Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz J.J. András #3244 üzenetére

    Szia!

    Az LC-25BU3 USB 3.0 interfészes és a korábbi infók alapján ASMedia ASM1153 chip van benne. Az ASMT 2115 azonosító is erre utal. Egyébként az ASM1153 chip SATA 3 Gbps, az ASM1153E pedig SATA 6 Gbps alapú.

    A SandForce vezérlős SSD-k esetén az említett programban a "0 Fill" értéket kell beállítani tesztelésnél [link]. Illetve ezen vezérlőknél az ATTO ad még hiteles eredményeket, a gyártók is általában ezzel tesztelnek.
    Nálad viszont ahhoz képest, hogy SSD, feltűnően kicsik az értékek... Ez kb. USB 2.0 sebességnek felel meg. Valószínűleg az okozza a problémát, hogy a Windows 7-nél nem stimmel valami az USB 3.0 driverrel. Tehát utóbbival kéne valamit kezdeni, frissíteni stb. A Win7 ugyan nem támogatja natívan az UASP módot, de még BOT adatátvitel és SATA2 alap esetén is jóval többet kéne tudnia SSD-vel, mint amit mértél. Én egy Kingston HyperX FURY 120 GB-os modellnél az alábbi értékeket kaptam: ★ teszt ★.

    Továbbá van pár nagyon egyszerű módja annak, hogy a külső ház / Windows 7 / hardver hibáját ki lehessen zárni:

    • Másik USB 3.0 eszközt is kéne próbálni a gép ugyanazon USB 3.0 portjában.

    • Másik gép USB 3.0 portjában, illetve másik OS alatt kéne kipróbálni a külső házat.

    • Ha előbbiekre nincs lehetőség, akkor le lehetne tölteni egy live Linuxot és az alól letesztelni a sebességet. A Mint Cinnamon felhasználóbarát és natívan támogatja az USB 3.0-át. A fentebb linkelt tesztben én is az alatt mértem a Disks (Lemezek) alkalmazással. De akár másfajta lehetőségek is vannak benne ezen célra.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz J.J. András #3247 üzenetére

    Helló!

    Az "ASMT 2115 USB Device" teljesen normális, ez az eszköz egyedi azonosítója. Mivel úgy tudom, hogy ez a rack nem UASP képes, így más Windows alatt is így fog megjelenni. Ha támogatná, akkor az aláhúzott azonosító után "SCSI Disk Device" lenne Win8.1/10 alatt az eszközkezelőben.

    Az SSD-k gondolom jók és SATA interfészen keresztül hozzák, amit kell. Az én tesztemben is benne van, hogy USB 3.0-án nem működik a TRIM és ez idővel okozhat (komolyabb) lassulást. Viszont már több hónapja nyúzom az enyémet, operációs rendszereket (Windows + Linux) futtatok róla, de nem tapasztaltam ilyesmit. Illetve a szintetikus méréseknél most is hozza azt, amit a korábbi tesztben. Esetedben is inkább sanszosabb a driveres probléma, mivel kb. csak USB 2.0 sebességértékeket produkál.

    A Windows 7 USB 3.0 driverét jó lenne pontosan lecsekkolni, hogy nincs-e mégis újabb hozzá az alaplap gyártójának, illetve az Intel oldalán. Az is előfordulhat még, hogy összekuszálódott valami a rendszerben és érdemes lenne akár a driver újratelepítését is megfontolni. Egy másik topikban az egyik fórumtársnak is volt hasonló problémája [link].

    Aztán van néhány speciális tool, amivel le lehet csekkolni, hogy az adott USB-port / USB-eszköz milyen módban működik. Erre való pl. az USB Device Tree Viewer. A program megjelöli és megkülönbözteti a portot, illetve rácsatlakoztatott eszközt kétféle módon:
    H —► Hi-Speed (USB 2.0)
    S —► SuperSpeed (USB 3.0)

    A külső háznál max. a firmware frissítését lehetne megpróbálni, mivel ASMedia chipes. Viszont úgy tudom, hogy ennek a modellnek a PID azonosítója 1153, ami sajnos nem frissíthető [link].

    Továbbá még a korábban javasolt dolgokat kéne megnézni, nem véletlenül említettem meg őket! Azok alapján kapásból ki lehetne zárni ezt-azt és utána már legalább azt tudnánk, hogy hol keressük a hibát. Ha valakinek valóban fontos a dolog, akkor ennyi időt csak tud rá áldozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák