Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz NORBl #4599 üzenetére

    "500-1000 gb elég"

    Ha HDD-alapú megoldás kell, akkor olyat manapság 1 TB alatt nem nagyon érdemes venni, már csak az ár-érték arányt nézve sem.

    "Elég egy 7200 rpm-es hdd, vagy érdemesebb ssd-t venni ?"

    Külső SSD-t akkor érdemes venni, ha a szokásosnál jóval gyorsabb tárolóeszköz kell, fontos a minél halkabb (kb. zajtalan) működés, az egyes külső hatásokkal (pl. leejtés) szembeni nagyobb ellenállás, bizonyos esetekben a kisebb fizikai méret (pl. mSATA, M.2), kisebb tömeg stb. Ellenkező esetben, valamint ár-érték arány tekintetében viszont a külső HDD a jobb választás. Azonban adatátviteli sebesség szempontjából nyilván nem egy kategória egy 2,5"-os külső HDD és egy külső SSD, ha már a gyorsaságot emlegeted egyik fontos szempontként.

    "2,5 méretre gondoltam. ssd nek gyorsaságát milyen csatival tudom kihasználni, vagy az is usb3 - ba és gyorsabb, mint hdd ?"

    Egy SATA3-as SSD-hez sebesség szempontjából javarészt elég az USB 3.0-s külső ház és port. Azzal kb. olyan értékeket lehet elérni USB 3.0-n, mint ami nemrég egy másik hozzászólásban volt tesztekkel szemléltetve. Illetve egy másik tesztben ugyanez a külső ház 5400-as HDD-vel volt használva. Látszanak a kettő között a sebességbeli különbségek, bár az utóbbinál a HD Tune tesztek eredményei valami miatt irreálisan magasak lettek és inkább a CDM mutatott reálisabb értékeket. Ha teljesen ki akarod használni egy SATA3-as SSD sebességét, akkor ahhoz viszont már USB 3.1 Gen 2 külső ház és a gépen is olyan port kell (teszt). De az látszik a linkelt tesztben, hogy nincsen olyan nagy különbség az USB 3.0-hoz képest. Viszont ez nem jelenti azt, hogy csak ennyit tud az USB 3.1 szabvány. Az előbbi példánál egyértelműen a SATA3-as alap limitált, viszont pl. egy USB 3.1 Gen 2 - M.2 NVMe PCIe megoldás már jóval gyorsabb (teszt), azzal kb. teljesen kihasználható a szabvány maximuma.

    "5400-7200 között mennyi a különbség gyorsaságban ?"

    Az egyik társtopik hozzászólásában részletezve van ez, tesztekkel szemléltetve stb. Amúgy meg nemcsak a fordulatszámtól, hanem a lemeztányérok adatsűrűségétől és a cache méretétől is függhet az adatátviteli sebesség. Ezért is van az, hogy az utóbbiaknak köszönhetően egy modern, 5400-as mobil HDD egyre inkább megközelíti a 7200-asok sebességét.

    "meg azért legyen megbízható is, ne halljon be ha lehet"

    Egy ilyen eszköz megbízhatósága és tartóssága eleve összetett dolog, több tényezőtől is függ, amiről az előbbi társtopikban szintén volt szó.

    "Gondolom annyival nem drágább, hogy ne érje meg 7200 - at venni inkább."

    Egyrészt általában drágább valamivel egy 2,5"-os 7200-as HDD az 5400-asnál, de ez az adott sorozattól, modelltől és a vásárlás helyétől is függ. Például az 1 TB-os HGST Travelstar 7K1000 is többe kerül pár-néhány ezressel, mint a Travelstar 5K1000, vagy a Travelstar Z5K1. Ahogyan a Seagate-nél az 1 TB-os BarraCuda, Mobile HDD és a BarruCada Pro, valamint a WD-nél a Blue / Blue és a Black között szintén hasonló a helyzet. Viszont a belső merevlemezek felől amúgy sem itt, hanem eleve inkább a "Milyen merevlemezt vegyek?" topikban kellene érdeklődni, elolvasni annak összefoglalóját.
    Másrészt egy 7200 RPM-es HDD valamivel jobban melegedhet, zajosabb lehet, valamint nagyobb lehet az energiaigénye. De egy jó hővezető képességű, full alumínium külső házban, valamint USB 3.X porthoz csatlakoztatva használva már nem különösebben téma ez. Nekem is van egyébként több ilyen 7200-as belső merevlemez + külső ház (= külső merevlemez) kombinációm (példa).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák