Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #75376384 #1028 üzenetére

    Ha tényleg létezik életciklus szinten sokkal környezetbarátabb alternatíva, azt teljes mértékben támogatom persze. Csak ilyen kevés esetben van.

    A vásárló fejében rendet tenni nem egyszerű dolog, valaki az utolsó cent megtakarítás miatt túrja végig a kínait, valaki pedig habzsol. Az oktatás még itt nyugaton se fektet érdemi hangsúlyt a környezetvédelemre.

    #1029: ha 0-ra csökkented adott szemétfajták gyártását, akkor a probléma különleges műsor, 5éves milliárdos ktgvetésű kutatóprojektek és az emisszió DK-ázsiába való átlapátolása nélkül megoldódik. Ahogy a kolléga is írta, a modern ember az élet minden területén RENGETEGET pocsékol, némi ésszerűséggel sokaknál simán felezhető lenne a műanyagemisszió, de még a negyedelést is csak hiszti kísérné bármiféle valós nélkülözés nélkül.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • cinemazealot

    addikt

    válasz #75376384 #1028 üzenetére

    "Fogyasztók nevelése"
    Ez lenne a kulcs. Én pl. simán betiltanám az egyszer használatos (letekered, letéped, becsomagolod az egy szem almát, bebogozod, kiszakad, káromkodsz egy sort, tépsz egy újat, ismétel) csomagoló műanyagot, a PET palackos víz árát pedig megemelném pár 100 Ft-tal.

    Más: repülő vs. vonat
    Megjöttünk Németországból, ami utat oda-vissza vonattal abszolváltunk. Volt benne "hagyományos" intercity, volt benne éjszakai zötykölődés kényelmetlen ülésen fülkékben idegenek társaságában, volt benne 300 km/h-val száguldás, volt benne utolsó utáni pillanatban másik vágányra átrohanás, volt benne sorszáma alapján nem létező kocsi keresése... izgalmas volt. Nem szívesen csinálnám újra (de nem is repülőznék), de most már legalább tudom, mire kell odafigyelni. :)

    Az viszont elég viccesen illusztrálta a helyzet súlyosságát (és a törekvésem emészthetetlenségét/eladhatatlanságát), hogy míg mi a Köln-Bécs viszonylatot a szerdáról csütörtökre virradó éjszaka során 11 óra alatt zötykölődtük végig, addig sógorom (aki egyébként szerdán este kivitt minket a kölni pályaudvarra) szerdán éjjel még egy jót aludt, majd csütörtök hajnalban felült az ugyancsak Bécsbe tartó repülőre. Akár integethettünk is volna egymásnak, csak míg mi karikás szemekkel zombikként, ő frissen kipihenten és mosolyogva.

    Viszont az én lelkiismeretem most tisztább. :)

Új hozzászólás Aktív témák