Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • X Factor

    addikt

    válasz shteer #264 üzenetére

    Szóval az összegtől függetlenül állitás, nem igazán állja meg magát, mert évi 600k alatt, pontosan azért van a kacifántós, ingóság eladásából szerzett jövedelem utáni bevétel adómentessége, h. ne kelljen apró összegek esetén, amik átlagban havi 50k-t nem érnek el, kb se neked se a nav-nak szenvednie.

    Bár ugye jogszabályi értelemben ez ténylegesen ingóság eladására vonatkozik, de szvsz a jogértelmezésen túl benne van, h. ne kelljen most azon szarakodni h. ha a szomszédnak segÍtesz megnyÍrni a barackfáját és ad 5k-t és akkor úristen mi lesz. Ezért van egy minimális határ, ameddig hagyják az embert. Nyilván jogi értelemben ez nem Így van, de basszus legyünk már életszerűek, ha csak az én számlámra ránéznének, bőven évi 600k feletti olyan mozgás van rajta, amit Így hirtelen lehet megse tudnék magyarázni... (Van h. megyünk baráti társasággal nyaralni, aztán kifzetek 1m pluszt, amit visszautalgatnak, repjegyek, este nem volt havernál pénz, kifizettem mindent, másnap visszautalja, vettem valakinek kp-re valamit, amit aztán elutalt... stb... sorolhatnám a végtelenségig)

    Nem hiszem, h. bárki adóelkerülésre buzdÍtott volna bárkit, egyszerűen arról van szó, h. aki épp belekostol ebbe, esetleg egy kezdő riget összerak, annak attól h. egy tizest kiutal magának, nem dől össze a világ, és a NAV se fogja vegzálni, ha esetleg erre van ellen példa, akkor elnézést kérek.

    Aki meg ebből évi 600k-nál többet szedd ki, azok úgyis leadózzák (merem remélni), és ismerik az erre elérhető, bevált módszereket.

    Make things work

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz shteer #264 üzenetére

    az idézett részben hol buzdítok adócsalásra? vagy ne emeljünk ki részeket a hsz-ből (amit kimondottan rühellek), vagy akkor arról szóljon a diskurzus, ami idézve volt.

    amúgy igazad van, mindenki havonta fizesse be az szja-t és eho-t szépen, ahogy a NAV tancsolja. ez nem rejti magában annak a veszélyét, hogy külön felhívod a tevékenységre a figyelmüket és mivel nincs hivatalos szabályozás, simán megkúrhatnak 31,5% adó befizetése után is.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák