Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Lauda #1012 üzenetére

    Ahhoz mérd azt az annyit, hogy tíz nappal ezelőtt mennyi volt: mennyi lesz tíz nap múlva?
    Mennyi lesz tél végére?

    Ui.: ez amúgy a megerősített esetek száma. Senki se tudja, hogy a jelenleg kezelés alatt állók közül mennyi esne még ebbe a kategóriába - ha tesztelnék őket.

    Pl. most futottam bele néhány statisztikába a régi H1N1 ügy kapcsán. Elég olcsón megúsztuk, ugye? Aztán, mint kiderült, a magyarországi megerősített esetek fele meghalt. No nem azért, mert olyan durva lett volna a járvány, hanem azért, mert jellemzően csak a súlyos esetekben végezték el a tesztet... Amúgy a beloruszoknál ugyanez az arány 86 százalék volt, vagy mi :K

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • #48613632

    törölt tag

    válasz Lauda #1012 üzenetére

    Várjunk csak, ez két külön dolog. Az hogy 1B emberből 70E betegedett meg, az valóban nem nagy szám, de ez arra enged következtetni, hogy izolálták a vírust, és megakadályozták a terjedést.
    Egyébként szerintem 7000 lesz az, nem 70ezer, és az a bizonyos bal oldali szám. (total confirmed)
    Szóval akkor tulajdonképpen 1 milliárdból 7000 körüli észlelés, valóban nem sok. A halálozási/felépülési rátával meg még várjunk kicsit. Tény, hogy többen haltak meg eddig, mint ahányan teljesen felépültek, viszont nem tudni, mi van azokkal, akik gyógyulgatnak, vagy épp haldokolnak. Ezt lenne jó tudni, de erről nemigen nyilatkoznak. Már önmagában ez is adhat okot az aggodalomra.
    Továbbá tény az is, hogy ilyen eseményekkor, elsősorban az erre kapható orvosokat, vagy tudósokat keresnek meg nyilatkozni, akiknek az elsődleges feladata nem a közvélemény nyílt és egyenes tájékoztatása, hanem az esetleges pánik elkerülése.

    szerk:
    Egyébként, szerintem Európában és a fejlettebb orvostudománnyal rendelkező területeken, nem fog elterjedni, és pusztítani a vírus, de pl ez nem igaz a kínai, elmaradott területekre, ahol sokszor még a higiénia sem elégséges. Már ez önmagában elég lehet a továbbfertőzéshez.
    Ami még tény, hogy higiéniai szempontból, MO sem éppen tündököl. Hiába fejlett az orvostudomány, ha senki nem tartja az elvárt szintet. Orvosból, nővérből sincs elegendő, az alapvető higiénia, meg sok helyen a béka segge alatt van. Láttam statistikát, a kórházi fertőzésekről, lippsi oldalakon korábban fel-, felbukkant. Ez pl nem tenne jót egy járványnak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák