Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Synthwave #214 üzenetére

    Hozzátenném, hogy kintről a visszaút, HÁZTÓL HÁZIG volt 55 EUR úgy, hogy rengeteg csomagom volt. Vonattal el sem tudtam volna hozni.

    Sváb és bajor feleinkről még annyit, hogy a telekommunikációs hálózatuk egy vicc. Szánalom. De a németek hülyék. : D

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Rambovits

    senior tag

    válasz Synthwave #214 üzenetére

    Köszi, hogy leírtad, pont az ilyen vélemények és élmények miatt kerestem ezt a topicot.

    A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

  • vzozo

    senior tag

    válasz Synthwave #214 üzenetére

    Ha értettem volna a hálózatokhoz is, 2500-3000 EUR kézbe, ha a szerverekhez is konyítottam volna, 4-5000. Nettó. Pedig nem egy óriási cég, csak egy kis shop, ami foglalkozik hálózati- és szerverkarbantartással is. Hoppá.
    Na mindegy, erről sajna lecsúsztam.

    Nem fogok belemenni számháborúba, mindig vannak exceptionök, na meg a többiek elég jól leírták már mi az általános valóság. Ezek a számok lehetnek akár igazak is.

    Az, hogy zsebbe mit kaptál volna, az egy nagy volna, és egyáltalán nem biztos, hogy 100%-osan legális keretek között lettél volna kifizetve. Erre utal pl. a Krankenkassével való trükközésre utaló megjegyzésed is...

    Hogy tudjál viszonyítani: bruttó havi 6-10k eurót haza lehet vinni senior pozikban (aztán a Steuerklassétól függően lesz abból valamennyi nettó), de nem bolti eladóként meg hálózatkarbantartóként. (Erre még rájöhet az éves bónusz meg egyéb juttatások.) Mindig vannak kivételek, de nem az az átlag, amiről te írsz. Lehet csak hitegettek, vagy az illető éppen kifogott valami hétvégi vagy túlóra pótlékot, akármi lehet. (Egy korábbi munkakörömben pl. heti 1400-at kaptam csak azért, hogy "ügyeletben" legyek, és ezért még csak dolgoznom sem kellett, csupán elérhetőnek lennem szükség esetére.)

    Az pedig, hogy mi mennyibe kerül, az akkor derül ki igazán, amikor már éveket élsz ott. Párszáz, esetleg ezer euróért autó? Légy vele boldog, meg fizesd az alsó hangon 1000-1500 euróba kerülő biztosítást rá, meg a 15-20 literes fogyasztását.

    Lakást megintcsak nem kapsz 1000-1500 euró alatt ha olyan helyen élsz, ahol jó a fizu is. Mert azért erősen szórnak a fizetések annak függvényében, hogy hol is van az ember. Persze aki csak pénzt gyűjteni megy, lehet megelégszik egy szobával ötödmagával, mások vagyunk...

    Kicsit azért nem árt körbenézni, nincs itt kolbászból a kerítés.

Új hozzászólás Aktív témák