Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Poplacsek

    senior tag

    válasz King Unique #1529 üzenetére

    Lehet én leszek a kísérleti alany, mert közben vettem egy Raidsonic ICY BOX IB-252StU3 rack-et és jobban tetszene, ha leállítaná a HDD-t miután leválasztottam.
    De mi lehet a különbség a három darab 1053-as firmware között? :F
    Egyébként korrekt cucc, sokkal jobb, mint a Logilink UA0106, igaz kicsivel drágább is.

    Rövid jellemzés:
    Raidsonic ICY BOX IB-252StU3:
    ASM1053 chip, a Win7 x64 eszközkezelőben: "ASMT 2105 USB Device"
    + masszív alu ház max 9,5mm-es HDD-nek.
    + a HDD nem csavarosan rögzíthető, de tökéletesen beszorítják a ház végében lévő szivacsdarabkák, semmilyen irányban nem lötyög a WD Scorpio Blue 500GB.
    + a kábele 90cm hosszú és viszonylag rugalmas, nem olyan merev, mint a Logilink kábele.
    + a dobozban a rack, USB 3.0 kábel és csavarok mellett, tartalék fekete gumi gyűrűk és csavarhúzó is jár!
    - leválasztás után nem állítja le a HDD-t.
    - nem megy el alvóba a HDD
    Összegezve ajánlható darab, főleg ha működni fog a firmware frissítés, mert akkor bekonfigurálható lesz a HDD leállítás és nekem semmi kifogásom nem lesz ezzel a kütyüvel szemben.

    képek:
    ASM1053:


    MP Tools kiolvasás, gyári alapállapot:


    CrytalDiskMark teszt WD Scorpio Blue 500GB HDD-vel:

    Logilink UA0106:
    A chipet nem látni, mert takarásban van a műanyag alatt, szétszedni pedig csavarosan nem lehet, mert ragasztva van, így csak a Win7 x64 eszközkezelőre hagyatkozom ami szerint: "asmedia ASMT1053 USB Device"
    - A HDD nem csavarosan rögzíthető. Az alumínium ház rendben van, de a műanyag végeken alapból nincs szivacs, ami tartaná a HDD-t, hogy ne lötyögjön, így csak a Sata csati tartja azt.
    - A házban kicsit lötyögni tud a 9,5mm-es HDD.
    - USB 3.0 kábele kb 50-60 cm hosszú és eléggé merev.
    - leválasztást követően nem áll le a HDD és alvóba se megy el ha a beállított időt meghaladja az inaktivítás.
    A legnagyobb problémám az vele, hogy a rendszer indulással nem látja a Win7 a meghajtót. Ki kell húzni és újra csatlakoztatni, hogy lássa, onnantól viszont stabilan működik. Ezt a hibát semmi féle BIOS módosítással nem tudtam orvosolni. Más gépben nem próbáltam.
    Összességében nézve az ára ellenére nem ajánlom, de ha működni fog a firmware frissítés azzal a legnagyobb hibáit lehet, hogy ki lehet szűrni, a HDD lötyögés megszüntetése meg csak egy apró barkácsolás kérdése.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák