows 10 Pro 2004 64-bit, uaspstor.sys driver

    A külső eszközök írásakor pár GB után megszakadt az írás, 129-es és 153-as eseményazonosítókkal jöttek létre bejegyzések az Eseménynaplóban (Visszaállítás történt a következő eszközre: \Device\RaidPort2; A rendszer ismét megpróbálta végrehajtani a(z) 2 jelű lemez (PDO objektum neve: \Device\00000067) 0x5fc170 logikai blokkcímét érintő I/O-műveletet.)

    A Sharkoon gyári támogatása nem válaszolt. Az Axagon válaszolt, a Fastport 2-t garanciában ki is cserélték, de a cserélt darab is ugyanazt a hibát hozta, szóval előbbre nem jutottam. Vettem egy JMS578 vezérlős dokkolót is, ezzel is ugyanaz a hiba jött elő.

    Ekkor továbbmentem, kicseréltem az USB bővítőkártyát egy PCIe x4 sávos StarTech PEXUSB312EIC USB 3.1 Gen 2 kártyára. Ezen két vezérlő is van: ASMedia ASM1142 és VIA Labs VL812. Megjegyzem, ennek a kártyának normális gyári támogatása van. Letölthető hozzá frissített Windows 10 driver, ami érdekes módon BOT módot használ, nem UASP-ot.

    Amióta ez a kártya van a gépben, nem jött elő a hiba, minden stabilan működik. Az UASP hoz pár speciális esetben nagyobb teljesítményt, de nekem a mindennapi használatban sokkal fontosabb a stabilitás, szóval én jól elvagyok BOT módban is. Így is meg van a 100MB/s körüli stabil írási sebesség egy külső SATA-II HDD-re.

    A mostani konfigurációm:
    Intel X58 Express chipsetes alaplap
    StarTech PEXUSB312EIC USB 3.1 Gen 2 bővítőkártya, PCIe x4 sávos, ASMedia ASM1142 és VIA Labs VL812 vezérlőkkel
    Különböző dokkolók JMicron JMS567 és JMS578 vezérlőkkel (Sharkoon QuickPort XT USB3.0, Axagon Fastport 2, Axagon ADSA-SN)
    Windows 10 Pro 2004 64-bit, usbstor.sys driver

    Lehet, hogy a vezérlőkkel voltak gondok, de lehetséges magyarázat, hogy a Windows 10 uaspstor.sys driverében van a hiba. Nagyon sok külföldi fórumon panaszkodnak hasonló eseményazonosítós hibákkal, különböző hardverekkel a Windows 10 UASP módjára.

    /Krisztián

Új hozzászólás Aktív témák