Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz King Unique #5371 üzenetére

    köszi a részletes választ.
    azért nem laikusként ültem neki a feladatnak :)
    (bár a megoldás ezt némiképp cáfolhatja...)

    ahogy írtam is, hogy gyanítom, nem a hőmérséklet volt a gond. oké, hogy egy A2000-nél melegebb, de nekem a gépben aktív hűtés nélkül még nem volt 51°C fölött egy másik ilyen drive. távolról sem kezelhetetlen, ez nem pcie 4.0. egy napi tesztelgetés során a külső házban crystal_info szerint nem értem el 53°C-nál magasabb hőmérsékletet végül.
    a linkelt bordázott házak jók, de az egyik csak 5gbps-t tud, a másik meg árban vetekszik az ssd-vel kis túlzással.

    a megoldás a gyári kábel lett, az okozta a hibát több teszt után is, az egyetlen fix komponens, ami minden esetben bajt okozott. na erre gondolhattam volna előbb is... egy másik 3.1gen1 kábellel a vezérlő kihasználtsága 40-70% között volt és nem is szállt el a drive. vagy a gyári kábel teljesen f*s, vagy pedig ha csúcson van járatva a vezérlő, akkor egyszerűen nem bírja huzamosabb ideig fenntartani. vagy mindkettő. majd megnézem még egy gen2 kábellel is, de gyanús, hogy nem lesz már gond.

    azt továbbra sem tudom, hogy 5Gbps porrton miért csak 420MB/s körül másol, ezt már a háznak tudom be...

    :R

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák