Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz pinnacle #1039 üzenetére

    Igen valóban a mi (én) sarunk is, mindet nyilván nem próbálgattuk végig egyesével... :B
    Itt, v másik külső vinyós topikba vett vki ilyet, de nem panaszkodott ilyen hibákra, külföldi fórumukon is eléggé dícsérik ezt a racket, csavaros HDD rögzítés is előny, ezért kapott különösen ajánlott minősítést.
    Azért nem akkora nagy hibák ezek, amik nálad előjöttek, de valóban zavaró és jó lenne tudni mi okozza, rack hibája, v gép / oprendszeré.
    Ki kéne próbálni másik gépen, másik oprendszerrel, esetleg akár más HDD-t is beletéve és úgy megnézni.

    De lehet csak a megfelelő firmware-t kell rátenni, mint pl. a Sharkoon Rapid-Case.nél, ebben batagy tud neked inkább segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • batagy

    őstag

    válasz pinnacle #1039 üzenetére

    Na csak most olvastam el rendesen.

    Annyira azért nem szoktam bíbelődni ezzel, eddig egyszer frissítettem az ASM1051 chipemet.

    A firmware verziód "130925210000" szerintem a legfrissebb, ennél frissebbet még nem láttam. Én a station-drivers-en szoktam nézni, nemrégen átalakították az oldalt, ezért nehéz megtalálni, de itt van az ASM1051 firmware.
    A legutóbbi ami ott található a 130220.81.F6.02
    Én ezt raktam föl egyszer valamelyikre.

    Egyébként a firmware verzió a kiadás dátumát tükrözi, 13-assal kezdődő az 2013-as. Az én legtöbb Ebay-jes rackemben 09-cel kezdődő firmware van, ami 2009-es. Szóval a tiedben lévő firmware nagyon újnak tűnik. Én nem nyúlnék hozzá.

    Ami az alvó módot illeti, a másik topikban írta valaki, hogy ő beállította az Idle Timer-t és le is áll neki a rack. Most csekkoltam, alapból az MP Toolban az Idle Timer beállítás nem aktív, de ha a "More Config" be belemész, és ott a "HDD Standby"-t bekacsolod, akkor az Idle Timer kiválasztható lesz. Ezt aztán bele lehet fash-elni, ha mered. :)
    Figyelem! Az MP tool nem a rackben lévő beállítást mutatja, hanem azt ami bele lesz flash-elve ha elindítod a flash-et. Az adatokat a "as_mp_Tool v0.3.ini" fájlban tárolja, onnan veszi. A "manufacturer_string" és "product_string" -et is át lehet írni , ha valaki nagyon hekkelni akar. Ugyanis, ha a flash-t beletolod a letöltött as_mp_Tool v0.3.ini" -vel, akkor a rack nevét is átírja Plugable típusra.

    Ha nincs gondod a rack-kel , ne állíts semmit. Van egy kockázat azért a flashben, mert egy chipen belül is lehet esetleg többféle revízió és esetleg valami nem lesz 100% kompatibilis.

Új hozzászólás Aktív témák